bitkisel motivasyon

E

EU1

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU1
Çocuk sahibi olmak isteyen çiftler arasında tıbbi tedavi kadar bitkisel tedavi de büyük ilgi görüyor. Karanfil ve nane hamile kalmayı kolaylaştırırken, safran bitkisi yumurtalıkların gelişmesinde etkili oluyor.

AYŞE OLGUN İSTANBUL
Aktarlar, alternatif tıbba olan ilginin arttığı şu son dönemlerde çocuk sahibi olmak isteyen çiftler tarafından da yoğun ilgi görüyor. Mis kokulu karanfil, nane, adaçayı ya da ısırgan tohumu çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin en çok satın aldığı bitkiler. Tıbbi tedavi yanında alternatif tıptan da faydalanarak 22 yılın sonunda çocuğunu dünyaya getiren Sibel Tuzcu, kurduğu www.cocukistiyorum.com sitesinde bitkilerin şifalı dünyasını diğer çiftlerle de paylaşıyor ve site de en çok ilgi gören bölüm olduğunu belirtiyor.

Tıbbi tedavi şart

Tıbbi tedavi gördüğü yıllarda kendini daha zinde ve sağlıklı hissetmek için bitkilerden de ilgilendiğini söyleyen Sibel Hanım'a göre bu bitkilerin tek başına bir faydası yok. Ancak bazı bitkiler uzun süreli kullanılınca hormonal dengeyi düzene sokabiliyor. Sibel Hanım, "Bazı bitkiler vücut dirençlerini en üst seviyeye çıkararak eğer yumurtalık kanalları kapalı degilse ve yumurta kalitesi çok bozuk degilse hamile kalmayı kolaylaştırıyor" diyor.

Bu bitkilerin bazılarının hamilelik döneminde de kullanıldığını ifade eden Sibel Hanım, "Bitkiler hamilelik döneminde de sakinlik veriyor ve vücut direncini artırıyor. Ayrıca bebeği anne karnında canlı tutmaya yarayan papatya, rezene, ıhlamur, nane, karanfil, limon kuşburnunu çayı bol bol içilmeli. Baklagiller ve mercimek de çok faydalı" şeklinde konuşuyor.

En az 6 ay kullanın

Bu bitkilerin faydasının kişiye göre değiştiğinin de altını çizen Sibel Hanım, bu tür bitkisel tedavinin çiftler arasında yaygın olmasının sebebini şöyle açıklıyor: "Kişi, doktorların yanı sıra bu mücadelede özel çaba harcamak istiyor ve bu şekilde kendini motive ediyor. Zaten bunları kullanırken faydasını görmek için en az altı ay hergün veya günaşırı kullanmak lazım."

Şerbetçi otunda kadınlık hormonu var

Karanfil: Hamile kalmayı kolaylaştırır. Rahmi kuvvetlendirir ve hormonal dengeyi düzenler. Normal doğum yapacaklar doğuma bir ay kala her gün bir çay bardağı sıcak suya 1 karanfili 5 dakika demleyip içerlerse doğumları daha kolay olur.
Safran: Yumurtalıkları geliştirmede etkilidir. Hamile kalmayı kolaylaştırır ve sinirleri kuvvetlendirir.
Şerbetçiotu: Bol kadınlık hormonu ihtiva eder. Bir litre soğuk suya 30 gr atılarak 10 dakika demlendirilir. günde 3-4 bardak içilir. Ayrıca iyi uyku verir.
Nane: Hamile kalmayı sağlar. Taze olarak salatalara eklenerek yenebilir veya çayı içilebilinir.
Biberiye: Tüm hormon ve salgı bezlerinin dengeli çalışmasını sağlar. Kansızlık ve zafiyeti giderir.
Papatya: Adet ve hormon düzenleyicisidir.
Adaçayı: Hormon eksikliğini giderip hamile kalmayı sağlar. Kalbe de iyi gelir. Sıkça içildiğinde tüm bedeni güçlendirir.
Rezeryan: Hormon düzenleyicisidir. hamile kalmaya yardımcı olur.
Hayıt tohumu özsuyu: Hipofiz işlevlerini uyarır ve normalleştir.

• Konu Sahibi EU1
paylaşımın için teşekkürler canım............................

• Konu Sahibi EU1

canım verdiğin bilgiler için teşekkürler. bende bitkilerin faydalı olduğuna inanıyorum. hatta bu ay adetim başladığında adaçayı ve soğan suyu içmiştim. ama başka bir başlıkta da adaçayı faydalı değilmiş diye yazanlar olmuş. hatta ibrahim saraçoğlu bir programda hamile kalmak isteyenler çekirdek, patates, maydanoz gibi besinler yemesinler demişti. bugün yine başka bir başlıkta maydanoz suyu kaynatıp içmek hamile kalmaya faydalıymış diye okudum. insan neye inanacağını şaşırıyor açıkçası ama şöyle de bir şey var bir bitki, besin yada ilaç bir kişiye iyi geliyorsa başka bir kişiye de iyi gelecek diye bir şart yok. herkesin bünyesi ve rahatsızlığı farklı. zaten kullanan kişi de faydası kişiye göre değişir diye özellikle belirtmiş. ama bizler birşey duyunca hemen kullanıyoruz bir umuttur diye. ben de pko var. adaçayı içmek doğru değilmiş , östrojeni arttırıyormuş. ama ben çok faydalı diye okuyunca bilmeden adetin 7. gününe kadar içtim sonra bıraktım. bugün adetin 11. günü ve akşam hafif kanlı yumurta akı gibi bir akıntı geldi acaba adaçayı ters etkimi yaptı diye düşünmeye başladım.

• Konu Sahibi EU1

merhaba yapraknil bence hormonları biraz etkiledi ki yumurtlama günü gibi akıntı olmuş ben bitkilere inanıyorum fakat ilaçlar gibi hemen değil de daha uzun zaman sonra etkisini gösteriyorlar tabi senin durumun farklı canım o yüzden dikkat etmen lazım bide yediğimize dikkat edersek yani katkı maddeli raf ömrü uzun teknolojinin ürettiği pratik yiyeceklerden uzak durursak kendimizi korumuş oluruz canım salam ve sosislerde soya unu çok kullanılıyor o da östrojeni artırıyor canım selamlar:))

• Konu Sahibi EU1
elline saglık canım bilgiler için tesekkürler.......

• Konu Sahibi EU1
arkadaşlar bazı bitkiler yararlı ama hamile kalana kadar,ondan sonrası biraz tehlikeli.evet maydanoz suyu cok yararı var ama hamileysen kesinlikle kullanmıcaksın.Aman arkadaşlar güvendiğimiz yerler dışında kimsenin dedigini yapmayalım.Çünkü bitkilerin bir cogu bilinçsizce kullanılırsa ölüme kadar götüren yan etkiler yapıyor.

• Konu Sahibi EU1

çok haklısın canım biz burada zaten birbirimizin doğruları ve yanlışları paylaşarak en doğru olanı yapmaya çalışıyoruz,birbirimizden destek alıyoruz teşekürler :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…