Bahçe Bakımı ve Çiçekler bizim çiçeklerimiz

güney cephe güneşi seviyor bana kalsa balkona koyarım ama buranın poyrazı çiçeği uçurur çok sert geçiyor kışı ve baharı yel olduğundan balkona birşey koyamıyoruz

ben şimdi balkona koydum da kışın mecbur içeri alacam. kışın balkon sıfır derecenin altına bile iner. ama yeri dğeişince nazlanacak bakalım neler olacak.

Kız kardeşimin balkodaydı ve çiçek açmıştı ne kadar güzeldi hayran kaldım bende istedim şimdi gözüm gibi bakıyorum umarım çiçekler açar

çiçeklerin çok güzel cnm.
bndede anthurium var, yeni eşim almış.
ama çiçekleri birr birrr kuruyor maalesef.
yerini mi sevmedi acaba.
bide kaç günde bir suluyorsun ne kadar su koyuyorsun.
güneştemi duruyor çiçek?

bende bişey sorabilirmiyim parmaklı bi pencerem var dışarıya bakan giriş kat ağaçlardan güneş almıyo bende çiçek alıp oraya koymak istiyorum hangi çiçek uygun olur menekşe falan olurmu

yeni aldıysanız adapte olması zaman alır. benim çiçekçiden geldiğinde üzerinde olan tüm tomurcuklar açtı bitti, 1 ay çiçeksiz kaldı. sonra yeniden pırtlattı tomurcukları. doğuda duruyor, pencere kenarında, kışın ankaranın havası kapalı olduğu için hiç güneş almaz, yazın sabahları 3 saat falan güneş alır. hiçbir çiçeğimin suyunu haftada bir yada haftada iki gibi bi programa bağlamadım, toprağını eşelerim, kuruysa üstten su veririm, alttaki tabağa çıkana kadar. çıktığı anda keserim suyu.tabakta toplanan suyu da boşaltırım.suyla bekletmemki kökü çürümesin. ışığa yöneliyor yaprakları, ışığa yöneldikçe eğildikçe ters tarafa çeviriyorum yapraklar her tarafa eşit dağılsın diye. akşam son hallerini çekicem çiçeklerimin.

bende bişey sorabilirmiyim parmaklı bi pencerem var dışarıya bakan giriş kat ağaçlardan güneş almıyo bende çiçek alıp oraya koymak istiyorum hangi çiçek uygun olur menekşe falan olurmu

menekşe çok ışık ister canım. bilemiyorum ki. dene istersen..

anthorium çiçeğim kasımdan bu yana hiiç açmadı, bütün çiçekleri kurudu, yaprakları da bölge bölge kurudu...
ben de dün saksıdan çıkarttım meğer 2 kökmüş, ayırdım ayrı saksıya, yeni gübreli toprak ekledim her ikisine de, kötü olan yapraklarını kırptım hep, aslında yaprakalrının kesilince kuruyacağını okumuştum bi yerden, cesaret edememiştim şimdiye kadar ama ne olursa olsun bu halinden daha kötüsü olamaz deyip giriştim işe, 24 saat geçti hiç bi buruşma belirtisi yok henüz...
bi de dün eşim fesleğen koparıp getirmiş iş yerinden, dün akşam diktim ama bu sabah buruşmuştu yaprakları, toparlar mı acaba kendini dikince suladım , bi de şimdi sabah suladım.

işte bunlar çiçeklerimin son halleri maşallah diyin lütfennn

Eklentiler

• $DSC03700.jpg
    58,1 KB · Görüntüleme: 89
  • $DSC03701.jpg
    59,2 KB · Görüntüleme: 71
  • $DSC03704.jpg
    53,7 KB · Görüntüleme: 89
  • $DSC03705.jpg
    60,9 KB · Görüntüleme: 85
  • $DSC03707.jpg
    55 KB · Görüntüleme: 85
  • $DSC03559.jpg
    86,5 KB · Görüntüleme: 79
  • $DSC03709.jpg
    33,4 KB · Görüntüleme: 84
  • $DSC03710.jpg
    64,6 KB · Görüntüleme: 94
  • $DSC03711.jpg
    99,2 KB · Görüntüleme: 78
  • $DSC03712.jpg
    62,3 KB · Görüntüleme: 88
  • $DSC03713.jpg
    60 KB · Görüntüleme: 84
  • $DSC03715.jpg
    82,4 KB · Görüntüleme: 82
  • $DSC03717.jpg
    76,8 KB · Görüntüleme: 91
  • $DSC03718.jpg
    88 KB · Görüntüleme: 69
  • $DSC03720.jpg
    69,3 KB · Görüntüleme: 73
  • $DSC03721.jpg
    70,8 KB · Görüntüleme: 87
  • $DSC03723.jpg
    65,6 KB · Görüntüleme: 89
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…