Borç yüzünden evlenemeyenler... :(

oezlem06

evli & mutlu
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2009
1.977
11
ya kizlar kafayi yemek üzereyim..
erkek arkadasimla 4 senedir birlikteyiz.. herkes bilio babamda biliio (tabii kabul etmio) o ayri :1no2:
Evet dese bile erkek arkadsimin borcu var nasil dügünü fln yapcaz diye simdiden kara kara düsünüyoruz.. :çok üzgünüm:
bu gidisle evlenemicem galiba.. senağlamasenağlama

Son düzenleyen: Moderatör:
Canım belli bir plan programla erkek arkadaşın borçlarını ödemeye çalışsın.
Bu arada yüzük takarsınız,borçlar bitincede evlenirsiniz.
Çok mu borcu?

Canım belli bir plan programla erkek arkadaşın borçlarını ödemeye çalışsın.
Bu arada yüzük takarsınız,borçlar bitincede evlenirsiniz.
Çok mu borcu?

ya evet baya cok.. ya bari yasi kücük olsydi hadi neyse beklerdimde o 30 yasinda bende 23. Onun icin yas gelmis.. ben daha beklerim sorun degil..
suan zaten ödüyo.. ama evlenene kadar bitmez..bide biyandan evlilik icin para biriktirmesi lazim.. ailesi yardim etmio senağlama
offf yaa... düsündükce daraliyorum.. :çok üzgünüm:

ya evet baya cok.. ya bari yasi kücük olsydi hadi neyse beklerdimde o 30 yasinda bende 23. Onun icin yas gelmis.. ben daha beklerim sorun degil..
suan zaten ödüyo.. ama evlenene kadar bitmez..bide biyandan evlilik icin para biriktirmesi lazim.. ailesi yardim etmio senağlama
offf yaa... düsündükce daraliyorum.. :çok üzgünüm:

üzülme canımm allah büyüktürr biraz alaltsın borçlarını bu arada sende çalışıyosan para biriktirmeye başla yavaş yavaş yaparsınızz allah ev kurana yardım ediyoo

gül düşünen gül dıken düşünen dıken olsun
sen böle cok düşünürsen kaktus olursun:roflol:
allah evlenene yardım eder ıcını ferah tuıtsen
senın gene koca adayın var ya ben:nazar:
sonunda ceyıslerım elımde patlıycak dıe korkuyom

gül düşünen gül dıken düşünen dıken olsun
sen böle cok düşünürsen kaktus olursun:roflol:
allah evlenene yardım eder ıcını ferah tuıtsen
senın gene koca adayın var ya ben:nazar:
sonunda ceyıslerım elımde patlıycak dıe korkuyom

ugur böcügüm Şeniz
:CüvCüv: sagol cnm cok kibarsin laelaelaelaelae

üzülme canımm allah büyüktürr biraz alaltsın borçlarını bu arada sende çalışıyosan para biriktirmeye başla yavaş yavaş yaparsınızz allah ev kurana yardım ediyoo

insallah demekten baska bisi diyemicem.. sgl cnm..
etrafimdakilere bakinca.. ne sansli kizlar var diyorum ya... :çok üzgünüm:

cok zor bır durum olsa dahı bırlıkte asılmıcak kadar zor deıl sende calısıosan sende yardım edersın..Allah yardımcınız olsun cnmcım...
ıns yakında loto toto sıze vurur aminnnnnn:jeyyar:

sagolun kizlar..

Sensi: ya benden önce borc yapmis.. yani ben hayatinda yokken.. oda birazi babasi yüzünden olmus.. biraz uzun hikaye.. bide genclik diyim kötükedihüso

Canim sakin yalnis anlama ama bence buda onemli bir durum.
Belki gecerli sebeblerle okadar borc'a girmistir (ev almistir, yatirim yapmistir, sirket atmistir vs) ama fuzuli yere borc'a girdiyse bence cok iyi dusun.
Inan ki evlilik sirf sevgi, ask ile yurumuyor.

Canim sakin yalnis anlama ama bence buda onemli bir durum.
Belki gecerli sebeblerle okadar borc'a girmistir (ev almistir, yatirim yapmistir, sirket atmistir vs) ama fuzuli yere borc'a girdiyse bence cok iyi dusun.
Inan ki evlilik sirf sevgi, ask ile yurumuyor.

evet biliyorum bende cok kizdim ama napalim artik.. olmus bikere.. kaydirigubbakcemile

borc icinde 4 senelik askimdan vazgecmekde istemiyorum

Daha once bilmiyor muydun canim senden once borclandigini soylemistin.
Canim cok iyi dusun derim, borcsuz evlilik bile zor ama borclu evlilik cok daha zor.
En azindan borclarin bitmesini bekleyin sonra evlenin.
Simdi onun borcu olacak, evlenirken borc yapacaksiniz, sonra hadi kalk altindan kalkabilirsen.

Daha once bilmiyor muydun canim senden once borclandigini soylemistin.
Canim cok iyi dusun derim, borcsuz evlilik bile zor ama borclu evlilik cok daha zor.
En azindan borclarin bitmesini bekleyin sonra evlenin.
Simdi onun borcu olacak, evlenirken borc yapacaksiniz, sonra hadi kalk altindan kalkabilirsen.

ya ben simdiden biriktiriorum.. evlenene kadar biriktirirm daha..
oda biriktirio bi yandan evlilik icin.. ama benden daha az tabii :)
neyse oda bende artik birlikte dügünü yapariz diye düsünüyorum.. zaten bi yandanda borcunu ödüyo.. evlenene kadar azalir insallah... seneye 2010da evlenirsek 1 sene daha borcu öderiz biter..
yani dügünümüzü borcla yapmak istemiyoruz... ben zaten borc sevmem..kötükedihüso:eek:klava:

vala cnm seni en çok anlayan benimdir 3 yıldır sözlüyüz halen bekliyorum borçlar bitsin ee birde içine beyaz eşya taksidi kısmetse 2010da biticek bizde evleniriz inşallah:KK43:(( Allah herkesin yardımcısı olsun borç çok zor hele ki şu devirde :KK43:((

Naber kaderdaşlarım bende sizdenim 3 yıldır nişanlıyım nişanlımın borçları yüzünden bi türlü para biriktirmeye sıra gelemedi bazen isyan ediyorum bazen de daha küçüğüm hayatımı yaşıyayım diyordum bu arada 22 yaşındayım herkezin artık ne zaman evleniceksiniz sorusunu duymaktan ve arkasından sinsi sinsi gülmesinden sonra nişanlıma daha dün yeter artık dedim bu sene bu düğün olucak dedim yoksaaaa CADIARZU yoksasını ben bilemiyorum ona bıraktım normal de evlenmeyi bu yaşta pek düşünmüyordum ama bu forumda ki mutlu evlilikleri okumaktan artık bir an önce evlenmek istiyorum
bi yandan da nişanlımın çok mu üstüne gitttim die düşünüyorum herkez ne derse desin yaşanıcak olan hayat bizim hayatımız parasız pulsuz borçla evlenmektense tüm borçları bitirir evlendikten sonra kalanufak tefek olan borçlarımızı öderiz bir an evvel ev alma girişimlerine gireriz en mantıklısı bu

denısım borclarını sonucta onlar gelıp ödemezler ama bence 3 yıl nışanlılık donemı ıcınn uzun geldı aralarda sorun cıkmıyorsa borcsuz evlenırsınz cnm allah sabır versın ben dayanamazdım 3 yıl nışanlı kalmaya

X