Birisi bana bacak bölümlerini anlatabilir mi?

Lathego_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2012
213
0

Arkadaşlar araştırdım, anlamıyorum. Bacağın bölümleri nelerdir? Benim şu resimdeki 'GASTROCNEMIUS' yazan yerdeki kasları belirginleştirmem kalınlaştırmam, 'TIBIALIS ANTERIOR' yazan yerdeki yağları eritmem gerekiyor. Araştırıyorum fakat GASTROCNEMIUS yazan yerin baldır olduğunu söyleyenler var. Şimdi ben baldır veya GASTROCNEMIUS egzersizleri yazsam, çoğunlukla eritme egzersizleri çıkıyor. Ben kas yapıcam derken iyice eritmek istemiyorum. Aynı şekilde TIBIALIS ANTERIOR her ne demekse o bölümümü daha da kalınlaştırmak istemiyorum. Ne yapıcam?

Birisi bana yardım edebilir mi? Anlatabilir mi?

canım sen baya ayrıntıya girmişsin aslında internette araştırsan mutlaka bulursun diye düşünüyorum

Okuyunca güldüm baya detaya inmişsin:) Anatomi föyleri görmüş gibi oldum.)
Sorduklarına gelince gastrokinemius ve hemen derinindeki soleus topuğunun üzerindeki aşil tendonunun üstünde başlar ve dizine kadar uzanir, o kasları çalıştırmak istiyorsan parmak ucunda uzanma süper işe yarar, bunu egzersiz bantlarını ayağına takıp ayağını o banda gaza basar gibi yaparak falan da çalışabilirsin
Tibialis anterior ise oldukça ufak hacimli bir kas olup kabaca tarif etmek gerekirse dizi kapağının altından ayak sırtına kadar tendonu uzanır.
Gastro arkada tibialis ant. önde yani. Tibial kası çalıştırmak için ise ayağına ağırlık takarak yada ağırlıksız ayağını yukarı çekmek, gazdan ayağı çeker gibi. Zaten o esnada (hareketi yapıp ayağını çekerken) bakarsan o minik kas belirginleşir.. Kalınlaşsın istersen uğraşman lazım bence, küçük kas neticede, ne kadar hipertrofik yapabilirsin ki?

Cevabıma kocaman bi 'HELAL OLSUN ARADIĞIM CEVAP DA TAM BÖYLE Bİ ŞEYDİ' diyerekten başlamak istiyorum Tibialis anterior yine çok önemli değil de gastro kasını çalıştırmam lazım gerçekten. Çok teşekkür ediyorum gerçekten çok yardımcı oldunuz :) Eğer gastocnemius kası için başka önerileriniz varsa (onları eritmek için değil çalıştırmak kas yapmak için) söylerseniz çok mutlu edersiniz beni. Çok sağolun gerçekten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…