Bahçe Bakımı ve Çiçekler bizim çiçeklerimiz

öğleden sonra güneş alıyor akşama kadar güneşli hangi cephe olduğunu bilmiyorum güney olabilir dik gelmiyor güneş ışıkları

batı muhtemelen, çok güzel benim ofisteki odam da batı. şu an evimde cam balkonda duruyor ama hava soğuyunca işyerime getircem ben mum çiçeğimi.

merhaba simran,
benim şu margaritan mı ismi başka biliyordum ben ama, ince uzun yapraklı, iki köklü salon bitkisi var ya, onu aldıktan sonra yaprakları hiç böyle dik kalmadı aşağı aşağı sarkık hep, salkım söğüt gibi, ayrıca yaprak uçları da yanık yanık oldu (( çok su vermiyorum aydınlık yerde bulunduruyorum, yerini değiştirmedim hiç, anlamıyorum... şimdi dışarı koydum 1 haftadır dışarda. ama düzelmiyor gübre veya başka bişey mi istiyor, sizinki çok güzel maşallah, çiçekçiden yeni alınmış gibi

marginatanın iki türü var, birinde yapraklar benim çiçeğimdeki gibi dik, diğerinde salkım söğüt gibi aşağı bakıyor yapraklar. sneinki ikinci cins demekki. uçlarındaki yanıklar güneşten olabailir, tül perde çekili durması lazım, yaprağına güneş değmemeli.

benim çiçeğimin de seninkisinin türünden olduğuna eminim, çünkü çiçekçiden ilk aldığımızda böyleydi, 2 gün sonra söndü. diğer türünü de biliyorum, o gayet havalı salkım şeklinde dediğin gibi, dairesel bi salkımı var ayrıca onun, benimki kısa yapraklı, dik konumda olmalı ama sönük duruyor. tül perdemiz de hep çekili, güneş görmeyen bi kısmında odanın zaten. sanırım besin, vitamin tarzı şeylere ihtiyacı var. çok teşekkürler cevabın için :)

benim çiçeğimin de seninkisinin türünden olduğuna eminim, çünkü çiçekçiden ilk aldığımızda böyleydi, 2 gün sonra söndü. diğer türünü de biliyorum, o gayet havalı salkım şeklinde dediğin gibi, dairesel bi salkımı var ayrıca onun, benimki kısa yapraklı, dik konumda olmalı ama sönük duruyor. tül perdemiz de hep çekili, güneş görmeyen bi kısmında odanın zaten. sanırım besin, vitamin tarzı şeylere ihtiyacı var. çok teşekkürler cevabın için :)

dün eve gidince baktım benimkide aşağı doğru sarkmaya başlamış. belki büyüdükçe sarkıyordur. akşam resmini çeker yüklerim buraya.

dün eve gidince baktım benimkide aşağı doğru sarkmaya başlamış. belki büyüdükçe sarkıyordur. akşam resmini çeker yüklerim buraya.

bilmem ki, o da bi fikir, inşallah o yüzdendir, nazar değmesin, maşallah çiçekelrine, bugünlerde iyi durumda değiller sanırım, havalrdan da olabilir... benimki rüzgar alıyordu dışarda bi haftadır, dün içeri aldım başka bi odaya, hiç kullanmadığım daha loş bi odaya, biraz yapakalrını toplamış görünüyor, köyden getirdiğim yanmış gübre de ekledim biraz toprağına, eskisinden daha iyi gibi...

....................

Son düzenleme:

yooo benimkiler gayet iyiler, sadece menekşelerim biraz duruldular. fazla suladık tatile giderken 10 gün idare etsin diye. ama toparlanıorlar.
benim marginatamı bonsaimi cam balkona çıkardım,2 aydır balkondalar, coştular iyice.
loş odaya koymasaydın, çiçek ışık sever.güneş değmesin ama tülü çek.

evet ışık aydınlık seviyor çoğu çiçek gibi dracina bitkisi de,ama orda daha mutlu sanki :) tül perde yapnca aydınlık oluyor, hep tül perdeli kalsın o zaman o oda:)
ben kiracı ve gidiciyim şehirden, o yüzden çok çiçek de alamıyorum, uzun tatillere çıkıyoruz, bırakırken zorlanıyorum. ilerde bahçeli ya da herhangi türlü evim olduğunda rengarenk yemyeşil bi ortam yaratmak istiyorum, şu an sadece içimdeki bitki ve çiçek açlığını gidermeye çalışıyorum

bende hevesle doldurdum eve çiçeği şimdi hamilyeim, bebek olunca nasıl bakıcam bilmiyorum. son ahllerini çekeyim sana akşam, ama dediğim gibi şu an bir kısmı cam balkonda duruyor, pencere devamlı açık, bol oksijenden ışıktan kudurdular resmen.

hamileliğin sağlıklı geçsin, bebeğin sağ salim olsun da, çiçeğe de bakarsın nasılsa :) içinde sevgi olunca, insan bırakamaz ki ihmal edemez.
resimleri çekersen bakarım büyük bi zevkle, beğeneceğim kesin zaten. cam balkonun olması da büyük şans, k.maraş çok rüzgarlı, dışarı ne koysam uçup savuruyor. seninkiler şanslı :)

hamileliğin iyi geçsin, bebeğin sağ salim dünyaya gelsin de, nasılsa ilgilenirsin, bu sevgi oldukça insan ihmal edemez onları :)
cam balkonun olması çok büyük şans, bizim balkon rüzgarlı, hiç bişey koyamıyoruz. resimlerini merakla bekliyorum, beğeneceğim kesin, gönlüm açılsın :)

off sitede sorun var sanırım, sürekli mesajlarım gitmiyor siliniyor, 2 kez baştan ayzınca böyle 2 mesaj çıktı ortaya, kusura bakmayın...

evet her yıl açıyor kılıç ve difte açıyor iki yıldır mum şuan çiçek açmadı açınca fotoğraflayıp eklerim
benimde mum çiçeğim var henüz açmadı sadece yaprakları var fotosunu yükleyeceğim vaktim olunca

benimde mum çiçeğim var henüz açmadı sadece yaprakları var fotosunu yükleyeceğim vaktim olunca

benim bu sene baharda bauhousedan aldığım mum çiçeğim şu an çok keyifli, üç gün önce tomurcuk da verdi. üstelik besin gübre hiçbir şey vermiyoruz, açık hava bol oksijen şımarttı. ama kışın napıcaz bilemiyorum. 1 haftaya açar inşallah. resmini bekliyorum canım mum çiçeğinin

çok güzel, açar inşallah yakında.naısl bir odada duruyor, kuzey? güney? pencere kenarı galiba? bol ışık seviyor değilmi bu çiçek.
güney cephe güneşi seviyor bana kalsa balkona koyarım ama buranın poyrazı çiçeği uçurur çok sert geçiyor kışı ve baharı yel olduğundan balkona birşey koyamıyoruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…