Bitkisel içerikli ilaçlar

darkblue

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2008
811
7
İyi günler Sayın Meltem Hanım,

Ben babamın rahatsızlığında ve vefatından sonra depresyona girdim psikatristim çeşitli ilaçlar yazdı bir kısmını bünyem tolore etmedi bir tanesini hala kullanıyorum ama ben seneler evvel calışma hayatının verdiği stres ve tempodan dolayı eczacımın tavsiyesi ilede St.John's Wort kullanmıştım hiç bir yan etkisi olmamıştı hemde bir kaç kutu sonrasında yurtdışından gelen bir arkadaşım bana Valerian Root getirdi hala elimde var bunların içeriği bitkisel biri sarı kantaron otu diğeri kedi otu bu ilaçlar hakkında ne düşünüyorsunuz kullanılan depresyon ilaçlarının özününde bu tür bitkilerin extrelerinden yapıldıgını söylüyorlar. Psikiyatrlara sorduğumda bu ilaçları tanımıyorlar bile sizin fikrinizi almak istedim kullanmak için teşekkürler....
Saygılar...

Darkblue, herşeyden önce başınız sağolsun. Kolay bir süreç içinde değilsini.
Valerion root (kediotu kökü) uyku bozuklukları, huzursuzluk, anksiyeteyi tedavi edici, aynı zamanda da adele gevşetici etkisi için kullanılır. Genellikle çok hoş olmayan bir kokusu vardır. St.John's Wort ise özellikle Avrupa ülkelerinde majör depresyon tedavisinde kullınılır. Doğrudur bazı antidepresanların üretiminde bu bitkilerin ekstrelerinden de faydalanılır, ancak muhtelif başka kimyasallar da kullanılır. Durumunuz için uygun olanına karar vererek kullanabilirsiniz.
Sağlıkla,
Dr. Meltem Kavcar Sırmalı

X