Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
ayy kızlar ne olur oğluşlarınızı bol bol emizirin sakın şikayet etmeyin..biliyosunuz ben kızımıı emziremeye doyamadım...sadece 3 ay çok istekli emdi 2 ay zar zor emzirdim..6 aya bile tamamlayamadık..eylül memeden nefret ediyor tek sevdiği şey yalancı emzik..keşke diyorum hiç alıştırmasaydım acaba benim mememi severek emmeye devam edermiydi diyorum...keşke 2 yaşına kadar emseydii...
neslii hiç yalancı emziğe başlamasın ege şu saatten sonra..ağzında sürekli yalancı emzik olan çocuk acıktığını pek hissetmezmiş sigara gibi bişey yani..sen yine kendin emzirmeye devam et bence...hatce ve nagiş sizde bol bol emziremeye devam edin....anneye çoook büyük kolaylıkk biz dışarda yada başka biryerde çok zorluk çekiyoruz üstüne aşırı iştahsız bir çocuk ne emiyo ne süt içiyor enazından emseydi verirdim göğüsümü emerdii ah ne kolay olurdu...hemde anneyle bebeğin arasındaki en büyük bağ bence...kıymetini bilin derimmm....

günaydın kızlar tam topiğe girdiydim elektirk gitti şimdi geldi çok şükür :)

Ayseecim laboguickim bugün kargoyla elime ulaştı hemen gidip yaptım gebelik testini ama negatif 5 gün var adetime ama çıkmadı maalesef((

canım belli olmaz sen sakince bekle regl gununu nıye canını sı kıyosun ki aaa :)

günaydın kızlar tam topiğe girdiydim elektirk gitti şimdi geldi çok şükür :)

canım belli olmaz sen sakince bekle regl gununu nıye canını sı kıyosun ki aaa :)

yok tatlım sıkmıyorum da ne biliyim varsa kesin çıkar mı acaba ovulasyon testi de yaptım onda da yok bişey:) bugün de adet olacak gibiyim ama daha 5 gün var karnım şiş ve sıkıntı veriyor

kız 21 ay emdı daha ne emsın ? fazlasıyla tadına vardım bu ısın .hem ege masallah benım yedıgım kadar yıyor nerdeyse o nedenle sut onun dısınınkavuguna bıle yetmez..emzık ısını de ablamın kızı yanımdaydı ondan gore gore kızın emzıgını kacırıyordu o da aglayınca ben de egenın hıc kullanmadıgım emzıklerını verdım kavga etmesınler dıye sımdı de alamıyoruz elınden...bızım memeyı bırakma vaktımız geldı canım bende uzulerek bıraktım ama en azından ole hıssedıyorum ..10 dk da bır meme dıye yakama yapısıyoru cunku emdıgınden degıl oylalanmak ıcın..fazlası da bagımlı bır karakter yaparmıs bu emzırme ısınde...o nedenle sabıha paktuna keskının dusuncelerı dogrultusunda azaltarak bıraktırıyorum yanı bırden keserek degıl yoksa travma olurmus bebekte...cok ısrar ederse verıyorum..dıger turlu bıtmıs annecım sut kotu olmus dıyorum ..zaten sarımsak surmustum ılk basta hala hatırlıyor ee ee dıyor..sımdılerde 1 hafta olacak ege meme demıyor ...cooook aglarsa canı sıkılırsa aklına gelıyor..darısı tuvalaet egıtımıne ..onu da atlatsam rahatlayacagım

Merhabalar kızlar,

Ya çok takıldığım bişey sorcaktım size nolur bi fikir yürütseniz bi yerden duyduğunuz bişey vardır akıl akıldan üstündür sonuçta...

Ben 28 günde bir adet olurum normalde.Geçen ay 24 nisanda adet oldum bu ay 22 sinde olmam gerekirken hala bişey yok gelen giden... Dün akşam iş çıkışı kan testi yaptırdım negatif çıktı.. Yanlış çıkma payı yada değerin hala düşük olma ihtimali varmı sizce...Geçen hafta full adet sancısı çektim ama olmadım ... şimdi onlarda kayboldu .... Geçen hafta akıntım yoktu kuruydum adet oldum olucam derken olmadım şimdi akıntım başladı açık sarı renkli oldukça yoğun geliyor..

