Biz, artık haritada iki küçük su lekesi

E

EU1

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU1
Aral Gölü’nün hikayesini anımsıyor musun? Televizyonda bir klibe rastlamıştık “Neresi burası?” diye sormuştuk Ahmet bizdeydi “Aral Gölü’ymüş bir zamanlar” demişti ve anlatmaya başlamıştı”İnsanoğlu kendi elleri ile doğaya verdiği gözle görülür en büyük zarar, en büyük ihanet” diye “Bir zamanlar Aral Gölü dünyanı en büyük dördüncü gölüymüşBu gölün kenarında bir liman kenti varmışMunyak Şimdi Munyak’ta gökyüzünü toz ve tuz kaplamış durumdaVe bebekler orada çok yaşamıyorÇünkü bir zamanlar su olan yerlerde şimdi çürümüş gemiler ve iskeleler var Çünkü su, artık çok içerideÇünkü Aral Gölü’nü besleyen iki nehrin yollarını pamuk tarlalarını sulamak için çevirmişler Üstelik, çölün tuzu pamuk tarlalarını kapladığı için pamuk da yokAral Gölü,haritada artık neredeyse birbirinden kopmak üzere olan iki küçük su lekesi”

İkimiz de Aral Gölü’ne benzemeye başlamıştık Sen, ısrarla yollarımızı başka yönlere çevirmeye çalışıyordun Israrla kurutuyordun beslediğimiz iç denizi Bugüne geleceğimiz belliydi “Kendi hayatlarımız” derken “Biz” olmaya hevessiz gönlün kuruttu işte sonunda “bizi”

Evet, gidiyorum şimdiArkamda bir toz bulutu bırakarakSen, belki çok sonra fark edeceksin çürüttüğün gemileri,ıssız bıraktığın iskeleleri Ama bu, senin kararındı Dost olmak yok bende”İstediğin zaman ara beni,başın sıkıştığında ben buradayım” filan gibi, sakın kurma bu cümleleri

Sana güzel bir yaz günü gelmiştimKarlı bir sabahta gidiyorum Beş mevsim yaşamışız beraberBeş mevsim bir “iç denizi” kurutmaya yetti

İşte böyle sevgili
Biz, artık haritada iki küçük su lekesi,
hiçbir nehir kavuşturamaz bizi

alıntı

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Konu Sahibi EU1
İşte böyle sevgili
Biz, artık haritada iki küçük su lekesi,
hiçbir nehir kavuşturamaz bizi

bu güzel yazı için teşekkürler canım hele sonundaki bu sözler bir harika

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…