Biri Beni Durdursun / Diyet Grupları

valla canım bende ya su ıcıyorum yanında yada cay tuketıyorum artık yoksa ben hemen klo alıyorum esım almıyor halıyle olan bana oluyor

Aynen kızlar yaa niye kadınlar hemen kilo alıyo eşlerimiz dünyaları yiyo biz azck kaçrsak kilo alıyoruz

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrrrrrr

Bende şekersiz kahvemi yaptım şimdi öyle dolanıp duruyorum bitsinde kahvaltımı yaparım birazdan
Aç karnına şekersiz kahve cidden iyi geliyor hem kahvaltıda fazla kaçırmamış oluyorum hemde daha sabahtan midemi az burduğundan aklım sapıtmıyor

Bugün nedense bir kaçamak yapasım var aklıma bir sürü şey geliyor ama direniyorum kesinlikle bu işi başaracağım ve günü kaçamaksız kapatacağım

Şimdi kendime şekersiz bir nescafe yaptım biraz dıkasın diye

yok canım cok sukur kılo almadım aksıne 10 kılo verdım ama smdı yavas yavas almaya baslıyorum sanırım cunku cıkolataya bı zaafım olusmaya basladıtabı buda hemen kılo olarak yansımaya
Maşallah merve 10 kılo 10 kılo en fazla 12 kilo alsan doğumda 7 kilo gidio 1 ayin sonundada 10 kılo gitmiş oluyor. yani aldığın kilolar anlamadan gidicek inş. Ama özellikle son ay dikkat et ben 5 kiloya yakın almıştım

ahh bıde bende olsa o hıs gene 3-4 parca cıkolatayı ındırdım mıdeye
ınsallah canım ya dogumda 7 kılo gıdıyorsa super valla evet son 3 ay cok onemlıymıs bebekte o son ayda kılo alırmıs ınsallah bebegım saglıkla dunyaya gelır canım

Ins. Canım en önemlisi zaten sağlığı Rabbim sağlıkla hayirlisiyla gucagina almayi nasib etsin inş.
ben eve geldiğimde 7 kilo gitmişti. Ortalama zaten minimum 5 le 7 kilo gidiyor. :)

bu gün kimsenin durdurulmaya ihtiyacı yokmuş galiba yada aman diyip yediniz mi yoksa aklıma geldi bir yazayım dedim ben bugün kendimi durdurdum ve ikram edilen bir dilim kek vb şeyleri yemedim çok mutluyum

bu gün kimsenin durdurulmaya ihtiyacı yokmuş galiba yada aman diyip yediniz mi yoksa aklıma geldi bir yazayım dedim ben bugün kendimi durdurdum ve ikram edilen bir dilim kek vb şeyleri yemedim çok mutluyum

süpersin
Bende şükür dün hiç kaçamak yapmadım Hatta gece 9 gibi baya acıktım ( akşamlık 5 gibi yiyince ) eşim eve gelir gelmez dışarı çıkıp kıza AVMde ayakkabı falan bakmıştık hatta bir ara saat 8 gibi yemek yiyelim bir yerde diye tutturdu ama kabul etmedim ve eve gelince ona ve çocuklara çorba salata yaptım geç oldu o saatte ancak okadarı yenir diye Banada baya ısrar etti bari en azından bir kase çorba iç diye ama inatla içmedim onun yerine koca bir bardak ayranla açlığımı bastırdım ve şükür sabahı kazasız yaptım

Bazen kendime ne kızıyorum ilk evlendiğimiz yıllarda sırf eşim acıktım dedi diye bir paket makarnayı haşlar karı koca homini gırtlak yerdik ( eşlik ediyorum hesapta o zamanlar eşime ) Hep diyorum o zamanlar bukadar umursamaz davranmasaydım şimdi bu kadar debelenmeyecektim zayıflayacağım diye
Bundada vardır bir hayır diyiyorum ve elimden geldiğince kaçamaklardan uzak duruyorum

lokum 40 kaloriymis acaba yenebilirmiki

Valla kalorisi düşükmüş ama işte bence ancak gündüz şekersiz kahvenin yanına 1 tanecik yenir gibime geliyor he ben kendimi biliyorum 1 taneyle kalamayacağım için hiç ağzımı bulaştırmıyorum

