Boşandığım eşim cocugu alacagi ayni gün haber veriyor

Adige1

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2022
112
49
32
Arkadaşlar bugün cumartesi . Babası oğlumu alacağı günler hep aynı gün haber veriyor. Yani diyelim ki cumartesi ben bekliyorum öyle evde mesela . Aldı alacak diye. Her defasında bir gün önceden haber verir misin alacak yada almayacaksan dememe rağmen söylemiyor. Ben eskiden hep sorardım alacakmısin cocuk baba diyor vs. O da inadına almazdı yeri gelirdi. Ben onunla barışmadigim için yani tekrar evlenmiyorum onunla diye bunlara maruz kalmak zorunda miyim. İlla ki görüş gününe mi uydurayim. Ben ki ne zaman isterse görmesini istiyorum oğlum için. Neyse dayanamadım aradım. Almayacağım dedi. Yarın kesin alacak mısın dedim alicam dedi. Bazen böyle alicam deyip almadığı da oluyor. Yani hafta da bir gününü kendine göre değil cocuguna göre ayarlamak zor olmamalı. Tüm günümüz gitti oğlumu denize götürürdüm belki vs. Ne yapayım ben bununla ya. Yarın da inadına almayabilir almazsa yazacağım buraya

Ben sizin yerinizde olsam,bundan sonra önceden söylemezsen kendi programı yapacağım bu sana son uyarım derim ve gerçekten öyle yaparım.. Önceden haber vermediyse programınızı yapın onun keyfini mi bekleyeceksiniz..O gün boyu da açmayın aramalarını

Arkadaşlar bugün cumartesi . Babası oğlumu alacağı günler hep aynı gün haber veriyor. Yani diyelim ki cumartesi ben bekliyorum öyle evde mesela . Aldı alacak diye. Her defasında bir gün önceden haber verir misin alacak yada almayacaksan dememe rağmen söylemiyor. Ben eskiden hep sorardım alacakmısin cocuk baba diyor vs. O da inadına almazdı yeri gelirdi. Ben onunla barışmadigim için yani tekrar evlenmiyorum onunla diye bunlara maruz kalmak zorunda miyim. İlla ki görüş gününe mi uydurayim. Ben ki ne zaman isterse görmesini istiyorum oğlum için. Neyse dayanamadım aradım. Almayacağım dedi. Yarın kesin alacak mısın dedim alicam dedi. Bazen böyle alicam deyip almadığı da oluyor. Yani hafta da bir gününü kendine göre değil cocuguna göre ayarlamak zor olmamalı. Tüm günümüz gitti oğlumu denize götürürdüm belki vs. Ne yapayım ben bununla ya. Yarın da inadına almayabilir almazsa yazacağım buraya
Bence dışarı çıkın size yakın avm falan gezerken gelip ordan alsın baktın gelmedi en azından gününüz evde geçmez, alışveriş yapmış olursunuz o gelene kadar gelmese de kendi bilir , çok fazla ayak uydurmayın onun bu densizliğine...

İnadına değil de senin sosyal hayatın aksasın diye kasten yapıyor gibi geldi bana. Hani olur ya biriyle görüşür, sosyalleşirsin falan diye. Arkadaşlara katılıyorum; aynı gün alamayacaksın planlarım aksıyor de ve buna göre hareket et (hırçınlaşır ilk ama zamanla öğrenir heralde pislik adam)

benim eski eşimde böyle yapıyor günlerce soruyorum gelicek misin alacakmısın cevap vermiyor sabah yazıyor ben kızımı almaya geliyorum diye. bende apar topar hazırlamak zorunda kalıyorum. en sonunda bana önceden haber vermezsen gelip alacağını vermem dedim o günden sonra söylemeye başladı. 4 sene içinde daha geçen ay bu arada söyledi hangi gün geleceğini.

Bence dışarı çıkın size yakın avm falan gezerken gelip ordan alsın baktın gelmedi en azından gününüz evde geçmez, alışveriş yapmış olursunuz o gelene kadar gelmese de kendi bilir , çok fazla ayak uydurmayın onun bu densizliğine...
2 senedir bunları da denedim. Tek desteği olmayan kreşe bile hafta da bir ya da yada iki hafta da çocuğu akşam çıkışta alırdı mesela ben işten çıkar gider ondan alırdım resmen sırf çocuğum için herseyi yaptım ayağına kadar getirdim götürdüm. Alıp 1 saat takılıyodu. Diyordum ki yetmiyor cocuga özlüyor seni vs akşama kadar kalsın getirirsin . Yok ama görsün de yeter ki ona bile razıydım. Babannesine kadar ellerimle götürür geri alırdım. Şimdi bunları pek yapmamaya başladım. Sende bisey var biri var vs. Çünkü herseyi yeterince bitirdi bende. Umutla yapıyordum. Ama yok bencil. Çocuğun Önüne bile kendi lüksünü koyuyor once. Allah kimseye boşanma yaşatmasın. Hele cocuk varsa. :KK43:

