Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .

ben de nisanın 27sinde adet görmüştüm 29 mayısa kadar bekledim ve sağlık ocağında kan testi yaptırdım 30unda da öğrendim ki hamileymişim:)
idrar testi veya evde yapılan testler hemen sonucu doğru vermeyebiliyor kan testi en kısa ve doğru sonuç

ben de nisanın 27sinde adet görmüştüm 29 mayısa kadar bekledim ve sağlık ocağında kan testi yaptırdım 30unda da öğrendim ki hamileymişim:)
idrar testi veya evde yapılan testler hemen sonucu doğru vermeyebiliyor kan testi en kısa ve doğru sonuç

adetini 10 gün geçtiğine göre testte görünür hamileysen

kızlar selam bi giriyim bakıyım dedim ama çok giremiyosunuz heralde hiç ilerlememiş sayfalar :))
ee napıosunuz bakalım ben iyiyim çok şükür geceler dışında pek giremiorum gündüz nete öyle açık duruyo ben geziom :))
Bu arada saçlarımı kestirdimm degişiklik yaptım biraz :)),

Ayşem kntrum yok arayamadım ama bilgiden aldım haberini kalp atışlarını duymuşsun maşallah herşey yolundada gidiomuş.
pek konuşmak istemiyorum çünkü ne kadar konuşursan o kadar nazar degiyo gibi gelio artık inşallah allahım sag salim hayırlısıyla tamamınada erdirir.

herkezi öpüorum kocaman

Merhabalar,
Bir sorum olacak. Ben en son 28 nisanda regl oldum. mart ayı en son reglden sonra hap kullanmayı bırakıp denemelere başlamıştık. Fakat 28 nisandan sonra tık yok bitiş tarihi de 3 mayıs. Bu pzt test aldım negatif çıktı. Bugün tekrar aldım iki adet, şansıma hiç sabah idrarıyla deneyemiyorum birini yarına bırakıcam. Onda da çıkmazsa artık doktora gidicem önümüzdeki hafta. Fakat ilk adet görüşümden bu yana süregelen bi düzensizlik sıkıntım var. Fakat tek ayırt edebildiğim nokta benim regl dönemlerim çok rahat geçer öyle uyku,ağırlık,yorgunluk,stres olmaz ilk günü kasıklarımın ağrıması haricinde...
Bu hafta başından beri başımı kaldıramıyorum, her yerim ağrıyor dayak yemiş gibiyim, birden hararet basıyor. Sabah eşimi uyandırmak için hiçbir alarmı duymuyorum :) Birde bugün fark ettim ki hafif akıntım var fakat sıvı şekilde değil ve rengi sarımtrak.

Daha önce böyle bir durumla karşılaşmadığım için sizce normal mi hamileysem bu olabilir mi? Çünkü pek çok çeşit var hamile olup regl olan, testte çıkmayan, akıntısı olan gibi.. Bilgilerinin paylaşacak olanlara şimdiden teşekkür ederim..

kızlar progestan hapı kullanan varsa paylaşsın lütfen ben 2,5 haftalık gebeyim 3 gün önce kahverengi gibi siyah gibi akıntı oldu ama sıvı değil hani böyle beyaz akıntı olur ya öyle sadece rengi kahve siyah gibi ne iç çamaşırıma ne de pede bulaşmıyor sadece peçeteyle silince görüyorum ben günde 3 tane içiyorum deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim

kızlar 6 haziranda adet oldum benim ovülasyon zamanım kesin olarak kaçtır?

canım adet olduğun ilk günden başlayarak üstüne 15 gün sayıyorsun saydım 20 nisan ama kesin değil ben mayısta adete 3 kala yumurtladım yani o üç gün içine en iyisi kendini takip et o renksiz kokusuz kıvamlı yani çok çok afedersin yumurta akının pişmemiş hali varya o belirti işte yumurtlamadan bir gün önce geliyor 3 gün sürüyor sonra rengi beyaz oluyor ve kıvamlı olmuyor bu da zaten yumurtlama işleminin bittiğini gösteriyor o akıntı geldimi her gün ilişki öneriyorum hayırlısı olsun

selammmm selammmm...

nerdesiniz kızlarr yaaa...zaten facebook yine çalındı benim sizlerden haber alamıyorum cıvıttılar iyice valla.

yelizim sacların güzel olmuşşş güle kullan canım...

bu arada ayşem pıt pıtları duymuşsun cok sevindimm bu defa inşallah herşey güzel olucak..

amin yeliz ama ben konuşmakla nazar değiceğine inanmıyorum sonucta nazar kem göz işidir..

yine de sağol inşallah sağlıkla gelir bu sefer.... en kısa zamanda darısı basına inşallah

yelizim sacların güzel olmuşşş güle kullan canım...

bu arada ayşem pıt pıtları duymuşsun cok sevindimm bu defa inşallah herşey güzel olucak..