Bu arada kızlar dün kızımın söylediği birşey aklıma takıldı
Anneciğim yılbaşı gecesidemi perhize devam hani ne bileyim az da olsa birşeyler yemeyecekmiyiz diye sordu tabi alıştı şurada 2 sene öncesine kadar her yılbaşında evde içki içilmesede benim az azda olsa birkaç çeşit mezeler hazırlayıp gelip geçip çöplenmeye

Kuruyemiş tuzlu ve kavrulmamış olunca zaten yiyorum ama tabi hep erken saatlerde Cips ve Cola tarzı şeyler zaten evimize girmez ama kuruyemişde olsa gece geç saatlerde birşeyler yemeyide düzenimiz acısından pekde istemiyorum

Sizler o gece nasıl bir plan yaptınız yemek düzeni olarak

Akşam yemeğimizi biz genelde en geç 7de yemiş oluyoruz o günde yine sağlıklı bir menü olur ama devamınla ilgili kararsızım sonuçta kilo vermek için okadar çabalıyoruz bir gece içinde heba olmasın emeklerim

lokum 40 kaloriymis acaba yenebilirmiki
ben gündüz sade türk kahvesiyle bir tane yiyorum bazen kahveyi sade icemiyorum hem lokum yemiş oluyorum ama bunu yaptığım gun ogleni çorba yoğurt yada çorba salata olarak gecistiriyorum ara yapıyorum sonra o da bu kahve lokum oluyor

sende supersin bende aksam 17.30 da ve az yemistim aksam bir kanım açıktı ki bende 3 kasık yoğurt bir tutam maydanoz incecik dogradim kırmızı biber attım biraz karistirip yedim cok iyi oldu

ay az önce alintini bir türlü cevaplayamadim burdan yazayim ben annemlerleyim şu aralar yeni mezun oldum henuz çalışmıyorum onun icin cok sıkıntım yok ama babamdan da bir kuruyemiş isteği gelecek gibi biz de oyle cok birşey yapmayiz aileyle oturma gibi oluyor içki zaten yok oyle eve girmez yani ben o gun öğlen yapmayıp ara öğünler gecistirip saat 4 civari aksam yemeği yiyip aksam kendime atıştırma izni vermeyi planlıyorum bakalım özellikle kendime kurulmamış badem 3 ceviz tuzsuz fistik birkaç tane oyle bir karışım yapicam psikolojik olarak bende yemiş olucam ama sayılı 15 bademi geçmez aksam ekmek yemeyip ekmek hakkımı da az yağda tuzsuz patlamış mısır yiyerek kullanacagim patlamisi 1 çay bardagi kadar içeceğimyeşilçay olacak ve belki yanında bir parça meyve yerim menumu böylece dengelemis olucam artık bu kadar ödül bana yeter yalnız eve tatlı birşeyler girdirmek niyetim yok duramayabilirim ne tarz mezeler.yapıyorsun bilmiyorum ama cok ağır değilse biraz yeme ödülü verebilirsin menunu o gun dengeleyerek bence sevgiler

Bende genelde zaten erken yemeye çalışıyorum ve o gün 5 gibi en geç akşam yemeğimi yerim ( tabi eşim ille yemeği birlikte yiyelim demezse yoksa 6 buçuğu bulur akşam yemeğimiz )
Meze tarzı dediğim işte haydari ( koyu çacık gibi hani tam haydaride değil ), Atıştırmak için havuç çubukları yapıp bardağa koyup limonluyorum, turp doğrayıp limonluyorum bir tabağa, eşim azda olsa çiğköfte alır diye başkada birşey yapmayı düşünmüyorum
Eskiden amerikan salatasıda yapardım çok azda olsa ama içinde mayonez ve patatesden dolayı bu sene yapmayı düşünmüyorum
Dediğin gibi birazda kuruyemiş
İçecek benim su, nescafe yada türk kahvesi, yeşil çay olur belli aralıklarla
Mısır olayına girmek istemiyorum çünkü yağsız tuzsuz bir şeye benzemiyor
Akşam yemeği olmazsa sadece çorba ve salatayla atlatırım ki bari az az da olsa diğer şeylerden yersem artı olarak dönmesin

Yılbaşı planım için fikirlerinizi alabilirim zaman varken uyarın beni sonradan ay yemeseydin derseniz geç olur

1 Ocak gününü herhangi bir kür uygulayarak geçirirsen kilo almazsın,hem fena mı vücudunu şaşırtmış olursun...ben öyle yapacağım :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…