Ben sizin yerinizde olsam,bundan sonra önceden söylemezsen kendi programı yapacağım bu sana son uyarım derim ve gerçekten öyle yaparım.. Önceden haber vermediyse programınızı yapın onun keyfini mi bekleyeceksiniz..O gün boyu da açmayın aramalarını
Açmıyorum cocuk dışında zaten . Cocuk icin aradığında dahi araya bizi sıkıştırıyor. Barışma yoluna gitmediğim için afedersiniz bana etmediği hakaret kalmıyor. E böyle bi insanla ne işin var diyorum. Hee kabul ediyorsun bak nasıl biri olduğunu diyor. Ben isterdim ki ayrılsak bile herkes sorumluluğunu yerine getirsin maddi manevi saygılı zaten sonra olursa olurdu ama bu sorumlulukları yapmayıp hala neden istemiyorsun diyor asla anlamıyor beni

Velayet size verildiğinde babanın görüş günleri yazıldı mı özellikle cts pazar diye? Neden ona uyuyorsunuz ki? Haber vermezse kalsın kapıda alamasın , önden haber vereceksin yaz geç telefonla da konuşma. Böyle sen adamı kovalıyosun sürekli ekmeğine yağ sürüyorsun.
Uzun süredir ben sormadım. Cocuk babam alçak beni babam babam dedikçe dayanamadım sordum. Ona göre oğlumu dışarı cikartayim diye düşündüm. Ama yapmamak lazım inisiyatiflerim hep çocuk için di içinde kalmasın ozlemesin vs vs Ama.olmuyor karşıdaki düşünceli degil

benim eski eşimde böyle yapıyor günlerce soruyorum gelicek misin alacakmısın cevap vermiyor sabah yazıyor ben kızımı almaya geliyorum diye. bende apar topar hazırlamak zorunda kalıyorum. en sonunda bana önceden haber vermezsen gelip alacağını vermem dedim o günden sonra söylemeye başladı. 4 sene içinde daha geçen ay bu arada söyledi hangi gün geleceğini.
Yaa aynısı işte bunlar . Hersey kendi keyifleri göre 1 gün y 1 gunu çocuklarına göre ayarlicaklar. İnsanız tabiki istisnalar olabilir ama bunlarınki böyle değil. 4 sene de anca mı oturdu sizde bu durun

Siz fazla muhattap oluyorsunuz
Alacagin zaman cumadan haber ver yoksa ben plan yapacagim cocugumla diyin gecin
Alcam diyip almadigi zaman da bundan sonra mahkemenin belirledigi gunlerde gorursun evde seni bekleyemem dersiniz
Siz sinir oldukca adam daha da arttirir bu hareketlerini
Eline firsat veriyorsunuz

Siz fazla muhattap oluyorsunuz
Alacagin zaman cumadan haber ver yoksa ben plan yapacagim cocugumla diyin gecin
Alcam diyip almadigi zaman da bundan sonra mahkemenin belirledigi gunlerde gorursun evde seni bekleyemem dersiniz
Siz sinir oldukca adam daha da arttirir bu hareketlerini
Eline firsat veriyorsunuz
Aynen öyle oluyor maalesef. Zaten hayata tutunmaya çalışıyoruz anne olarak tek başıma büyütuyorum birde çocuğun babası ile görüşmesine kadar biz düşünüyoruz. Biraz vicdan merhamet verir Rabbım insallah

Aynen öyle oluyor maalesef. Zaten hayata tutunmaya çalışıyoruz anne olarak tek başıma büyütuyorum birde çocuğun babası ile görüşmesine kadar biz düşünüyoruz. Biraz vicdan merhamet verir Rabbım insallah
Cocuk uzuluyor diye dusunuyorsunuz ama mesela cocuk babam alcak dediginde baban işe gidebilirmis annecim ama olsun bizde senle sinemaya gideriz ya da denize gideriz egleniriz falan diyin
Ah dur babani arayayim alcak mi sorayim demeyin yani

Cocuk uzuluyor diye dusunuyorsunuz ama mesela cocuk babam alcak dediginde baban işe gidebilirmis annecim ama olsun bizde senle sinemaya gideriz ya da denize gideriz egleniriz falan diyin
Ah dur babani arayayim alcak mi sorayim demeyin yani
Yok yok demiyorum. Artık oyalama taktikleri yapıyorum oğluma ilk zamanlar çok yaşadım bunları gelcem dedi giydirdim ettim paket gibi gelmedi cocuk mahvoldu şimdi asla.gelmeden gelecekmiş vs bile demiyorum. Büyüdükçe soruyor işte cocuk ta. Yanında sormadım zaten 🙏

Cevap vermemişsiniz ya da ben görmedim sanırım. Mahkemece hangi günler görebileceğine karar verildi?