canım evet cok sukur kalp atıslarını duyduk 9. haftamıza bile girdik çok şükür

gecen hafta dr arastırırken bi polikliniğie gittim yüksek riskli gebelık polk. dr baktı dedi burada perınatolojı yok

perınatolojı olan bıyeer gıt daha ıyı ıncelenırsın dedı ok dedım ultrasonda baktı bebege guzel kalbi atıyo atma hızı ıyı

sorun yok deıd cıktık kardesımle biyere kahve ıcmeye gırdık...orada ultrason resmıne bakarken

bebegın 1 hafta gerı ölçüldüğünü ve kese yanında hematom kanama alanı oldugunu gördüm

içime bi kurt dustu ıkı gundur kasık batmam da vardı zaten o gece gecmek bilmedi...ertesı gun özeldekı dr ma gittim hemen

önce ultrason resmını gosterdım bu hematom değil mi dedim evet kucuk ama kanama alanı

gel ultrasonda bakalım dedi baktı 1 haftada ıkı katı buyumus kanama alanı progestan başaldı hemen

ve dr bebegı yanlış ölçmüş dr doğru sekılde ölçtü...geri değil ama 1 hafta gerı olsa bile sorun değil dedi...

eğer farkedip dr gitmesem kanamam başlıycakmış yanı ama çok şükür ki başlaamdan önleyebildik canım

inşallah baska sorun yasamam güzel dileklerin için tesekkur ederım..inşallah busefer sağlıkal kucakalrım

merhaba

benimde sorun olacak inşş beraber çözebilirz biz iki aydır korunmuyoruz en son dün akşam korunmadım bugün ve yarın yumurtlama günlerim ama bugün bende müthiş bi akıntı var sarımsı gibi bide icinde tuhaf ufak ufak yumuşak parçalar neden olabilir acaba

nASILSINIZ KIZLAR UMARIM HERKES İYİDİR. BENİM YİNE KAFAM ÇOK KARIŞIK VE SİZLERE SORMAZSAM RAHATLAYAMAYACAĞIM LÜTFEN FİKRİ OLAN YAZABİLİR Mİ???
SAT 2 HAZİRAN VE BU AY YUMURTLAMA DÖNEMİMDE YILLIK İZNE AYRILDIM GAYET DE BAŞARILI ŞEKİLDE O DÖNEMİ ATLATTIM:) AMA PAZAR GÜNÜNDEN BERİ BENİM KASIKLARIM ADET OLACAKMIŞIM GİBİ AĞRIYOR ÖYLE DAYANILMAZ BİR AĞRI DEĞİL AMA HANİ ADETE BİRKAÇ GÜN KALA GICIK GICIK AĞRIR YA ÖYLE BİŞEY. FAKAT BU SEFER ADETE 11 FALAN KALA BAŞLADI 2 GÜN EVVEL DOKTORA GİTTİM KSİT Mİ VAR ACABA DİYE YOK DEDİ YUMURTLAMA DA YOK BİTMİŞ DEDİ. FAKAT BENİM BİLHASSA SABAHLARI BU ŞİKAYETİM ÇOK OLUYOR. ADETİME 8 GÜN KALDI HERHANGİ BİR TEST YAPTIRMAYI DÜŞÜNMÜYORUM. HATTA KENDİMİ YENEBİLSEM BU SİTELERDEN DE BİR HAFTA UZAK KALICAM AMA OLMUYOR SABAH BAŞLIORUM OKUMAYA AKŞAM 5E KADAR. ŞİMDİ BENDE Kİ GEÇEN AYA GÖRE DEĞİŞEN BELİRTİLERİ SÖYLESEM ARANIZDA TECRÜBESİ OLANINIZ VARSA YARDIMCI OLABİLİR Mİ?
1. ADETE 11 GÜN KALA BAŞLAYAN VE HER GÜN BİLHASSA SABAHLARI DEVAM EDEN KASIK AĞRISI ADET OLACAKMIŞ GİBİ
2. İÇE KAPANIKLIK
3. YORGUNLUK
4. NEFES DARLIĞI
5. AŞIRI AĞIZ KURULUĞU
6. SANIRIM BU EN ÖNEMLİSİ YUMURTLAMA DÖNEMİMDEN BERİ DEVAM EDEN WC YE GİTTİĞİMDE GELN SÜT BEYAZI AKINTI. YUMURTLAMADAN SONRA BİRKAÇ GÜN DEVAM ETTİĞİNİ BİLİYORUM AMA BENİM 6 GÜN OLDU YUMURTLAMAYA VE BUGÜN DAHA ÇOK GELDİ İYİCE BEYAZ BİR AKINTI SONRA ŞEFFAF DA VAR İKİ PARMAĞIN ARASINDA TÜKÜRÜK GİBİ SÜNÜYOR İNCECİK AMA KIL GİBİ. VE BU AKINTI OLUNCA KASIK AĞRIM BİRAZ HAFİFLİYOR.
NOLUR FİKRİ OLAN YARDIMCI OLSUN. ÇOK UZATTIM KUSURA BAKMAYIN. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER..

ayshee canım merhaba çok geçmiş olsun şimdi okudum ve çok üzüldüm allah bir daha göstermesin. Işte analık içgüdüsü eğer fark etmesen belki kötü olacaktı. Hiç takma kafanı rabbim onu koruması için siz melekleri görevlendirmiş anneden daha güzel bir melek var mı??

yumurtlama günleride akıntılı geçer. 12 ve 14.günlerinizi iyi değerlendirin kızlar. ilişkiden sonrada hemen wc ye çıkmayın.ayakları havaya kaldırın 40 dak.

