Bit bit bit

minakzm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Mart 2015
154
50
4.5 yaşında kızım var. Kreşe gidiyor. Başka bi yere gitmiyoruz okul ev sadece. Bit var saçında daha doğrusu sirke gördüm. Nasıl temizlenir. Bit için eczaneden aldığımı sürdüm ama yine de kesin sonuç istiyorum. Önerilere ihtiyacım var

Inş saçı uzun değildir...

Bit tarağın arasına dikiş ipi geçir her dişinin arasına, bunu bir kaç sıra yap. O ilacı mutlaka kullan. O tarakla da tara. Ondan ziyade kıyafetin yakasına damlatılan damla var bitler gelmez, giydiği kiyafete onu damlat.

Inş saçı uzun değildir...

Bit tarağın arasına dikiş ipi geçir her dişinin arasına, bunu bir kaç sıra yap. O ilacı mutlaka kullan. O tarakla da tara. Ondan ziyade kıyafetin yakasına damlatılan damla var bitler gelmez, giydiği kiyafete onu damlat.
Lavanta yağı damlatıyorum hatta kafuru mu ne aldım saç tokasına takıyorum ama nasıl olduysa bizimkine de bulaşmış. Saol

Taraksız olmaz mı çünkü ben de ek saç var taranmaz. Ben de var mı bilmiyorum ama huylandım mı ne ara ara kaşınıyo

Merhaba ben kreşte çalıştığım dönem bitlendim. Öncelikle çıkarttırabiliyorsanız kaynaklarınızı çıkarın çünkü ciddi bakım istiyor. Bit şampuanı ve bit tarağı ile talimatlara uygun yıkayıp tarayın ve mutlaka saçı durulamadan önce beyaz sirke döküp biraz bekleyin ben bu şekilde bi hafta uğraşarak kurtuldum. Saçlarım çok gür ve uzundu kuaföre de gidemediğim için evde tutup kendim kestim omuz hizamda başka türlü baş edilmiyor çünkü. ve bu sirkelerin kuluçka süresi 14 gün yani işlemler i tamamladıktan sonra temizlendiğini sanabilirsiniz ama 14 gün sonra tekrar kontrol etmeniz lazım yumurtalar canlanabilir eğer kaldıysa. kulak arkasına ve ensesine lavanta yağı sürün nevresimleri her gün değiştirin okuldan geldiği kıyafetleri bir poşete bağlayıp balkonda bekletin eğer ona sıçradıysa ölsün bit/ sirke. yünlü kıyafetler giydirmeyin bitler yünlü kıyafetlerde de yaşayabiliyor. Ben piyasadaki tüm ilaçları şampuanları denemiştim en son zirai bir bit ilacı kullandım öyle kurtuldum allah kolaylık versin

X