Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Böbrek ağrısı

Gif

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2022
2.367
4.405
39
Ben de panik atak var. Uzun zaman ilaç kullandım. Şu an daha basedilebilir seviyedeyim. Ama şu an yine bir kaygı geldi. 1-2 hekim arkadaşım var onlara bu saatte yazmak istemedim. Ama birine sormazsam da kafamda buyutecegim. Burdan sormak istedim.

Şu anki şikayetim için normalde haftaici polikliniğe gidecektim ama ağrım biraz arttığı için yazmak istedim.

Benim uzun zamandır mide bağırsak sorunum var. Pandemi ve anksiyete ile arttı baya. Son aylarda daha da şikayetim arttı. En yoğun olduğu dönem endoskopi yaptırdım gastrit çıktı. Kolonoskopiden korktuğum için yaptirmadim.

İshal, kabızlık, yapışkan kıvamlı diski vs şeklinde şikayetlerim normalde olan şeyler.

Son zamanlarda artan kısmı ise şu. Kabız gibi oluyorum önce. Sonra işte az az yapıyorum.ama tam boşaltım yapana kadar ağrım oluyor. Bazen bir gece bazen tüm gün. Ve bu ağrı belimde oluyordu. Tam bel de değil böbreğin olduğu yerle bel gibi. Şu an yine sabahtan hatta dün geceden ebri aynı şekilde ağrım var. Tuvaletimi yapıyorum ama tam rahatlama olmuyor. Ağrım geçmedi.

İşte ağrı devam edince de sağlıkla ilgili panik ayağım olduğu için ya önemli bisiyse diye kaygı seviyem artıyor. Yatıp uyumak istiyorum ama uyku tutmaz şimdi. Acile gitmek istemem zaten bu gibi durumlarda pek yapılacak bişi olmuyor.

Beni rahatlatıcı bir iki şey bulurum diye düşündüm. Evim soğuk bu arada..anneme göre usuttum. Olabilir odam ekstra soğuk oluyor. Stres faktöre hayatımda hep var zaten. Ama kabızlıkta bel ağrısı yada böbrek ağrısı arasında hiçbir ilişkili bisi bulamadım Google da. Ama ağrım dışkılama hissiyle beraber olduğu için bağırsaklarında kaynaklı oldugunu da biliyorum.

Geçen yıllarda küçük tuvalete sıkışınca da benzer bir böbrek ağrısı gibi bel üstünde ağrım oluyordu. Ultrason falan cektirmistim bişi cikmamisti. Sonra devam etmediği için tekrar gitmedim. İdrar kültürü vs o dönem iyiydi.

Son düzenleme:
İlaç ismi verilmezse, dupholac alın. Bildiğim kadarı ile zararı yok. Doğum sonrası hayatımda yasamadigim kabızlığı yaşadım. O kadar ileri derece bı kabızlıkti ki yırtılma oldu o kadar diyeyim. Doktor 3 şişe bu suruptan verdi. Her akşam yemekten önce 1 ölçek kendi ölçeği ile içip 3 bardak su içiyordum ve beni inanılmaz rahatlatiyordu. Tam boşaltımı bir tek bu sagladi

Aslında tam olarak kabızlık mı yasadigim ondan da emin değilim. Öyle günlerce tuvalete cikamama durumu yok. Ama mesela şimdi tam boşalma olmadı. Olsa ağrım geçecek gibi. Ev ye gidiyorum hem karın ağrım hem bel böbrek artık neresiyse ordan ağrım var. Ama wc de gelemdi tuvaletim. Biraz çıkmıştım tuvalete ama tam boşaltım olmuyor gibi.

Mecbur artık gastroenteroloji ye gideceğim randevu bulursam ama. Bu ağrı benim kaygimi yükseltiyor.