Merhaba Arkadaslar,

ben bu foruma ilk defa yaziyorum, geneldede ilk defa bir foruma üye oldum. Benimde sorum digerlerine benziyor ama inanin benimde sizlerden gelen bir iki cümleye cok ihtiyacim var.
Benim 2 yasinda bir oglum var. Ikinci bebek icin artik korunmuyoruz. Adetim son zamanlarda cok düzensiz oldugu icin tam olarak adetimin kac gün gectigini bilmiyorum. Fakat son adetimi Mayis 27de gördüm. Yani 41 gün falan gecti son adetimden bu yana. Gecen hafta idrarda test yaptim. Ikinci cizgi silik cikti. Kan testine gittim. Beta hcg degerim 67 cikti. Iki gün sonra 122 oldu. 4 gün sonra 10,44 düstü. Doktorum düsük yapacaksin dedi. Bebek tutunamamis dedi. Ve ben dün yeni bir test daha yaptim, doktorun istememesine ragmen. Deger 1645 cikti ... Bugün idrar testi yaptim evde ve iki cizgide cikti. Pazartesi hastaneye gidicem tekrar. Nolucak bilmiyorum. Daha dogrusu ne oldugnu hic anlamiyorum. Hangi degere inanmaliyim kafam cok karisik. Beni rahatlatacak iki üc cümleye ihtiyacim var ... Insallah bebegime birsey olmaz ...

merhaba hanımlar,
uzun uzun siteye baktıktan sonra nereye yazacagıma tam karar verememiş olmakla beraber burada şansımı denemek istedim...

kısaca anlatıcam hemen,
11 Haziran son adet tarihim ve son 2 haftadır beni yiyip bitiren kasık ağrılarım var.
ayın 2 si gibi doktora gittim jinekolojik muayene oldum.
rahim agzında yara felan yok yumuyrtalıklar da da birşey yok dedi okadar :S
dedim üşüttümmü? olabilir dedi.
peki gebelik olabilirmi dedim?
o da olabilir daha erken görünmez dedi.
kafam allak bullak eve döndüm.
yumurtlama dönemindeki o uzayan akıntıdan 2-3 dfa ayrı zamanlarda gördüm.
doğal yolla korunuyoruz ayrıca...
bugün test yaptım kasık ağrılarıma bir cevap bulabilirmiyim diye, o da yamuk yaptı bana
günüme 2-3 gün var testte çizgi olmamakla beraber gölge gibi bi karartı vardı. testi attım bir kenara ama akşam bakınca testte o gördüğüm gölge daha da belirginleşmişti. ama böle pembe bi çizgi felan değil yani.
ama kasık ağrılarım çok rahatsız edici derecede. arada bacagıma vuruyor.
benim bu anormal durumuma yorum yapacak varmı?

akıntı + kasık agrısı ve sebepleri?
şimdiden teşekkürlerimi sunarım

Canim bu konularda benimde pek bilgili oldugum söylenemz. Kelin ilaci olsa ... hesabi ... Fakat idrar testinin ilk 5 dakikasi önemli diye biliyorum. Senin sonradan gördügün cizgi seni yaniltmasin. Diger belirtilerin - ki tabii istiyorsan - insallah gebeligine isarettir ... Günün gecerse kan testi en iyi cözüm olur ... Fazla yardimci olamasamda hakkinda hayirlisi olur insallah ...

Arkadaslar aranizda ameliyatla (kist nedeniyle) tek yumurtaligini aldiripta hamile kalanlar varmi? Varsa bi zorluk veya risk yasayaniniz oldumu? Bu ameliyattan sonra dis gebelik riskinin olup olmadigini merak ediyorum. Bileniniz varsa lütfen yardimci olunnnnn ....

adetin 9. günü çarpışma
adetin 11. günü çarpışma
adetin 13. günü 2. çizgi silik çarpışma var
adetin 14. günü 2. çizgi koyuya yakın çarpışma var
adetin 15. günü 2. koyu çizgi çarpışma var
adetin 16. günü 2. koyu çizgi çarpışma yok
adetin 17. günü silik 2. çizgi çarpışma yok
adetin 18. günü çarpışma var

anlıcanz durum bu asıl günler pek çarpışma yok sizce durum ne olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…