biz de ayrıldık :(

aybuer

Guru
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2008
1.684
0
39
3 yıllık bir beraberlik 3 aylık bir sözlülük döneminden sonra biz de ayrıldık ortada bir sebeb yokken.ne yapmam gerekiyoor napmalıyım hiç bilmiyorum.nişan düğün söz dönemlerde hher ailede oluyor bu tarz seyler ama biz dayanamadık sanırım.benim hala umudum var sözlümün kafası çok karısık ne yapacagız bilmiyorum.

bizim durumumuz su daha önce de bir konu açmıstım.ailemin tek çocuguyum ailem nişan da düğün de olsun istiyorlar sözlüm ve de ailesi nikahlı yemekli düğün olsun çalgı olmasın nişan olsun diyorlar.bir orta yol bulamadık.3 aydır bu sorunlarla yasıyoruz hep.ne yapılmalı ne yapıır fikire ihtiyacım var.ben ilişkimi bitirmek istemiyorum .sizler nasıl atlattınız bu durumları ?

canım cok uzuldum sonucta uzun bır beraberlık 3 yılll az bır zaman deıl ama yınede cok uzunca bır sure aklı basında dusunmelısınız eger bır an sevgıye kapalıp bırseylerı gormezden gelıp olsun dersen ınana sonradan cok pısmanlıgını yasrsınnn ıyıce mantıklı bır sekılde nısanlın ve sen dusunmelısınızz ebnce aılelerın uyusası cok cok onemlı sob radan okadar cok problem cıkıyorkıııı ama yınede onemlı olan sey senın ve szlunun kararıııı

Canım tam düğün arafesinde olur böyle şeyler. Değermi hiç böyle sudan sebepler için. Bence sözlünle ikiniz biraraya gelin ve ne istediğinize siz kendiniz karar verin. Ailelerede kabul ettirin. Bu da sizin prensibiniz olsun bence. Bütün kararlarınızı siz kendiniz alın

böyle şeyler için atrılmaya değer mi canım, ailelerinizle tekrar konuşun, madem sevginiz sürüyor, önemli olan beraber yaşamak, yaşlanmak...nişan, düğün vs. bir tek gün sonuçta, ama siz tüm hayatınızı karartıyorsunuz...

aslında ortak alıcağınız bir karara aillelerin müdahalesi olmamalı.beraber buna iziin vermemeliydiniz.herkezin beklenti ve isteklerini karşılayamazsınız sizler yıpranırsınız.böyle bir neden de ayrılmakta doğru değil.

canım benim ya....valla şaşırdım açıkcası. bu kadar kolay olmamalı ayrılık... güzel bir nişan ardından da güzel bir kına gecesi ve yemekli nikah daveti olabilir aslında. ama ekonomik nedenlerden dolayı mı düğün istenmedi. eğer öyleyse yemekli nikah nasıl olacak, o daha masraflı olur...yemek verebilecek aile düğün de yapar...konuyu tam kavrayamadım ama bunlar basit, halledilmeyecek şeyler değil ki...benim nikahım oda nikahı şeklinde oldu. biz, şahitler ve memur....sonra da eşimin ailesinin orda düğünümüz oldu..ben izmirliyim, burda kına gecesi bile yapamadık. orda düğünden önce içimde kalmasın diye kına da yapıldı bana...ben çok üzülmüştüm, izmirde kınam olmadı diye (aslında ben düğün de olmasın diyenlerdendim ama:))) yine de üzülmüştüm.ama ailem inan ki karışmadı, sadece nikahla gitsem bile birşey demezlerdi..ben de bir evin tek kızıyım, sadece abim var.....siz daha ilk engelde bu kadar yıkılırsanız, durun bir daha ya...evlilik demirden leblebi...daha neler yaşayacaksınız güzelim.....umarım çıkmaz ama daha neler olacak...bence bir orta yol bulun....herkes aklını başına alsın

cnm merhaba evet bu dönemlerde malesef saçma sapan konular yüzünden gençler birbirinden oluyor.düğün olsa nolucak yemekli olsa yada olmasa nolucak.ne kadar gereksiz durumlar.biz bide onbeş sene önce valla kimseyi karıştırmadık.neye ihtiyacımız varsa gidip aldık.alamadığımızıda evlendikten sonra aldık.doğru veya yanlış karıştırmadık ne onun ailesini nede benimkileri.onlarda buna bozuldu ama .o çekişmeler çok yorucu oluyor.ablalarımdan biliyordum.en aza indirdik sorunları böylece.biraz zaman verin birbirinize kolaymı üç yıl geçirmişsiniz birlikte.önce ikinizin mutluluğu sonra ailenizin.makul şeyler olsa anlıycam.niye mutluluğunuzu engelliyorlar.ama onlar bunun farkında olamıyor.oturup konuşun ailelerinizlea.s.

