Biri benle ilgilenebilir mi? ciddi bi sorunum var :(

gulumsekaderine69

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
31 Mart 2016
77
13
Öncelikle herkese merhabalar. Benim şöyle bi sorunum var ben insanlarla konuşamıyorum gercrkten çok ciddi iletişim bozukluğu var bende hakkımı savunamıyorum 24 yasında bir matematik öğretmeni adayı olarak insanlarla birebir yada toplum içinde nasıl konuşulur bilmiyoryn yıllarca hep susturuldum ailem taradından sus sus sus diye bişey olsa annem ilgilendi hakkımı savundu kendimi savunmayı öğrenemedim hep oturdum sessizce ağladım insanlara bağıramıuorum kıramıyorum ama en son bi doktor ile yasadığım bi olay sonrasında bu sorunu asmam gerektşğini düşündüm babam sen nasıl öğretmensin ya diye bna kızdığında gördğm bu eksikliğimi annem insanlar ile konuşurken çok ezik duruyosun dediğinde farkettim ben bu sorunu nasıl aşıcam yardım edin lütfen yazarsk kndini ifade ediyorum ama ko nu şa mı yo rum .. erkek arkadaşım bile bu durumdan şikayetci konuş bnle yazma diyo tartışıyoruz mesela o banasaydıruyo bn tlfu kapatıp mesaj atıyorum cevao veremiyorum çok ciddiyim yardımmmm

Ciddi sorun var. Hemen bir piskologa gitsene hicbisey kaybetmessin sana cok iyi gelir yardimci olur bence. Bu iletisimsizlige ragmn bir erkek arkadasin varmis ama onu iyi basarmissin be

Matematik öğretmenliği okumak kolay değil çevremden biliyorum.böyle bir sorununuz varsa koskoca 4 sene nasıl üniversite bitirdiniz bence kendinize haksızlık ediyordunuz .öyle büyütecek bişey olsa öğretmen olamazdınız en azından bitiremezdiniz sadece aile de slze karşı bir ezme dırumu var herhalde .kendiniz bile başa çıkabilirsiniz bu sorunla .

Cıks cıks cıks bak bu olmadı şimdi ama.yukarda sana verdiğim nasihatı geri alıyorum cınım.konularıns baktımds erkek arkadaşla iş ilerlemiş de hamile olabilir miyim soruları sorulmuş .kendinl ifade edemediğine inanmıyorum canım gayet gğzel de iletişim kurabiliyormuşsun canım.yemedik

Özgüven eksikliği...
O an ağzınızdan çıkacak şeyi kestiremediğinizden, ya yanlış bir şey söylersem ve tepki alırsam diye muhtemelen konuşmamayı tercih ediyorsunuz.
Şu 3 günlük dünyada ölüm ve zaman dışında her şeyin çaresi olduğuna göre, dışa vurun içinizi ha yanlış ha doğru...

Konuşmuyo ama sevişiyo

Yazık ya valla olaya böyle bakmanız beni çok üzdü. Hiç bizaman hiç bişey göründüğü gibi değildir bunu umutmayın. Neyse kusura bakmayın gerçekten böyle insanlara böyle şeyler sorduğum için çok pişmanım.

Ne kadar ayıp yaptığınız. Kız size mi soracaktı kiminle ne yaşayacağını?

Psikolojik bir sorunu var belli ki onunla ilgili yardım/fikir istemiş. Sevişen insanların sorunları olmamalı mı?

Okulum bitmedi zaten 6.senemdeyim için rahat olsun burda milleti kandıracak değilim

Muhtemelen ailenizin baskılamasıyla alakalı bir durum. Hep anneniz sizi savunmuş baksanıza. Biraz özgüven ile alakalı bu yüzden. Mesela arada saçma sapan yorum yapan bir arkadaş olmuş ona bile sabırla bir yorum yapmışsınız. Kimsenin size hadsiz davranmasına izin vermeyin.

Ayıp ediyorsunuz bence

Bence bir psikologtan yardım almanız şart. Ama günlük hayatınızda da kendinizi geliştirebilirsiniz. İnsanlarla iletişim içinde olacağınız yerlere gidin. Mesela bir hobi edinin. Kursa gidin. Kurstaki insanlarla arkadaş olmayı deneyin. Bence bu savunmasızlıktan ziyade iletişim kaynaklı bir durum. Özgüveninizin artması için her işinizi kendiniz yapın. Gönüllü olarak kimsesizler yurduna huzur evlerine ziyaretler yapın. Birebir insanlarla cocuklarla iletişim kurun. Yakın arkadaşlarınıza bu probleminizden bahsedip destek isteyin. Ama bir psikolog şart

Tatlım öncelikle hiç üzülme insanları kıramamak kalbinin temizliginden ve iyi niyetli oldugundan ileri gelir ayrica matematige kafasi calisan bir insanin beyni aritmetiksel olarak calistigini ve fazla konusmayi sevmedigini gosterir keske bende senin gibi olabilsem bende cok konusurum hakkimi kimseye yedirtmem ama bazen susmak gerekirmis seninle ayni yastayiz inan bu sorunu hayatta haksizliklara ugradikca asicaksin hayat insana cok sey ogretiyo bir sure sonra sende hakkini savunucaksin cunku herseyin farkindasin biriyle konusurken onun gozunun icine bak bu cok etkili oluyor insanlarin yuzune bak eger hakliysan zaten cumleler agzindan bir bir dokulur unutma tecrube dedigin sey hayatta yedigin kazıklarin birleskesidir.seninde zamanla sesin cikar merak etme

Konuşmuyo ama sevişiyo
Bir insan evlilik dışında bir hata yapmis ve aralarinda bir iliski gecmis olabilir suanda konumuz bu degil buraya insanlar dertlerini sıkıntılarını dile getirmek icin yaziyolar dogruyu yanlisi yanlizca allah bilir azicik inanciniz varsa insanlarin sorunlariyla alay etmeyi bırakın yargılayıcı sadece allahtir her koyun kendi bacagindan asilir siz kendi iliskilerinize bakin burda bu arkadasimizi rencide ederek kul hakkina girdiniz zaten daha fazla küçülmeyin...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…