biri bana düdüklü tencere konusunda yardım edebilir mi acil...

CamasirSuyunaCorba

♥etmiyorum eyvallah♥
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2008
2.511
8
42
aslında ben düdüklü tencere kullanmayı hiç bilmiyordum ve bana nasıl kullanılacağını anlatmanızı isteyecektim ama kapağını bir türlü kapatmayı beceremedim....hatta kapağın ona ait olmadığını düşünmeye başladım ama kutunun içinden çıktı ve karışması mümkün değil....bana yardım edebilir misiniz kapağı nasıl kapatacağım....

son bir can havliyle denedim kapattım kızlar bugün işten gelince, teşekkür ederim..markası da solingen.....

şimdi sizden nasıl kullanacağımı ve püf noktalarını öğrenmek istiyorum..lastiksiz ve clipsosuz bir tencere....

Son düzenleme:
canım önce kapağın yarısını içeriye sok üst kısmındaki çıkıntı dışarda kalcak şekilde diğer yarısınıda sok. sonra kapağını kapatırsın

son bir can havliyle denedim kapattım kızlar bugün işten gelince, teşekkür ederim..markası da solingen.....

şimdi sizden nasıl kullanacağımı ve püf noktalarını öğrenmek istiyorum..lastiksiz ve clipsosuz bir tencere....

Canım benim tenceremde solingen ve lastiksiz klipso suz. Öncelikle kapağını anlatmıştım nasıl kapatılacağını, içersine yemek koyduğunda düdüğünü açık bırakıp yüksek ateşe al düdük ötmeye başlayınca düdüğü kapat ve kısık ateşe al. Tekrar ötemeye başladığı anda ne pişireceksen süresini hesaplamaya başlarsın. Kolay gelsin güle güle kullan

çok sağol canım, peki açmadan önce buharını boşalt diyorlar, o işlem nasıl oluyor?

canım eğer acil açman gerekiyorsa düdük ve kapak kapalıyken musluğun altına tut üstünden bir süre su aksın daha sonra suyu kapatıp tezgaha al şöyle bir çalkala ve düdüğünü aç o zaman havası çıkar hava sesi kesildikten sonra kapağını açabilirsin.
Eğer acele değilse o zaman ocağın altını kapattıktan bir on onbeş dakika sonra düdüğünü aç o zaman baya bir hava çıkar hava sesi kesildikten sonra kapağını açabilirsin.

çok sağol canım..yarın deneyim bakalım..ilk defa yapacağım....

benim düdüklüde solingen.buharini cikartma isleminde sakin suya tutma canim.alirken öyle demislerdi.pistikten sonra ocagini kapat ve düdügü tekrar kaldir,biraz buhar ciktiktan sonra indir bu islemi bir kackere yap sonra kapagi acma yarimsaat falan bekle,buhari iyice ciksin............

teşekkür ediyorum,ben suya tutuyordum, bundan sonra tutmam...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…