ayy canım benim üzülme düzelir inşallah. böyle durumlarda ikinizin daha çok kentlenmesi lazım. önce sözlünle adamakıllı konuşun ne yapmak istediğinize karar verin daha sonra ailelerinize açılın bizim kararımız bu lütfen bu duruma daha fazla mudahele etmeyin, bu bizim hayatımız ve böyle olmasını istiyoruz dersiniz.

hepimizin böyle sorunları oldu. ben daha ne zorluklarla karşılaştım. sonradan çok üzüleceğiniz şeyler yapmayın. Allah yardımcınız olsun:çok üzgünüm:

canım 3 yılık bır emek uzuldum...
aılelerde kendınce haklı sonuçta bır kez evlenılıyor...
onlarında heveslerı olup ısteklerı oluyor..
ama bu sebebtende sorun cıkıp sızın ayrılmanız olmamış neden ortak bır fıkır edınıpte o olmadı
sımdı sız ayrıldınız ıyımı oldu...yanı...arada olan bence sozlunuze olmuş..
tabıkı kafası karışır...haklıda...oysa buyuklerın anlayışlı olması gerekırdı
canım sozlunle yenıden bırleşme durumunuz olursa her ıkı aılede anlaşamıyor
o zaman sen ve sozlunun ıstegı neyse ona gore yapın sonucta evlenecek olan sızsınız
kararda sızın olmalı nasıl dugun ıstedıgınıze daır

ailenin tek çocuğu olman sizin her istediğiniz olacak anlamına gelmiyor..nişanı istediğiniz gibi yaparsınız düğünü onlar nasıl istiyorlarsa öyle olur..orta yolu budur yerimseniben

çok teşekkür ederm arkadaslar bastan beri bize söz hakkı tanınmadı ben de evin tek çocuguyum diye bişey diemedim ailem nişan da düğün de olacak bizden bişey bekleme dahi dediler.sözlümün ailesi mutahasıp bi aile çalgılı düğünlere gitmiyolarlar.bir de abisi evlendi sözlümün hiç bir istedikleri olmadı.sözlüm de ailesinin istediği olsun tek bizim tarafın istediiğini olmamasını istiyor.ben dd e evlenicem bana kimse sen ne istiyorsun demiyor diyor.ne yapacagımı sasırmıs durumdayım ailemi kırmadan kimseyi kırmadan bu işin içinden nasıl çıkıcam bilmiyorum.mesajlasıyoruz sabahtan beri sözlümle yine kimse bize bişey demeyecek dio aslında o da istemiyor ayrılıgı aama kafası çok karısık ...

Benim annem de bana çok karişti, kiyamaetleri kopardi..çünkü en özel yerlerde düğün olcamişmişmiş en bilmem nerelerde bilmem ne olacakmişmişmiş

ben hiç bişey istemedim allah yukarda,eşimde yapamazdi zaten...oturduk eşimle konuştuk, aileler ne dediyseler he he dedik ama aramizda hep planladik,biz aramizi hiç bozmadik..
Eşim yinede düğün yapcakti ama annemin dediği gibi değil ama sonuçta iki tarafinda dediği olmadi.
çok sevdiğimiz yeğenimiz bebeğimiz kansere yakalandi...çok şükür o yaşiyor,biz nikahtan evlendik.ama hiç bişey yikilmadi,dünya hala dönüyor yani.
Sana tavsiyem onun bunun lafi için sözlünle arani bozma.ikiniz önce karar verin, ona göre herkes kendi ailesini ikna etmeye çalişsin.

canım ya bu bahsettiğin organizasyon olayı mı ayrılmanızın nedeni yoksa bahanesi mi bu ? önce bunu oturup düşünmek lazım... eğer hazırlıklar sırasında yaşanan gerginlik ise tabii ki çözümü var... şunu çok iyi bilmelisin ki herkesi memnun etmek imkansızdır... maalesef böyle zamanlarda herkes kendi istediğinin en doğru ve güzel olacağını düşünür... nişanlınla beraberce karar verin ve aileleri ikna edin... sanırım birbirini seven evlatlarının böyle bir sebepten ayrılıp mutsuz olmasını istemez aileleriniz...

