boş gebelik yaşayanlar

aysbar

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2008
368
3
arkadaşlar ilk gebeliğim boş gelikti.üstünden 1 yıldan fazla geçti.şimdi istiyorum fakat 3 aydan beri olmuyor.
siz deneyimlerinizi anlatır mısınız?

canım ben de 2 boş gebelik geçirdim.ve de geç hamile kaldım.denememizin 6. yada da daha fazla zamanda hamile kalıyorum.sıkıntı etme inşallah yine hamiş kalacaksın

canım ben de yaklaşık 2 ay önce boş gebelik yaşadım. seni çok iyi anlıyorum. çok zor bir durum. ben de pko olduğu için 7-8 aylık bir uğraştan sonra hamile kalabilmiştim ama boş gebelik olunca dünyam başıma yıkıldı. çok üzülüyor insan kolay değil ama herşey Allah'tan başımıza gelene razı olmaktan başka çare yok. şimdi tekrar istiyorum doktorum korunmana gerek yok dedi.ama inşallah çok beklemeden yine hamile kalabiliriz ve sağlıklı olarak Allah kucağımıza almayı nasip eder inşallah.

pko ne demek? tam anlayamadım

canım pko polikistik over denilen bir hastalık. yumurtalıkta çok sayıda kist oluşuyor. yumurtalar yeterince büyümediğnden çatlayamıyor ve yumurtalıkta birikiyor. adet düzensizliği, yumurtlama problemi, geç yumurtlama veya yumurtlayamama, tüylenme, kilo artışı, ciltte sivilce oluşumu saç dökülmesi gibi belirtileri olan bir hastalık. bazı hormonlarda problem olabiliyor. ama her pko luda bu belirtilerin hepsi olmayabiliyor. hatta bazı pko lularda hiç belirti olmayıp ultrasonda çıkabiliyor. doğuştan olan ve tam olarak tedavisi olmayan bir hastalık. sadece ilaçlarla kontrol altına alınıyor ve kilo almamak, fazla kilo varsa kilo vermek bu hastalıkta çok önemli. sitede bununla ilgili çok sayıda başlık var. çoğu kadın bu hastalıktan muzdarip çünkü.

bende 5 haftalıkken düşük yatım çok zor allah herkezin gönlne göre versin bişe sormak istiyorum yanıtlarsanız sevinirim pko nedir nası bi hastalıktır arkadaşlar açıklarmısınız rüca etsem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…