Biyokimyasal gebelikten hemen sonra hamile kalan varmı?

Ela_Duru

Minnok kızım benim:))
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2010
3.190
10
Merhaba Arkadaşlar,
biyokimyasal gebelikten hemen sonra hamile kalan var mı? Sakıncalı mıdır?
Doktorum bana adetini bekle dedi ama biz korunmadık. Sorun olur mu sizce?

Merhaba Arkadaşlar,
biyokimyasal gebelikten hemen sonra hamile kalan var mı? Sakıncalı mıdır?
Doktorum bana adetini bekle dedi ama biz korunmadık. Sorun olur mu sizce?

canım peki beta hcg sıfırlandı mı.daha önce benim de oldu korunuyoduk istemediğimiz bi zamandı.ama doktor bana 3 ay bekle demişti.bir diğer doktorda ilk adetten sonra olabilir dedi.ben de o aralar düşünmediğim için bunu hiç önemsemedim.aslında beklenilmesede olurmuş ama rahmin biraz dinlenmesi vücudun kendini toplaması gerekir bi sonrakinde bebeğin tutunabilmesi ve daha sağlıklı bir hamilelik süreci için.

Beta Hcg sıfırlandı mı bilmiyorum.Adet kanaması bitti. Normale döndüm gibi, herhangibir rahatsızlık vermiyor. Ya umarım tekrar yaşamam aynı şeyleri. Döllenme olup olmadığını adet günüm gecikmeden öğrenebilirmiyim?

biyokimyasal gebeliğinde adetin geçince kaçıncı gün kanaman oldu ve b-hcg değerin kaçtı?

biyokimyasal gebeliğinde adetin geçince kaçıncı gün kanaman oldu ve b-hcg değerin kaçtı?

31 ağustosta adet olmam gerekiyordu. 4 ağustosta kahverengi lekelenme oldu, 10 ağustosta kanamam oldu. 1 hafta sürdü. İlk gün ağrılı geçti,sonrasında normaldi.

4 ağustosta beta hcg = 293
6 ağustosta beta hcg = 213

daha sonrasında beta hcg ye baktırmadım.

Merhaba,
ben de hazirandaki ilk denememizde kimyasal gebelik geçirdim.
iki farklı doktora gittim; biri (düşük olduğu dönemde gittiğim dr) "3 ay korunun" dedi. Diğeri (temmuz adetinden sonra gittiğim dr) "kendini psikolojik açıdan ve bedenen iyi hissediyorsan, şu an gelişmekte olan bir yumurta görünüyor, deneyebilirsiniz" dedi. Fakat, hamile kalamadım henüz.
Çalışmalara devam ediyoruz.
dilerim en hayırlı ve en kısa zamanda buluşuruz bebeklerimizle....

Canım ben şimdi doktorumla telefonda görüştüm, hiç sorun olmaz,hamile kalabilirsin dedi. Psikolojik olarak hazırsan sorun yok dedi. Umarım en kısa zamanda sağlıklı bebeklerimize kavuşuruz... 10 eylül adet günüm, sabırsızlıkla bekliyorum...

Umarım canım...
çok kafaya takmamak lazımmış.
stres olumsuz etkiliyormuş gebelik hızını (yani hormonlar etkileniyormuş, tüpler kasılabiliyormuş vs)...
düşünmemeye çalışıp oluruna bırakmak lazımmış...
bir de adet 6-7 gün geçmeden "acaba hamil miyim" sorusunu aklımıza getirmemek lazım.
öğrenmemle kaybetmem sadece 1 hafta sürmesine rağmen inanılmaz üzülmüştüm düşük yaptığıma...
günlerce ağladım...
ama elden gelen birşey yok.
sabırla beklemek gerek...

Canım bendimde aynen öğrenmemle kaybetmem 1 hafta sürmüştü. Tam hamile kaldığım sırada hayatta çok sevdiğim bi insanı aniden kaybettiğim için bebişi kaybetmek çok üzmedi beni. Hayırlısı artık. Umarım daha büyük üzüntüler yaşamayız...

bende haziranda kimyasal gebelik yaşadım doktor korunun falan demedi
o ay rahim filmi çekildi temiz çıktı zaten 2 ay sonra ağustosta tekrar hamile kaldım hemen hamile kalan birçok insan var inşallah sende hayırlısıyla sağlıklı bi şekilde tekrar hamile kalırsın.

KIZLAR BENDE adetime 4 gün kala öğrendim testlerle ama adetle gitti..ALLAHım bir daha yaşatmasın böyle acı ve daha büyük acılar göstermesin..biyokimyasal gebelik arkasından hemen hamile kalınıyor mu..

ben dedğil ama bir arkadaşım kimyasal gebelikten sonraki ay hamile kaldı.
diğer arkadaşımın yaklaşık 1 yıl sonra oldu.
yani her an gebe kalabilirsin, hazırlıklı oll

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…