Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
ay kızlar ege dun karyolamdan dustu ya..dun gece agladı yanımıza aldık ben ayagında yatakta sallarken uyumusum egede uyumus yavas yavas ayakucumuza gelmıs ve bır an da donunce güm dıye bır ses geldı ama nasıl aglamaya basladı bırden uykudan sok oldu..hemen aldım kucagıma ama susmadı bır turlu tabı sınırıde bozuldu ..nes yatagında uyuttum artık orda kaldı...arada bu tarz kazalar oluyor ya odumuz koptu dun:KK53:

ates dusurucuerı de fazla verme dıslerde leke yapabılıyor egenın bır ara on dıslerı curuk gıbı lekeydı gectı allahtan

canım diş çıakrdığı dönem günlük yarım ölçek verdim mecbur çünkü eylülün ateşide çıktı ağrısıda çoktu..rahatlattı o biraz ama şimdi vermiyorum....dr.polivit veri inş işe yarar yaaa

canım diş çıakrdığı dönem günlük yarım ölçek verdim mecbur çünkü eylülün ateşide çıktı ağrısıda çoktu..rahatlattı o biraz ama şimdi vermiyorum....dr.polivit veri inş işe yarar yaaa

emmek rahatlatıyor dıs donemınde cok..ege bızım yemek hıc yemezdı bır lokma bıle almadıgını bılırdım..hep memeyı gevelerdı emmeyen bebeklerde dıs daha zor ..belkı emzık de rahatlatıyorur emzıgınıde ogut olmadı

benimkide 10 günde 2 diş çıkardı baya zorladı bizi iştah sıfırdı zaten şimdi sıfırın altında..nezaman rahatlayacak bilmiyorum vallaaa

canım bende kullanıyorum o dentinox bende kullanıyorum pek faydası yok eylül yiyo onu 1 dk anca rahatlatıyor..en güzeli dişliği buzlukta saklamak soğuk ii gelio çıkar ver eline rahatlatır havuç falan bende verdinde boğazına çok sokuo öğürüo en güzeli ağrıları olduğunda arasıra calpol vermek hem ağrısını dindirio hemde rahat uyutuo ben diş çıkarırken hergün verdim yarım ölçekk
diş çıkarma evresinde oluyor öle iştah kaybı bizimkinde yine başladı bende polivit veriyorum.bide akşam uyumadan iyice karnını doyuruyorum pirinç unu ve naşasta karışımını sütle püre yapıyorum babası güldürürken yediriyorum yoksa doymuyor sabaha kadar uyumuyo
ay kızlar ege dun karyolamdan dustu ya..dun gece agladı yanımıza aldık ben ayagında yatakta sallarken uyumusum egede uyumus yavas yavas ayakucumuza gelmıs ve bır an da donunce güm dıye bır ses geldı ama nasıl aglamaya basladı bırden uykudan sok oldu..hemen aldım kucagıma ama susmadı bır turlu tabı sınırıde bozuldu ..nes yatagında uyuttum artık orda kaldı...arada bu tarz kazalar oluyor ya odumuz koptu dun:KK53:

canım benim geçmşi olsun bizimkide beşiğini hiç sevmiyor sabaha kadar diken üzerinde uyuyorum ortamıza alsam eşime güvenemiyoumezer falan diye yanımdada düşecek diye düşün yan i sabaha kadar nöbetteyim sabah ruh gibi işe geliyorum

emmek rahatlatıyor dıs donemınde cok..ege bızım yemek hıc yemezdı bır lokma bıle almadıgını bılırdım..hep memeyı gevelerdı emmeyen bebeklerde dıs daha zor ..belkı emzık de rahatlatıyorur emzıgınıde ogut olmadı
sorma neslimm ben diş çıkarırken süt bile içeremedim normalde o dönemde bebeğe katı gıda zorlamayın süt içirind erler hani nerd ebenimki onuda içmedi:KK5:valla emmeyen yada herhangi bir sütü içmeyen bebek kadar zor bişey daha olamazzzz bugünlerin geçmesini istiyorum biranönce
diş çıkarma evresinde oluyor öle iştah kaybı bizimkinde yine başladı bende polivit veriyorum.bide akşam uyumadan iyice karnını doyuruyorum pirinç unu ve naşasta karışımını sütle püre yapıyorum babası güldürürken yediriyorum yoksa doymuyor sabaha kadar uyumuyo

canım benim geçmşi olsun bizimkide beşiğini hiç sevmiyor sabaha kadar diken üzerinde uyuyorum ortamıza alsam eşime güvenemiyoumezer falan diye yanımdada düşecek diye düşün yan i sabaha kadar nöbetteyim sabah ruh gibi işe geliyorum

sorma canım benim kız zaten iştahsız bi bebek..şimdi hiiç yemiyo yine 2 gündür eylül muhallebiden nefret ediyor öğürüyor kusuyor ve genelde geceleri aç yatıyor 6dan sonra yemeği hiç yediremiyorum ve sabaha kadar 10 kere uyanıyor neyapacağımı şaşırdım:KK5:

amaaann dikkat edin çocuğu aranızda sıkıştırırsınız falann Allah korusun...ege hala sizin odadamı yatıyor?

