Birini takıntı haline getirme durumundan nasıl kurtulurum?

Evet çok değersiz hissediyorum, neden sevilmedim, aklimda surekli o var kıskançlık içinde boguluyorum.
Bunun sizinle ilgisi yok. Adam kurban psikolojisinin dibine vurmuş. Kalbinde diğer kadından başkasına yer açmamış ki. Saplantılı ve ruh hastası resmen. Anneciymiş de.

Bu kişiye kendinizi layık görüyorsanız, size değer vermeyen kendinizsiniz.

Size tavsiyem, yaralı erkeklerden uzak durun. Mezara girene kadar unutmazlar. Bu ilişkinin size mesajı da bu olsun. Hala ama öyle yaptı ama böyle yaptı diye düşünmeyi bırakıp sonuca bakın. Adam gitmiş. Mesajı alın ve yolunuza devam edin.

Hayat dengesiz, ne istedigini bilmeyen insanlarla dolu. Buna alışmaya çalışın.
Siz kendinizi sevin. Her şeyden çok sevin.
Bizi sevmemeleri bizi degersiz yapmaz.
Beni de cok sevmediler:)
Bana de gece senin için yapmayacağım şey yok diyip sabahına terk ettiler.
Ama asla aramadım
Asla dön demedim.
Siz gururlu olunca kendinize güveniniz gelir
Acı çekin ama evinizde oturup tek başınıza yaşayın acınızı.
Asla kimsenin o aptal poposunu kaldırmayın:)

Kuzum benin kiyamam… bu dusunduklerin çok normal. Bende bir ara bana soguk, uzak duran sevgilimi takinti yapmistim aslinda boyle umursamaz oldugu icin takinti olmustu sonra beni aldatinca mecbur uzak durdum Giyin kuşan ve başkalarıyla gorus, CIVI CIVIYI SÖKÜYOR CIDDEN. Bak begenildigini anlayacaksin.
Ama ben çok sey ögrendim, artik beni begenmeyenleri takmiyorum. Begenmedinmi? Hadi eyvallah diyor geciyorum.
Coğu erkek begeniyor ama bazilarida begenmiyor, olmuyor. Bunuda kabullenmek gerek. Sende 9 ay cikmissin, yas surece var o surecten sonra kendini daha iyi hiddeceksin. Kendine 6 ay ver ama o 6 ayda hergun onu stalklama. Kendini hazir hissettiginde baskalariyla gorus, konus

Anneci ve saplantılı erkek modeli.
Bunlar genelde erkeği el üstünde tutan, onun işlerini üstlenen kadınlardan hoşlanıyor. Detaylara çok takılırlar ufak bir şeyden nem kaparlar. Sevdimi tam severler ama pek bir hayırları olmaz. Başta sevgi bombardımanı yapmış size gerçek karakteri o değil. Depresif bir tiptir muhtemelen. Teoman-nejat işler ekolü amaan.

Vanilin uzmanlığını konuşturmuşsun

Son düzenleme:
Takıntı bence kaba tabirle işsizlikten, yani can sıkıntısından oluyor. KOnu sahibesi yeni bir ortama girsen, yeni insanlar tanısan bence aklına dahi gelmez.

Sizin bağlanma sorununuz var aslında. Bizim ülkemizde birçok kadın çok ileriki yaşlara kadar kendilerini sevmeyi öğrenemediği, tam tersine çok yaralı olduğumuz için yaşadığımız en sikko şeyleri en büyük aşk hikayesi-sevgi-, en olmayacak adamları da o hikayelerin beyaz atlı prensi yapıyoruz. Onun için o kadar önemli nir hikaye değilmişsiniz maalesef. Zaten kendinizi sevmeyi öğrenene kadar size değersiz hissettiren erkeklere gidersiniz. Kendiniz değer görmeyi hak etmediğinizi aslında düşündüğünüz için, içten içe buna inandığınız için, bu inancınızı onaylatıcak şekilde değersiz erkolara çekilirsiniz. Psikiyatri bunu bu şekilde açıklıyor. Yaşınız ilerledikçe konunun adamlarla değil, sizinle ilgili olduğunu farkediyorsunuz, bu takıntının yani.

