Birine aşırı takıntılıyım, gündelik hayatıma devam edemiyorum

intense27

Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2023
113
143
29
Kızlar merhaba. Daha önceki ilişkim 3 yıl civarı sürmüştü. Toksik ilişkiydi, belki hatırlayan çıkar aile evim basılmıştı. İftiralar atılmıştı. Mahkemeliğiz şu an.

Neyse ondan ayrıldıktan hemen sonra biriyle tanışmıştım 1,5 aylık bir sevgililik sürecimiz olmuştu. Çok mutluydum hatta kendime sözde giymek için elbise bile almıştım (kendi kendime gelin güvey oluyorum ) Sonra işiyle özel hayat dengesini sağlayamadığı beni de üzmek istemediği için ayrılmıştı. Ama ayda bir yazmaya devam etti, görüştük. Ciddi ilişki istediğimi söyledim. O da “ben beceremiyorum, sen de bu kadar kasma, ileride çocuk düşünürsek evleniriz” demişti. İnanmadım. Ama hala ümidim bitmiyor çünkü sanırım takıntı yaptım. Sanki bir gün çıkıp gelecek sevgilim ol diyecek diye düşünüyorum. Ama olmayacak. Sorun şu ki benim 1 yıldır 1 gün onu düşünmediğim gün olmadı. Çünkü kendime çok yakıştırdığım, olabilitesi yüksek biriydi.

Ben 29 yaşındayım artık aile kurmak istiyorum. Onun dışında 3/4 kişiyle tanıştırıldım. Ama hepsi yatak peşindeydi. Olmadı. Geçenlerde yine yazdı, yine umutlandım. Günlük hayatıma devam edemiyorum, hobi edin diyeceksiniz hobilerimi bile yapmak zulüm geliyor. İki haftadır sürekli ağlıyorum. Yemek yemek bile istemiyorum. Neden hiç kimse beni sevmiyor diye düşünüyorum. Sürekli arkadaşlarımın düğününe nişanına gidiyorum. O gece ağlıyorum. Hep onun için story atıyorum, yeni kıyafet alıyorum, geziyorum. Takıntımdan nasıl kurtulabilirim?

1.5 ay görüştüğünüz birini bu kadar takmaniz hiç normal değil. Kendi hayatınıza , kendinize yatirim yapın. İş edinin, biseylerle uğraşın, kitap okuyun , seyahat edin

Açlık kapı bıraktığı için bitirip yolunuza devam edemiyorsunuz. Bence son kez konuşun bu konuşmadan sonra bir ilişkimiz olamayacaksa bundna sonra olmasın ve bana lütfen yazma beni oyaladığını düşünüyorum tarzında bir konuşma yapıp eğer olmuyorsa tamamen silip yolunuza bakın. Arafta kalmak en zoru çünkü gençliğinize yazık. Belki etrafınızda görmediğiniz nice talipler var takıntınız yüzünden şans dahi veremiyorsunuz

Çok benzerini yaşadım yıllar önce sonra o kişi başkasıyla evlendi ancak o şekilde unutabildim kısacası onlar hayatına bakıyor olan bize oluyor. takıntı yaptığınızı siz de farkındasınız zaten bu bile kurtulmak için bir adım. Destek alabilirsiniz

Yaşanmadan bitmiş. Yarım kalınca insanın unutması çok daha zor oluyor. Uzun ilişkiden çıkanların şak diye başkasıyla evlenebilmeleri bundan mesela. Zaten doya doya yaşamış tüketmişler, akıllarda soru işareti kalmamış ve yola devam ediyorlar. Ama sizin durumunuzda takıntı yapmanız anlaşılmaz bir şey değil. Terapi almanız gerekir diye düşünüyorum. İşin uzmanları bu yarım kalmışlık hissini nasıl tamamlar da önünüze bakarsınız anlatırlar

Onun da uzun ilişkisi bitmişti aslında. Belki de her şeyi tüketti.

Taliplerim oluyor, sağdan soldan haber veriyorlar yüzlerini bile görmeden reddediyorum. Tam aradığım insandı her şeyiyle. Canım kimseyle tanışmak istemiyor artık

İşte sevmemesinin sebebini düşünüyorum. Evet dümdüz benimle alakalıdır %90
Demek istediğim o değil. Konu onun birine takıntılı olup olmaması değil, sizin takıntılı olmanız. Onun ilişkileriyle bu durumun alakası yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…