Bu akşam doktora randevu aldım işten izin alabilirsem gidicem ... Ama meraktan da çatlıycam

ben yeni evliyim adetimden bir hafta önce ilk gecemizdi benden iki üç damla kan geldi, o gece ama iki gün sonra adet olur gibi kanamam oldu ama adet kanına hiç benzemiyordu onun devamı olabilir mi sizce ? üç gün kanamam sürdü normalde 7 gün sürerdi, bu olaydan 10 gün sonra benim acayip belim falan ağrımaya başladı sabahları uyandığımda midem bulanır gibi oluyor birde dün sağ bacağımda feci şekilde ağrı oldu netten baktığımda hamilelik belirtilerinde de olduğunu gördüm ablam ilk geceden hamile kaldı acaba bende hamile miyim? hiç aklımda öyle bişey yokken böyle bi hisse kapıldım etrafımdakilerde hamile olan anneler önceder hisseder falan dediler ne kadar doğrudur bilemem, şuan olayın üstünden iki hafta geçti bilgilendirirseniz sevinirim

yok tatlım sıkmıyorum da ne biliyim varsa kesin çıkar mı acaba ovulasyon testi de yaptım onda da yok bişey:) bugün de adet olacak gibiyim ama daha 5 gün var karnım şiş ve sıkıntı veriyor

hayırlısı olsun canım :)

günaydınlar bayanlarr

günaydınn şekerlerimmmm

Tünaydın kızlar :)

gebelık oldugunu sanmıyorum olsa kan testınde az da olsa bişey cıkardı kı gununde gecmıs yanı
artacak gibi olsa degeri sölerlerdi kaç çıktı degerın ya da söledilermı genelde yanlış çıkma ıhtımalı yok ama.
bence gebelık yok ama dr git tabıı nıye gecıkmıs öğren yum. kıstlesmıs olabılır reglın sokulemıodr vs vs

canım evliliğin hayırlı olsun öncelıkle....regle 7 gun kala ilişkiden gebelık olma ıhtımalı bana cok az gelıyor yanı sanmıyorum
ayrıca bu 4. gebelıgım hıcbırınde erken belşırtılerde bacak agrısı yasamadım her yazan belirtiye ınanma kısıden
kısıye değişir belirtiler ve cok kez adet belırtısıne benzer.....bence bi test yaptır test negatıf cıkarsa ve hala aklında bi soru var ıse
dr a gözüğkebılırsın nedne oldugunu öğrenmek için.....ama ilk kez ilişkiye girdiğin için bi seferlik böle bi durumda yasamıs olabılırsın
hatırlıyorum bende de böle bi durum olmustu ama hamıel değildim....

sağol canım ama gelen kanama adet kanamasına hiç benzemiyo rengi açık renk bide afedersin kokusu falan yoktu adet olmadım yani bu ay üç gün geldi o kanamada ablam da aynı şekilde hamile kaldı ilk geceden bacağım da hiç ağrımazdı iki gündür gece yatarken çok ağrıyo hayırlısı olsun

canım dedim ya ilk gece kaynaklı bişey de oalbilir yok öyelde değildir diyosna bı tets yaptır

düşüne düşüne cıkamazsın ısın ıcınden test yaparak öğrenebılırsın ancakk

ayrıca sunu da söylemek ısterım değil kızkardeşle aynı belirti yasamak aynı anne her cocugunda

her gebelıgınde farklı belriti yasar ben hıcbı sekıdle aynısı olmaz dmeıyorum ama kısıden kısıye değil bak bebekten bebege

dahı değişir belirtiler bi test yap ta ıcın rahatlasın :)

valla ya en iyisi test yapmak işin içinden çıkmak için :)

günaydın canım hoşgeldin ..hatice oğluşunun son resimlerine bayıldım çok güleryüzlü bir bebek maşallah...bir de boylu poslu maşallahı var

sağol neslim..evet cok güler yüzlü ve hiç yabancısı yok herkeze gülücük dağıtıyor sıpa..