umarım en kısa zamanda herşey yoluna girer :)

annemle konusuyoruz geceden beri ben dedim ki nişanımızı biz yapalım onlar da düğünü yapsınlar nişan çalgılı olsun dğünü de yemekli nikah yapalım dedim.annem yıllardır heves etmiş biliyorum ama bizim mutlulugumuz için benim ailem de onun ailesi de bir adım atmalılar diye düşünüyorum yanlış düşünmüyorum değil mi?

annemle konusuyoruz geceden beri ben dedim ki nişanımızı biz yapalım onlar da düğünü yapsınlar nişan çalgılı olsun dğünü de yemekli nikah yapalım dedim.annem yıllardır heves etmiş biliyorum ama bizim mutlulugumuz için benim ailem de onun ailesi de bir adım atmalılar diye düşünüyorum yanlış düşünmüyorum değil mi?

kesinlikle çok doğru düşünüyorsun... ve bunları onlara anlatın... bence güzel bi fikir... çünkü genelde nişanı kız tarafı yapar... böylece öbür tarafın da gönlü olmuş olur :)

umarım düzelir her şey kayınvalidemle de konustuk şimdi onlarda dünden beri perişanlar şeker hastası kadın yatıyorum aglıyorum dünden beri dedi oturun konusun dedi

benim tek korkum ailem nasıl kırmadan onlarınn da gönlünü yaparım bilmiyorum onlar da ben,m mutlulugum için biraz adım atsınlar bekliyorum.senelerimi verdm ben bu ilişkiye ve biz o kadar iyi anlaşan bir çiftiz ki 3 yılda çok önemli kavgamız bile olmadı.15 ay askerlik bile yıldırmadı bizi ama ailelerin istekleri bize fikir sorulmaması bizi bu hale getirdi.

canım ya severek ,sozluyken ayrılmak ne kotu bı durun allah ayırnmasın sızı
o kadar mucadeleden sonra yenılmeyın sızın yerınızde olmak ıcın neler verırdık
nısanı kız tarafı yapar sız ıstedıgınız gıbı yapaın calgılı erkek tarafı karsmasın
dugunude ıonlar yemeklı ıstedıklerı gıbı yapsınlar sız karısmayın ıkı tarafında gonlu olsın kımsenın hevesı kırılmasın kınanda oyle yaparsınuz sız

sen sozlunle kendın haklet sızın ıstedıgınız ıcın olsun hersey ılla oluyo galıba boyle seyler ama bu sevgıyı emegı bosa cıkarmayın
mutluluklar ısallah ,hersey yoıluna gırer

umarım düzelir her şey kayınvalidemle de konustuk şimdi onlarda dünden beri perişanlar şeker hastası kadın yatıyorum aglıyorum dünden beri dedi oturun konusun dedi

benim tek korkum ailem nasıl kırmadan onlarınn da gönlünü yaparım bilmiyorum onlar da ben,m mutlulugum için biraz adım atsınlar bekliyorum.senelerimi verdm ben bu ilişkiye ve biz o kadar iyi anlaşan bir çiftiz ki 3 yılda çok önemli kavgamız bile olmadı.15 ay askerlik bile yıldırmadı bizi ama ailelerin istekleri bize fikir sorulmaması bizi bu hale getirdi.

valla canım en güzeli sizin yapacağınız bir nişan, siz yaptığınıza göre ona birşey diyemezler...sonra da şık, yemekli bir nikah organizasyonu...buna ikna edin..ne şiş yansın ne kebap...konu değil böyle şeyler ama oluyor, keşke olmasa...

işler biraz yoluna mı giriyor yoksa daha arap saçı mı oluyor anlamadım sözlüm kırgın her şeye evet demiştim ama kimse bana sen ne istiyorsun diye sormadı ben de evlenicem diyor ben de nikah istiyorum diyor şimdilik bu konuları konusmama kararı aldık bikaç gün ortalık durulsun istedim.

ailem de nikah olsun yemekli nikah biz istemiyoruz diyorlar nişan olsun madem ama madem düğün yapmayacaklar masrafları onlar karsılarlar sonra da sade nikahlarını yapsın diyorlar.esskiden olsaydı nişana karıstırmayacaktık ama madem nikah istiyo sözlün o zaman nişanı üstlensinler yapamayacagımızdan değil ama hevesim kalmadı olmazsa ayrıl diyorlr vazgeçemiyorum ne yapacagım bilmiyorum .

ya sadece düğün olacak ya nişan nikah kafam allak bulluak bunlar nasıl düzelir hiç bilmiyorum.

herkese çok teşekkür ederim yorumlarınız için.

X