Bölgesel Zayıflama ile ilgili nasıl yöntem izleyebilirim?

OzgeOzaltin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2014
1
0
Fitness ve cilt bakımının incelme üzerinde minimum etkisi vardır. Vücut şekillendirme belirgin ölçüde vücudunuz şekle sokarak görünümünüzü iyileştirir ve böylece kendinize güveniniz artar.

Vücut şekillendirme işlemi birçok gölgeye uygulanabilmektedir: boyun, üst kol, bayan ve erkek memesi, kalça, göbek, karın, çene, diz ve ayak bileği gibi.

Bölgesel İncelme Yöntemleri

Kilo kaybında uygulanan birçok bölgesel incelme yöntemi vardır. Etkilerine ve uygulama zorluklarına göre değişiklik gösterirler.

Diyet & Egzersiz: Cerrahi işlemler kadar etkili olmasa da belirli bölgelerin incelmesinde etkili bir yöntemdir, fakat uzun süren bir süreçtir.

Radyofrekans Ablasyonu (RFA): Yüksek frekanslı dalga boylarının yaydığı ısı kullanılarak sellülit tedavisinde kullanılır.

Mezoterapi: İlaç özellikli vitamin, enzim, homeopatik ve geleneksel medikal malzemelerin, cildin ikinci katmanı mezoderme enjekte edilmesi işlemidir.

Cryolipoliz: Liposuction’a alternatif olan non-invaziv bir bölgesel incelme yöntemidir. Uygulandığı bölgeyi soğutarak, cilt yüzeyine yakın yağ hücrelerini dondurur ve doğal yollarla vücuttan atılır. Bu işlem gerçekleşirken cilde hiçbir şekilde zarar vermez, bu sebeple iyileşme süresi yoktur. Örneğin; CoolSculpting

High-Intensity-Focused Ultrasound (HIFU): Ultrasound ile non-invaziv bölgesel incelme. Örneğin; Liposonix

Ultrasound ve Masaj Terapisi: Ultrasound ve masaj ile non-invaziv bölgesel incelme. Örneğin; VASERShape

Şişen Liposuction: Vücuda özel bir çözücü enjekte edilerek yapılır.

Ultrasound-destekli Liposuction: Ultrasonik enerji sayesinde işlem yapılacak bölgedeki yağ parçalanır. Estetik cerrahi sektöründe bir devrim niteliğinde olan VASER Lipo minimal invaziv bir yöntemdir ve diğer dokulara zarar vermeden yağları parçalar. VASERsmooth handpiece’i ve probları ise sert fiberli dokuyu yani sellüliti hedef almaktadır, pürüzsüz sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Güç-destekli Liposuction: PowerX’in özel olarak tasarlanmış kanülleri, kullanıcı tarafından belirlenen açılarda kendi etrafında dönerek mükemmel vücut şekillendirir.

Lazer-destekli Liposuction: Lazer enerjisi ile lipoliz yöntemidir. Örneğin; SmartSculpt

Merhaba çok zaman olmuş siz yazali, belki bu mesajimi görürsünüz:)
1 seans radyofrekans 1 seans soğuk lipoliz ve yine 1 seans hifu yaptirdim basen bölgeme .. Fakat farkli günlerde yaptirdim, ve 1 cm bile incelme olmadi..ki ekmek yemiyorum günde 2-3 lt. Su içip yürüyüş yapiyorum, kiloluda değilim..kilom normal .. Ve 3 uygulamada bir sonuç alamadim.. Hifu seansim 4+1
o devam edecek ve 4 seansta radyofrekans devam edecek, soğuk lipoliz zaten tek seans yapiliyor. Sizce seanslar bitince. 1 ay sonra sonuç alirmiyim

Merhaba çok zaman olmuş siz yazali, belki bu mesajimi görürsünüz:)
1 seans radyofrekans 1 seans soğuk lipoliz ve yine 1 seans hifu yaptirdim basen bölgeme .. Fakat farkli günlerde yaptirdim, ve 1 cm bile incelme olmadi..ki ekmek yemiyorum günde 2-3 lt. Su içip yürüyüş yapiyorum, kiloluda değilim..kilom normal .. Ve 3 uygulamada bir sonuç alamadim.. Hifu seansim 4+1
o devam edecek ve 4 seansta radyofrekans devam edecek, soğuk lipoliz zaten tek seans yapiliyor. Sizce seanslar bitince. 1 ay sonra sonuç alirmiyim

X