selammmmm kkızlarrr nasılsınızz tesadüfen girmiştim topiğe baktım gelmişsiniz çok sevindim:)

bu arada ben kendimden habervereyim akşam sabah doğurmak üzereyim p.tesi gittik dr a 1-2 gün dahabekleylim dedi yarın gidicez bakalım ne dicek sancı verip doğurtcakmı napcaksa yapsın artık bi an önce doğurmak istiyorum sıkıntıısı çok fazla gece yatsan yatılmıyo kalksan kalkılmıyo ayaklar şişiyo sıkıntı veriyo ne zor iş yahuu hayırlısıyla bi kavuşsam artık başka bişey istemiyorum gerçi doğunca başlıyo asıl sıkıntı ama olsun karnımdayken bile eli ayağı artık neresiyse ona dokunmak tarif edilmez bi sevgi oluyo çok tatlı...ki doğunca nasıl bi sevgi olur bu bilemiyorum... allahım isteyen herkese nasip etsin.. hepinizi çok öpüyorum hakkınızı helal edin...malum bi ayağım çukurda:))

sorma neslimm ben diş çıkarırken süt bile içeremedim normalde o dönemde bebeğe katı gıda zorlamayın süt içirind erler hani nerd ebenimki onuda içmedi:KK5:valla emmeyen yada herhangi bir sütü içmeyen bebek kadar zor bişey daha olamazzzz bugünlerin geçmesini istiyorum biranönce

sorma canım benim kız zaten iştahsız bi bebek..şimdi hiiç yemiyo yine 2 gündür eylül muhallebiden nefret ediyor öğürüyor kusuyor ve genelde geceleri aç yatıyor 6dan sonra yemeği hiç yediremiyorum ve sabaha kadar 10 kere uyanıyor neyapacağımı şaşırdım:KK5:
canım ya anlıyorum seni diş çıkana kadar napalım katlanacaz

selammmmm kkızlarrr nasılsınızz tesadüfen girmiştim topiğe baktım gelmişsiniz çok sevindim:)

bu arada ben kendimden habervereyim akşam sabah doğurmak üzereyim p.tesi gittik dr a 1-2 gün dahabekleylim dedi yarın gidicez bakalım ne dicek sancı verip doğurtcakmı napcaksa yapsın artık bi an önce doğurmak istiyorum sıkıntıısı çok fazla gece yatsan yatılmıyo kalksan kalkılmıyo ayaklar şişiyo sıkıntı veriyo ne zor iş yahuu hayırlısıyla bi kavuşsam artık başka bişey istemiyorum gerçi doğunca başlıyo asıl sıkıntı ama olsun karnımdayken bile eli ayağı artık neresiyse ona dokunmak tarif edilmez bi sevgi oluyo çok tatlı...ki doğunca nasıl bi sevgi olur bu bilemiyorum... allahım isteyen herkese nasip etsin.. hepinizi çok öpüyorum hakkınızı helal edin...malum bi ayağım çukurda:))

hoş geldin canım Allahım kolay geçitten geçirsin inşallah :nazar::nazar::nazar:

günaydın kıslarrrrrrrrrr :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:güne unutkanlıkla başladım
salatalık malzeme almıştım fırından simit alırken arkadaşa vermişim poşeti otobüse bindim aaaaaaaaa fırında poşeti unuttum diyorum arkadaş demezmi bana verdin ya :KK3::KK3::KK3::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:bi patavatsız arkadaş var o diyoki alzaymış olmuşun :KK3::KK3::KK3::KK3::KK3::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:çok güldüm

amaaann dikkat edin çocuğu aranızda sıkıştırırsınız falann Allah korusun...ege hala sizin odadamı yatıyor?
canım yagaında yatıyor ama gece bazen gıtmek ıstemıyor bende yanıma alıyorum azcık uyuyayım dıye:KK70:yoksa 6. aydan buyana odasında ege..bu arada sıkıştırmak mı asıl o bızı ezıyor resmen..ayakları bende kelle babada ..bız ıkımız eciş bücüş kalıyoruz yatakta

ne demek bı ayagım cukurda deli ya dencek laf mı..allahın ıznıyle sag saglım kavusursun yavruna..azcık sabır annesı en zor ay 9. ay ben adım bası aglardım anne hıc durmuyor bu cocuk derdım sureklı ıcımde oynardı ege sıgmıyormus demekkı...allah yardımcınız olsun