Amir Levine’in Bağlanma kitabını bulursanız mutlaka okuyun. Sevgiler

Bu cümle bazen çok ağır oluyor ama şöyle düşün beni sevseydi yanımda olurdu de. Adam çok ıtocı takıntılı olan bemce sevdıgınıxı zannwttıgınız kişi. Ne kadar takıntılı biri. Kendınızı kıyaslamayın. Rica edıyorum. Bu çok rahatlatıcı ve ikna edıcı bır cümle. Seven asla gitmez. Dizi sevmeyenlere zaten ısınız olmasın. Yada terapı alın 3 4 terapıde rahatlarsınız

Bu adamla devam edersen ömür boyu sevilmediğin ve sevilmek için kendini paraladığın bir ilişkiye kendini hapsetmiş olacaksın.

Ben erkeklerin sonradan aşık olabileceğine, gerçekten sevebileceğine inanmıyorum. Başta sevmedikleri ilişkileri yürütmelerinin nedeni ya ilişkinin alışkanlığa dönüşmesi ya da daha iyi bir seçenekleri olmamasıdır. Her iki durumda karşı tarafın hayatını çalar. Ömrün heba olur gider.

cok uzucu ama lutfen ben sana asik degilim diyen adami birakin.. insanin esinin onu sevmesi, deger vermesi cok onemli.

Unutmak icin stalklamayi birakin, kendinize yeni bir sey bulun. Mesela bir diziye falan baslayin boyle cok sezonlu. Friends olabilir, himym olabilir. Odaklanamadığınız da önce odaklanıyor gibi yapın. Unutmuş taklidi yapın. Yaptıkça yavaş yavaş öyle hissedeceksiniz. Her yerden engelleyin ve alakalı her şeyi silin ve kaldırın. Zaman alacak ama geçecek. 9 aylık bir ilişki sonuçta en fazla 3-4 ay sürer unutmak. Geçmişine ve ailesine takıntılı biriyle olmazdı. zaten. Arada kötü özelliklerini hatırlayın iyi şeyleri hatırlamak yerine. Bir de sizin suçunuz değil. Dünya güzelleri, modeller ne bileyim o kadar çok kadın yaşıyor ki böyle şeyleri, onlar bile aldatılıyor mesela. Kendinizi değerli hissettirecek hediyeler alın kendinize, biraz alışverişe çıkın. Kitap okuyun. Hatta kütüphaneye gidin veya kafeye. Evde oturmayın. Telefondan sosyal medyayı silin. Instagram vs yerine youtube shortslarına bakın oyalanmak isteyince

Bugün tüm gün sinema festivalinde film izledim, konuşmalara katıldım ama eve dönünce yine ona seni çok özledim diye mail attım, oyalanmak degil de unutma butonuna basmak istiyorum

Yeni bir aşka yelken açmaya bak. Çivi çiviyi söker ama her önüne gelene de onu unutmak için atlama sonra yağmurdan kaçıp doluya tutulursun
Korkuyorum, yeni biri, sevmek, güven duymak vs ... bunlar ne kadar zor şeyler 32 yaşındayım çok zor oluyor bu yaştan sonra

Korkuyorum, yeni biri, sevmek, güven duymak vs ... bunlar ne kadar zor şeyler 32 yaşındayım çok zor oluyor bu yaştan sonra
Sizi özlemediğini söyleyen biri size dönse ne olur. Yol yakınken kopmanız en doğrusu olmuş. Bu adam belli ki eninde sonunda sizden gidecekmiş. Ne kadar erken o kadar iyi.. Enseyi karartmayın, bir bakmışsınız çok güzel bir aşkın, size gerçekten değer veren birinin bahçesine düşmüşsünüz.. Kendinize biraz zaman tanıyın...

Evet çok dogru, ufak bir seyden nem kapmasi vs...
Geri döner mi?

Bugün tüm gün sinema festivalinde film izledim, konuşmalara katıldım ama eve dönünce yine ona seni çok özledim diye mail attım, oyalanmak degil de unutma butonuna basmak istiyorum
Öyle bi şey yok. Bu sabah olsun istediğim hayatı yaşayayım gibi bi şey. Sihirli değnek yok. Akşam da başka bir şey yapın. Ve mesaj attıkça daha ezik ve kötü görünürsünüz. Beni en rahatlatan düşünce hep şey olmuştur olacaksa bi gün gelip beni bulacak demektir der ve o güzel günleri hayal ederim. Zaman lazım hayattaki her şey gibi.

belki yazılmıştır bilmiyorum ama o kız nden değerli onu diyim sana kız onu terk ettiği için
sen ne kadr üstüne düşer önemsersen sede o kadar onun nazarında değersiz olursuz
sana hissettirdiği gibi hissterirsen kazanırsın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…