Böbreği kumu taşı bitmiyor...

ezolinde

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2018
454
307
Bilmiyorum belkide yanlış yere açtım konuyu ama dayanamıyorum artık inanılmaz böbrek ağrılarım var... sırtıma yayılıyor dayanamayacak hale geldim. Igneler antibiyotlikler fayda etmedi bobreklerimde kum varmış bisey onerin nolur

Allah şifa versin

Kayseri’de girebolu diye bir meyve var, hatta bu meyvenin bir çok adı var ama kulağa hepsi yaklaşık geliyor. Geribolu suyunun böbrek taşlarına iyi geldiğini okumuştum. Lütfen araştırın derim

Gilaburu suyu iyi geliyor derler yada avakado yaprağını kaynatıp içmek..gilaburu suyu lokman hekim dükkanlarında satılıyor gecmiş olsun

Geçmiş olsun..bende sık sık yaşarım aynı şeyi..ağrıyan kısıma sıcak su torbası koyun..sıcak kanalların genişlemesini sağlayıp daha kolay düşmesini sağlıyor.bollca da su içmeniz lazım..

Benimde vardi tas hastaligim bir donem araliklarla hep kum ve tas sikintisi yasadim maydanozu kaynatir suyunu icerdim en son cok yogun bir agri cekmistim morfin vermislerdi tas ve kumun en iyi cozumi bol su icmek agri icinde agri kesiciler mecburen

Bilmiyorum belkide yanlış yere açtım konuyu ama dayanamıyorum artık inanılmaz böbrek ağrılarım var... sırtıma yayılıyor dayanamayacak hale geldim. Igneler antibiyotlikler fayda etmedi bobreklerimde kum varmış bisey onerin nolur
Geçmiş olsun kayseriyi öneririm yeni doğan kızimda 8 tane büyuk taşlar vardı orda bi karışım ilaç yapıyor eczaneler taş kum ne varsa eritiyor. Gerçi biz kızıma iciremedik tadı kötüydü 3 yaşından sonra soda icirdik haftada 3 tane filan artık ondanmi bilmiyorum ama geçen ay götürdüm ve ben şok ilaç icmeden bütün taşlar erimiş kurtulduk.

Abim çok kum ve taş döker. İlacı bira onun. Her atakta bira yuvarlar üç beş tane, hallolur. Maydonoz suyu falan da aynı etki, diüretik içecekler bunlar. Bolca idrara çıkmanızı sağlayıp kumu atmanıza yardımcı olurlar.

Son düzenleme:
Balık taşı dediğimiz bir taş vardır, kaya levreği, minakop, eşkina gibi balıkların kafalarından çıkar. Taşı bazen balıkçılar satıyor veya komple balığı satın alıp hem etini yiyebilir, hem de her balığın gözlerinin arkasında bulunan ikişer taşı alabilirsiniz.

Bu taşlardan 8-10 kadarını taze sıkılmış 250ml kadar limon suyuna koyuyorsunuz, ara sıra çalkalayınca birkaç günde eriyorlar.

Taşlar eridikten sonra bir miktar zeytinyağı ve made suyu ile karıştırıp her sabah aç karnına bir fincan içilmesi öneriliyor normalde.

Birkaç yıl önce ağrılarla dr gittim, taşın 8mm olduğunu ve böbreğimi yorduğunu, düşürmemin zor olacağını belirttiler ve bir hafta sonrasına operasyon için tarih verdiler (daha önce defalarca taş kırdırdım, böbrekte mutlaka kristal bırakıyor o işlem). Fazla vaktim yoktu anlayacağınız.

Eve giderken bir miktar taş aldım, sadece 5 gün beklettim ve sonraki gün tamamını aynı anda içtim. Aç karnına hepsini tek seferde içtim, yaklaşık yarım saat kadar sonra da içebildiğim kadar çok su içtim. Operasyon günü hastaneye gittiğimde ultrasonografide taşı bulamadılar, yoktu. Dr sordu nasıl oldu diye, kendime göre yöntemlerim var demiştim :)

Çok geçmiş olsun, sıcak su torbası en azından biraz rahatlatır.

Sizinle aynı sorunu yaşayan bir üyeye yukarıdaki mesajı yazmıştım, size de kesinlikle tavsiye ediyorum, hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama araştırırsanız mutlaka bulursunuz taşı.

kum döküyorsanız yine şanslısınız derim, kum taşa göre biraz daha kolay, çok çok geçmiş olsun, mutlaka sıcak tutun o bölgeyi.

Abim çok kum ve taş döker. İlacı bira onun. Her atakta bira yuvarlar üç beş tane hallolur. Maydonoz suyu falan da aynı etki, diüretik içecekler bunlar. Bolca idrara çıkmanızı sağlayıp kumu atmanıza yardımcı olurlar.
Aynen oyle drda demisti bana en iyi ilaci bira diye ama dr kafa buluyor herhalde demistim :KK48: yogurdun yesil suyu da iyi oluyor deneyebilirsin

Aynen oyle drda demisti bana en iyi ilaci bira diye ama dr kafa buluyor herhalde demistim :KK48: yogurdun yesil suyu da iyi oluyor deneyebilirsin

Yok valla çok işe yarıyor. Hayatımda bir kez kum döktüm, ağrıdan intihar edecektim. İki gün üstüste bira içince geçti gitti.

Cok gecmis olsun... bol bol su icin. Ve cesme suyundan uzak durun fikrimce. Cunku kirecli ve tas yapiyor.

Babam kronik böbrek hastası sürekli taş üretiyor böbreği ama gilaburunu içmeye başladıktan sonra taş üretmedi oluşmuş taşlarda küçülüp döküldü.ilk zamanlar sabah akşam 1 su bardağı içiyordu.taslar bittikten sonra sabah 1 çay bardağı içiyor.bir ara bıraktı yine taş oluştu küçüktü düşürdü çok ağrısı oldu korkudan yine içmeye başladı.

Bir de beslenmenize dikkat etmeniz gerekiyor protein içeren gıdaları ölçülü tüketin tuzu azaltın ve bol bol su için.geçmiş olsun.

Bir arkadaşım da sürekli böyle kum dökerdi. Sonra tiroit bezleriyle alakalı bir durum (parathormondu sanırım) olduğu ortaya çıktı. Değerlerinizi kontrol ettirdiniz mi hiç? Çok geçmiş olsun.

Sizinle aynı sorunu yaşayan bir üyeye yukarıdaki mesajı yazmıştım, size de kesinlikle tavsiye ediyorum, hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama araştırırsanız mutlaka bulursunuz taşı.

kum döküyorsanız yine şanslısınız derim, kum taşa göre biraz daha kolay, çok çok geçmiş olsun, mutlaka sıcak tutun o bölgeyi.
Bende bunu duydum babam için soruşturmuştuk bizde balıkçılar biliyormuş bunu çıkarıp veriyormuş , değilmi

Rovatinex ilacın adı. İlaç dedim ama bitkisel bişey.
Biraz pahalıdır ama Böbrek taşı sorununa birebir.
İnternette yorumları var, ekşi sözlükde vs okuyun göreceksiniz.
Yalnız piyasada bulmak zormuş bu aralar dolar kurundan dolayı. Eğer bulamazsanız muadili bir ilaç daha vardı Rovatinex muadili diye aratırsanız çıkar sanırım.

X