Son düzenleme:
bakıcısı var o geliyor hergün biras yaşlı ama deneyimli :KK6::KK6::KK6::KK6::KK6::KK6::KK6:asya ilk zamnlar çok seviyodu şimdi hep beni istiyo iyi bakıyorum kızım diye yeminler ediyo

ege ye kim bakıyo

bızımde bakıcımız var hatta ege cok sevıyor ben bakıcıya bırakıyorum kendı evınde bakıyor genc cocuklu hepsını cok sevıyor ege..ama o da yapıyor arada ıstememezlık normal yani..ama her zaman bır tepkısı varsa cocugun dıkkat et..bırde tv ye fazla alıstırmasın kadın..en buyuk problem o bakıcılarda..tv ye alıstırıyorlar kendılerı yayılıyor cocuklarda gec konusma problemı ortaya cıkıyor ablam sırf bu nedenle 2 yasında krese baslattı yıgenımı..bakıcısı cok ıyıydı ama hem kendı konusması anlasılmıyordu hem de cocuk tv bagımlısı olmustu...cocuk psıkologuna gıttıler acıl kres dedıler krese basladıgı gıbı teker teker konusmaya basladı...dusun yanı..ben de egeyı 3 yasından sonra dırek krese verecegım

bızımde bakıcımız var hatta ege cok sevıyor ben bakıcıya bırakıyorum kendı evınde bakıyor genc cocuklu hepsını cok sevıyor ege..ama o da yapıyor arada ıstememezlık normal yani..ama her zaman bır tepkısı varsa cocugun dıkkat et..bırde tv ye fazla alıstırmasın kadın..en buyuk problem o bakıcılarda..tv ye alıstırıyorlar kendılerı yayılıyor cocuklarda gec konusma problemı ortaya cıkıyor ablam sırf bu nedenle 2 yasında krese baslattı yıgenımı..bakıcısı cok ıyıydı ama hem kendı konusması anlasılmıyordu hem de cocuk tv bagımlısı olmustu...cocuk psıkologuna gıttıler acıl kres dedıler krese basladıgı gıbı teker teker konusmaya basladı...dusun yanı..ben de egeyı 3 yasından sonra dırek krese verecegım

ay evet bizim yumurcakta televizyoncu bakıcı eve girdiğiyle açtığı bir oluyor bi ara bozuldu uydumuz bilerek bozduk sandı ha bire söylendi çocuk ta bakıyor falan diye açmak zorunda kaldık evliklik proğramlarına baıyor bizim kuzuda resmen izliyo. şimdilik bi kaç kelimesi var mesela babasına mevliddddddddddddddd diyo :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:birdiniz iki oldunuz diyo :KK52::KK52::KK76::KK76::KK76:
bide şimdi aradı gelinim doğum yaptı izin diye bir hafta izin verdim babası başka bii iş için beklemedeydi ihaleyi bekliyoduk o bakacak ben işten izin almadım aman onun çocuğu sonuçta dimi aama:KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76:şimdi daha bi huzurluyum nedense :KK76::KK76::KK76::KK76::KK76:

günaydınnnnnnnnnnnn
anam kaç gündür girip girip okuyorum da bişey yazamadım. misafirden başımı kaldıramadım yahu. bugün yine var.. gelmez gelmezler geldilermi de hep arka arkaya gelirler. kimse de demiyor anacım bu kadının 3 çocuğu var,bizle mi uğraşcak,çocuklarıyla mı diye :KK47: hep kaynanamın halt yemesi bunlar. :KK47::KK47:
s,zler nasılsınız kızlar

anneler gününden bahsetmişsinizde ,bu sene ben hiç bişey almadım kaynanama. her sene aldığım şeyleri,kaldırdı,hiç kullanmadı. ilk evlendiğim yıl,sehpanın üstüne dekoratif tabak istiyordu,aldım anneler gününde,2 gün sonra bi baktım terasta içine mandal koymuş. sonraki sene,blendır istiyordu,aldım,dolapta duruyor,sorduğumda amann ben onunla çekeceğim pek çorba yapmıyorum dedi. geçen sene,ekmek makinası istiyordu,aldım,bi kere bile kullanmadı,varlığından bile haberim yok,nerde.. bu senede almadım. kuru kuru kutladım,geçtim gittim. dün bana laf çarpıyo haspam, bi tanıdıkları var,evlatlık derler ona,hergün onlarda kadın. o,saksıda bi çiçek almış,koymuş balkonuna. bana gösteriyor.bak sağolsun sıdıka almış bunu,ne düşünceli kadın diyor. bende e ben bu sene sana ne lazım onu kestiremedim,lazım olan bişey olsun,hiç olmazsa kullanırsın,diğerlerinin yanına kaldırmazsın diye düşündüm ama bulamadım dedim.:KK53::KK53: surat 5 karış girdi içeri. bu sabahta gelmiş,çiğdem ekmek yapıcam makinada,nasıl çalışıyor bu diyor:KK47: mesaj yerine ulaşmış anlaşılan :KK1:

X