Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .

Ay büyümüşler de konuşuyolar bile inanmıyorum yaaa kııııııııııızzzz Allah korusun yoktur bişey inşallah :26:

günaydın çiğdem :) her cocuk aynı kıloda olmuyo çok doğru sende 3 tane oldugu ıcın gözlem yapman çok kolay

yalnız "öykü 15 aylık olacak neredeyse 10 kilo." dmeıssın ama elif de 6-7 aylıkken 10 kiloydu şu an 17 aylık

ve hala 10 kilo cunku yuruyo cok hareketli boyu uzuyo öyle çok yemek yıyokı maşallah ama hala kaç aydır aynı kıloda

bu gayet normal bişey değil mi :) yani zaten cocukalr belli bi aydan sorna eskısı kadfar kılo almazlar diye bılıyorum ben

Günaydın kepelekleriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmmm bugün boş günüm, oğluşumla evdeyiz biz

tünaydın cnaım :)

masallah baya konusuyorlar 18 aylıga kadar bızde oledık 18 aydan sonra cumleler baslıyor ama ne tatlı cumleler
Ayyy kız hala riske atıyormusun kendını ...bır kere oldu ertesı gun hapıyla hallettım ...cıgdem kız cok zor olur hemen olursa ..yıne de hayırlısı olsun..hem adamı goremıyom dıyon hem nasıl hamıle kalıyon kız kandırma bızı hadı hadııııı

kızlar ben spiral taktırmaya karar verdim, kociş prezervatiften hiç hoşlanmıyo, onu zaten ben de sevmiyom hiç geri çekilme de işimize gelmiyo en heyecanlı yerinde en temizi spiral diye düşündük, aile planlaması merkezinde ücretsiz takıyolarmış, taktırmaya karar verdim, bugünlerde adet oluyor gibiyim yavaş yavaş lekeler gelmeye başladı, adet olayım da gidecem

cansucum sana kızmıyoruz ama cok fazla stres yapıyorsun canım oluruna bıraksan biraz ne eylülü nede kendini sıksan...

gecen ay benim oğlan 1 ayda sadece 300 gr. almış hiçte dert etmedim sonucta artık hareketlendi almaması cok normal şimşek egeninde boyu uzamıyor normal aylarına göre 1 santim kısa dedi dr. eğer bu ayda uzamamışsa cinko desteğine başlarız dedi..eğer eylül karnı doyucak kadar yiyorsa o ona yeter...

bak sana annemin teyzesinin oğlunu anlatayım..

şimşek egeden sadece 20 gün küçük daha kırklıyken bebeğin karnı şişmeye başlıyor dr. götürüyorlar göbek ve kasık fıtığı varmış ve patlamak üzereymiş hemen acil hem kasık hemde fıtık ameliyatına alıyorlar bu arada bebek sarılık ve üst sınırda hastanaye götürüyorlar yatırıyorlar falan çocuğun sarılığı geçmek bilmiyor...burada dr. birisi bu çocuğun doğuştan safra kesesi yok hemen ameliyat bebek daha 2 aylıkken 3. ameliyatını oluyor..bu arada kuzeninden su ciceği kapıyor ateş ateş günlerce ateşten kavruluyor kuzucuk...dahasıda var safra kesesi olmadığı için yedikleri ciğere gidiyor ciğer çalışmadığı için sarılıkta geçmiyor ciğer nakli olucak ama acil tarafından kilo alması gerekiyor ve şuan sadece 5 kilo ve 5,5 aylık bu bebek eğer kilo alabilirse annesinden bir ciğer alıp ona nakledicekler...

yani dicem beterin var Allaha çok şükür eylülün sağlığı iyi dr. bir sorun yok diyormuş için rahat canım benim...hem ayrıca bizim bebeklerimiz erkek,erkek bebekler kızlara göre daha yapılı olur..

selammm güzellerim hayırlı günler olsun

ay bende çok korkuyorum o spiralden hem taktırmak hemde öyle adetli adetli gidip açmak çok utandırıyor beni...:18:

ben daha hala adet olmadım olacak gibide değilim...gerçi benim koca yanımda yok sorunumda yok şuan geldiğinde paraşütle idare ediyoruz

paraşüt haa ay hıc gulesım yoktu

ege 18 aylıkken 12-13 ılo arasıydı ..bence kız cocugu ıcın gayet normal bır kılo...sımdı benımkı 13-14 arası 20 aylık...ve apartmanda hala 10 kılo olan yasıtları var...10 kılo ıyı bır kılo yanii

Hoşgeldin cicim

Paraşüt haaa

bizde koçişle adı odur onun.

Bizde de poşet

ay ben mutfaktaydım,içeri bi gittim,öykünün ayağında bi yastık tunayı sallıyor bi de benden memeeeee diye meme istiyor ben doğurayım bi tane bunlara. baksanıza bakacaklar kardeşlerine

kızlarr iyiki varsınızzz...sizlerle dertleşmek beni rahatlatıyor eylül yine bu saate kadar bişey yemedi bi tane yumurta sarısı bide 100 cc süt içti...şuan ağlıyorum koştum geldim buraya hiç sigara içmeyen ben sigaraya başladım...ben şuan eylülün kilosundan okadar rahatsız değilim diyorum ya tek korkum 7 aylıkken 6 küsürlerde olan bir bebek bundan sonra ne olacak?yani 1 yaşından sonra zaten kilo alımı duracak ozaman ne yapacağız işte şuanki en büyük korkumda bu..bi araştırma ahst.bende götürmek istiyorum ankarada yada samsunda..enazından içimin rahat etmesi için...azönce annemle konuştuk ağladığımı farkedince hiç üzülme aynı sende öyleydin yaşına girdikten sonra bu kaç aylık diye sorarlarmış annem hep ağlarmış üzülürmüş bak şimdi nekadar güzel fiziği olan bir kızsın boşa üzülme diyor...en büyük örenk sensin diyor...ama gel görki anne yüreği dayanmıyor...

Büyüdüğünde senin gibi bi fıstık olacaksa bence de hiç üzülme şekerim annesi bir içim su maşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…