Aile Planlaması biz korunamıyoruz !...

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Allahım sana geliyorum benzetmeye bak
Tam zevke gelince çıkmak olmaz tabii

Ne gülüonuzz beeeee:-D cok derdim bu benim:-D yatamiom sırt sırta. On sene bekledim adamı ki*cimi nasil doniim:-D:-D
Ay çok tatlısınız sabah sabah alerji konusuna katılıyorum lateksiz kondom deneyebilirsiniz, ya da aynı tip kondom mu denediniz bilmiyorum da farklı çeşitleri de bir deneyebilirsiniz belki şu an kullandığınızla ilgilidir durumunuz

Yohhh yaa kıydik paraya gittik ikinci aldik farklı deneyelim bunami oldum die ama maalesef:-(
Bu arada isteyen olursa 2paket içinden birer tane kullanılmış kondom var gondereyim:-D:-D

Evli değilim ama iğne duymuştum bir de.
1 aylık ve 3 aylık oluyormuş araştırın bi?

Markadan markaya bile değişiyor ki aynı markanın farklı çeşitleri bile çok farklı oluyor. İnce ve kayganlaştırıcı etkili deneyin bence

Ben hafif vajiliyim ama bugün yarın aşıcam gibi görünüyor :-D hapla başladım sonra güvenemedim biraktim o arada icraat olmadığı için bişey kullanmıyordum sırası gelince prezervatife geçeriz dedim. Lakiiiin bir yandan da istemiyorum lastik be sonuçta :) bi de alerjiyi duydum tam oldu :-/

Herkeste olucak diye bisey yok tatlım. Sadece evet ilk etapta bayaaa komik oluyor. Ama bu isler denemeden aşilmior sen bilirsin. Umarim sorununu da en kisa zamanda cozersin...

Doktor kontrolünde size uygun bir doğum kontrol hapı kullanırsanız sorun olmayacaktır. Eğer herhangi bir rahatsızlığınız yoksa, doğum kontrol hapı hamile kalmanıza engel olmaz. Aksine yumurtlama zamanlarını düzene soktuğu için daha kolay hamile kalırsınız bıraktığınız zaman. Pek çok insan aslında var olan rahatsızlıklarını bilmiyorlar, neden çünkü kadın doğum uzmanına gitmeye utanıyorlar. Kafalarına göre de doğum kontrol hapı kullanıyorlar, sonra hap yüzünden hamile kalamıyorum. Ben de uzun zaman doktorumun bana önerdiği doğum kontrol hapını kullandım, bıraktığım ay hamile kaldım. Evlenmeden önce gidip muayenemi oldum, hormon testlerim yapıldı, bana uygun hap verildi, tek bir yan etki yaşamadan kullandım, kutu bitti adet oldum hapı bıraktım, bir daha adet olmadım çünkü hamileydim.Lütfen bir uzmanla görüşün kafanıza göre değil, size uygun olan korunma yönetimini uygulayın.

adetin başında tekrar ilaca başla madem beceremiyorsunuz biraz uzak durun.cevrenin ne söylediğine değil bilim ne diyor ona bakın.4 ay kullanıp bir sorun yaşamadıysanız tekrar başlayın.dogum kontrol ilaçlarının çok faydası var.tedavi olarakk bile kullanılıyor.

pko nedeniyle ben de uzun süre doğum kontrol hapı kullanmıştım bebek düşünmüyoruz nasılsa diye. Ama daha sonra yan etkiler baş gösterince korkup bıraktım. çok yakın bir arkadaşım da hamileliği sırasında daha önce doğum kontrol hapı kullandığı için damar tıkanıklığı yüzünden sıkıntı çekince doğal yöntemlere dönmeye karar verdim. Pko için doğal kürler deniyorum soğan suyu işe yarıyor gibi. Neyse konudan sapmiyim:) Sıra korunmaya gelince biraz sıkıntı yaşadık kondom işinden pek hoşlanmadık açıkcası, spiralden de ben:) sonra gün sayma işine girdim mecburen ama pko olduğu için çok kontrollü olmuyor tarihler malesef. En son internette yabancı sitelerde ovulasyon testine rastladım. Doktorum bahsetmişti çocuk isteyen kadınlarda gün gün döngü takibi yapıyorlarmış. İşte belirli dönemlerde kız çocuk ya da erkek olması oranı artıyormuş falan. Kısacası aslında hamile kalmak için kullanılan şey, doğum kontrolünde de işe yarıyormuş. :)) Maalesef türkiyede çok yok bu test bazı satış sitelerinde gördüm ama bilmediğim bir şeye o kadar para vermek istemedim, bi de yaygın değil ne biliyim. Doktoruma danıştım aslında doğum kontrol hapında ısrarcı(pko için doğal yöntemlere palavra dedi tabi) ama bu yöntemi de korunmak için kullanabilirsin dedi. Sonra satan kişiyi aradım şansıma ankaradaymış gidip bu zımbırtının nasıl bişey olduğuna bakarak sonra almaya karar verdim, kağıda yazmaktansa sabahları ufak bi tükürük daha kolayıma ve güvenli geldi açıkcası, bi de ömürlük ürün olduğu için çok da pahalı gelmedi sonradan.şuana kadar sıkıntısız da ilerliyoruz(8 ay), doktor ne derse desin adetlerim de düzenli:)) Neyse konuyu kendi konum gibi donattım ama ilgilenebilirsin dedim benim yaradı sizlerin de yarar umarım:)

canm çok güzel anlatmışsım saol. Keza hala bi çöözüö bulamadık:-D bendr araştırım bakim şunu:-D

canm çok güzel anlatmışsım saol. Keza hala bi çöözüö bulamadık:-D bendr araştırım bakim şunu:-D
rica ederim canım reklam olmasın diye markayı yazmadım. Bir de bunların sayılı kullanımlı olanları da var ovulasyon testi diye. kullanımları biraz daha farklı ben kullanmadım ama istersen ilk onlardan denersin. Benimki işte sabahları tükürerek bakıyosun hangi evredeyim dönemimin diye bir de ömürlük, yani en azından şimdilik öyle görünüyo

Bende duymuştum onşarı şimdilik gün olarak takipteyim telefonuma application indirdim ordan takipteyim. Ama bunu korunma olarak yetersiz görmüyor değilim. Acaba sen güveniyormusum? Yani sanki bi tık eksik kalmazmıyım ki acaba:-D

canım benim polikistik over olduğu için kendi kendime gün saymaya bir türlü güvenemiyorum.şuan düzenli ama günüm günüme hiç belli olmuyodu geçmişte. Senin adetlerin zaten düzenliyse çok sıkıntı olacağını sanmıyorum ama bi risk var tabi insan vucudu sonuçta. Bu alet mi desem ne desem küçük bişey böyle mikroskoptan bakar gibi bakıp işte kullanım klavuzundaki resimlerle bakıyosun hmm güvendeyim diyosun , kendimi labrant gibi hissediyorum ondan güvenli geliyor sanırım şahsen memnunum.
aslında doğum kontrol haplarıydı bilmem neydi hepsinde bir miktar risk var. Kısacası sen kendi vucuduna ve beklentilerine göre karar vericek daha doğrusu bulacaksın canım. ben ekstra bir fikir olur diye düşündüm aynı yollardan geçtiğim için yardımım olur belki dedim

Tekrar teşekkür ederim. Evet sanırım kendimi tanımak en güzeli:-D br kaç ay bakalım neşer yapabiliorum:-D umarım o esnada hamile kalmam:-(

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…