Ikindiginiz icin beliniz agriyor olabilir. Ac karnina bir tatli kasigi zeytinyagi icin. Bunun disinda patlıcan kesinlikle ise yariyor. Kozleyip, sarimsak, zeytinyagi yapin. Bobrek konusuna birsey diyemeyecegim ancak kolonoskopiyi anestezi altinda yapan yerler var. Uyuyup uyaniyorsunuz, hersey bitmis oluyor

Reactions: Gif
Dışkıda kan gördünüzmü hiç benimde 15 gündür karnım ağrıyor bi ishal bi kabız pazartesi kolonoskobim var çok korkuyorum kötü birşey çıkıcak diye

Dışkıda kan gördünüzmü hiç benimde 15 gündür karnım ağrıyor bi ishal bi kabız pazartesi kolonoskobim var çok korkuyorum kötü birşey çıkıcak diye
Önceden yoktu ama bir kez baya bir kanama oldu. Kolonoskopinin bir kez tarihini kacirdim. Sayın 15 in de de vardı ama anestezi randevusunu yetistiremedim ertelemek durumunda kaldım. Ben de korkuyorum biraz yaptirasim yok biraz ama hiç normal diski da olmuyor yaptırmak lazım. Aslında kudret narı ictigimde ve çok haraket ettiğimde normal dışkılama olmuştu. Sanırım beslenme ve hareketsizlikten oluyor. Kanama da hemoroidden olmuş olabilir. Hatta bir doktor önce muayene etmek istemişti. Erkek doktor diye ettirmedim. Bana anal muayene yapayım boşa kolonoskopi olma demişti. Ben de şehir Hastanesi'nde kadın doktora muayene oldum. Daha doğrusu randevu aldım. O hiç muayene etmeden direkt kolonoskopi yazdı. Bir de kan testi istedi pankreasla alakalı. Ama nerdeyse bir yıl oldu. Daha kolonoskopi olup sonucunu gösteremedim

Kanama şekli nasıl dışkının üstündemi yoksa damla damla akıyormu tuvalete bende korkuyorum neden karnım ağrıyor niye kan geldi kafayı yicem valla yemeden içmeden kesildim ya

Kanama şekli nasıl dışkının üstündemi yoksa damla damla akıyormu tuvalete bende korkuyorum neden karnım ağrıyor niye kan geldi kafayı yicem valla yemeden içmeden kesildim ya
O kadar kan sicramis ki klozete adet mi oldum adet doneminden mi kaldı diye şüpheye düştüm. Hemen sifona bastığım için diski kısmından anlamadım. Peceteye de gelmedi temizlenirken. Sanırım dışkılama esnasında damlama şeklinde oldu. O gün çok korktum ama sanırım hemoroid gibiydi sonradan agrisindan anladım. Daha önce hiç kanamam olmamıştı ama ağrısı oluyordu hamilelikte. Anal muayene olmuştum doktor krem vermişti. Sonra bu şekilde agridiginda ya o kremden surerdim ya işte kendimce doğal çözümler bakardım. Kanama ilk kez oldu ama. Oğlumda da peceteye kan şeklinde oluyordu. Tuvaletini çok tuttuğu için çatlak diye düşünüyorduk. Sonra onunda damla seklinde kanaması oldu. İkimizin hemen hemen aynı dönemdi sanırım. O muayene oldu. Anüs yırtığı mi çatlağı mi ne çıktı. Benim de panigim biraz geçti açıkçası. O tarz bisidir diye düşünüyorum.

Ama ihmal etmeyin mutlaka kolonoskopi olun.

Olucam bu sıkıntıyla zaten yaşayamam öğreneyim ne olduğunu en azından ne çıkarsa çıksın allahtan dermansız dert vermssin ne yapalım
Amin inşallah sonucu bana da yazın.. büyük ihtimalle birşey çıkmaz.

İnşallh bence kolon kanseri olsa sürekli ağırırdı karnım 3 gündür ağrım yok inş kanser değilimdir kaç gündür ağlıyorum.2 tane evladım var 32 yaşındayım
Yok hiç öyle düşünmeyin. Stresten bile oluyor. İbs belirtileri böyle zaten. Garanti olsun diye kolonoskopi isteniyor. Sıkmayın canınızı..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…