Çocuğunuz babasıyla daha çok vakit geçirsin diye yapıyorsunuz anlıyorum ama ben olsam aramam. Eşinize önceden haber vermediği sürece göremeyeceğini söyleyin. Gerçekten de öyle yapın. O size ayak uydurmaya çalışsın.

Mahkeme kararına uymaya çalışın yeter. Gerisinin çocuğa da faydası olmaz bence. Sürekli belirsizlik ve stresten o da olumsuz etkileniyordur çünkü.

Cevap vermemişsiniz ya da ben görmedim sanırım. Mahkemece hangi günler görebileceğine karar verildi?

Çocuğunuz babasıyla daha çok vakit geçirsin diye yapıyorsunuz anlıyorum ama ben olsam aramam. Eşinize önceden haber vermediği sürece göremeyeceğini söyleyin. Gerçekten de öyle yapın. O size ayak uydurmaya çalışsın.

Mahkeme kararına uymaya çalışın yeter. Gerisinin çocuğa da faydası olmaz bence. Sürekli belirsizlik ve stresten o da olumsuz etkileniyordur çünkü.
2 hafta da bir cumartesi günleri normalde.bana çok gibi gelmişti. Ama.onu da denedim eskiden bu sefer inadına alıyordu vs. Değişik beni zora soksunda onemi yok. Isimde gucumde yukseldikce ona bile hasetleniyor. Emegimle calisip kazaniyorum. Bana bazen kondurmalar bile yapiyor cildiriyorum artik sanane diyorum . Ben her daim ona ogluju görebileceğini söylemiştim davada ama. Oğlum eksiklik hissetmesin diye. Mahkemede herseye karşı çıkan adam 2 hafta da bir deyince sesi bile.cikmadi. Ben varsam cocuk var ben yoksam yok gibi onun için

Sen baba-çocuk görüşünü ayarlamak zorunda değilsin kendine bunu görev edinme. Hangi günler görme hakkı verdi mahkeme??
Ya böyle kadınlardan destekler o kadar hoşuma gidiyor ki. İyi ki iyiler var diyorum. Değilim evet zorunda değilim. Ben şundan korkuyorum tamamen çocuğu sallamayacak dereceye gelip ayda 1 e çevirir diye huyuna gidiyorum bazen

2 hafta da bir cumartesi günleri normalde.bana çok gibi gelmişti. Ama.onu da denedim eskiden bu sefer inadına alıyordu vs. Değişik beni zora soksunda onemi yok. Isimde gucumde yukseldikce ona bile hasetleniyor. Emegimle calisip kazaniyorum. Bana bazen kondurmalar bile yapiyor cildiriyorum artik sanane diyorum . Ben her daim ona ogluju görebileceğini söylemiştim davada ama. Oğlum eksiklik hissetmesin diye. Mahkemede herseye karşı çıkan adam 2 hafta da bir deyince sesi bile.cikmadi. Ben varsam cocuk var ben yoksam yok gibi onun için
Öyleyse iki haftada bir cumartesi dışında asla dert etmeyin.

Denk gelen cumartesi de evinizin yakınlarında plan yapın. İsterse bulunduğunuz yerden gelip alır. Geç haber verirse çocuğunuzun hazırlanmasını beklemek zorunda kalır.

Siz umursamadıkça o da bu oyunlardan vazgeçecek emin olun. Sadece onla iletişime geçin ve zor durumda kalın diye yapıyor belli ki. Siz de arayıp sorarak amacına ulaştırıyorsunuz.

Ya böyle kadınlardan destekler o kadar hoşuma gidiyor ki. İyi ki iyiler var diyorum. Değilim evet zorunda değilim. Ben şundan korkuyorum tamamen çocuğu sallamayacak dereceye gelip ayda 1 e çevirir diye huyuna gidiyorum bazen
İttire ittire zoraki göreceği baba yerine ayda 1 isteyerek gelen bana daha hayırlıdır. Adam çocuğunu koz olarak kullanıyorsa bunu derdine sen mi düşeceksin ? Çocuk sorduğunda “oğlum ben de bilmiyorum babanla görüştüğünde ona sor daha doğru olur “ dersin.
Eğer bunu görme hakkı olan gün dışında yapıyorsa iki üç defa başka plan kurduk deyip eli boş gönderin. Velayet günlerinde direk vermeyin diyemem suça da girer hani ama yakın çevrede plan kurun. Geldiğinde bu yarım saat bir saat bekletin geldik geliyoruz diye.

X