dün dr. kontrolümüz vardı boyu nisandaki kontrolde 63 santimdi dr. normallerine göre kısa eğer bir ay sonra hala aynı boydaysa cinkoya başlarız demişti ama cok şükür uzamış boyu 68cm. kilosuda 8.400 olmuş..ek gıdalardan bahsetti aynen senin dediğin gibi çorbalar tuzsus ve en son 1 cay kaşığı kadar zeytin yağı...

tabi bu aradada üşütmeyeliyiz yine burun akıntısı ve hapşuruk var gecedende öksürük başladı...:18:

gecen kayınvalde annemlerle market alışverişine gitti bizim gelinde gitmişti bizim geline yanlızken demişki ( nerde nasıl hasta ediyolar bu çocuğu anlamıyorum.) ayyyy yine gelenler geldi tabi bana sanki ben bu çocuğu sabah akşam suya sokup cekiyorum..demekki hasta olacağı varmış çocuk bu hastada olucak ustada eline verecem al sen büyüt..

günaydınnnn hayırlı sabahlarrrr kızlarr

günaydın canım ay sankı sen annesı degılsın aman vallahi..neyse canım sen takma kafana..bıldıgını yap ınandıgını uygula..ben bebegımı buyuturken kendı annemı bıle dınlemedım hep okuduklarımı ıcımden gelenı uyguladım..kayınvalıdem hayrandı bana o konuda allah var.. egeyı beslememe yaptıklarıma pısırdıklerıme yedırdıklerıme bayılıyordu ..çocugun maşallahı var ama annesı guzel beslıyor dıyordu tabı bunlar yuzume denılenler..benımkıde kucukken opturmememe kıldı..onu laf ederdı..ama yıne tınlamadım ..cocuk benım cocugum ..kuralları da ben belırlerım de mı amagercı su an kazık kadar oldu artık eskısı gıbı sakınmıyorum..sadece sigara konusunda hala cok hassasım ..kayınvalıdemlere gıdınce kayınpederıme rahat yok evde

günaydın kıslar memurlar net e üyew olan varmı ya geçen gün bikonuda yorum yazmak için üye olmuştum bugün oturumu bi açtım büssürü mesaj geldi hemde arka arkaya ayyyyyyyyyyyy sinir oldum ya sanki arkadaşlık sitesi sanırsın çıkmak zorunda kaldım :26::26::26:

sorma neslim yaaa annesi değilim gibi davranıyor kadın..takmıyorum zaten bildiğimi yapıyorum hatta annem bazen diyor internete bakıpta efelik taslamam bende diyorum internette doğrusu var sonucta ileride onun sağlığı için herşey diyorum...

bak ne güzel kayınvalden azda olsa poh pohluyormuş benimkisi nerdeee anca nasıl ederimde laf sokarım diye düşünüyor.. öpme konusuna gelince benim ailem kayınvaldemlerden daha fazla öpüyor ama ilk 3 ay kimse öpmedi tabi ben haric

sigara konusunda tabiki hassas olucaksın sonucta zehir yani ben eşim kullanmıyoruz kayınvaldede kullanmıyor annemler acayip içiyor şimşek egenin yanında asla içirmiyorum balkona cıkıyor cıkıyor herkez...

canım memur olmadığım için hiç girmedim..

amannnn bende bu insanları anlamıyorum yaa sonucta orası paylaşım sitesi muhabbet değilki..artık herkez zıvanadan cıkmış valla kimi düşürebilirim derdinde..

eevt canım millet zıvanadan çıkmış.

kaynanalarımız aynı desene bizimkide ha bire laf sokup duruyor

canım ben de memurlara nete üyeyim. ilk atandığım zamanlar bilgi paylaşımı için üye olmuştum.. maalesef o tür sapkınlıklar oluyo.
ben evli olarak profilimi düzenleyince o tür mesajlar bi nebze azaldı. bence görmezden gel onları. çünkü oradaki forumlarda yazılan şeyler memurluk hayatında avantajlı oluyo, karşılaştığın sıkıntılarda yardımları oluyo tecrübeli kişilerin...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…