bir tavsiyesi olan varmı?

melek_ada

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2008
91
0
44
arkadaşlar 32 haftalık hamileyim çok şiddetli öksürüyorum.nefes alamıyorum.geceleri öksürmekten uyuyamıyorum aile hekimi bir ilaç verdi ama hiçbir işe yaramadı.hafta sonundayızda.bir tavsiyesi olan varsa lütfen yardım edin.

geçmiş olsun melek
ilk tavsiyem viks (vaporub) sür döşüne/gerdanına sonra ütüyle ısıttığın havluyu üstüne koy
bu bronşlarını açacaktır
mutlaka ama mutlaka ballı ıhlamur iç
ve son olarak bildiğimiz balı gerdanına sür ve üstüne ister bez koy ister gazete
öksürüğün geçecektir büyük ihtimal
hayırlı doğumlar

gecmiş olsun canım...
balın içine karabıber ıı gelıor....lımon yalayabılırsın yada...ılık su iç lımonlu...
bırde bır cay var nbana ıı gelmiştı grıp olduumda oksuruk we bogazım için...
tarcın,zencefıl.yarım elma,yarım lımon ,bıraz ıhlamur guselce kaynat...sonra suz içine bıraz karabıber at içerken yaksın bogazını...ılıkken bıraz bal atabılırsın içine gunde 1 bardak iç bana ii gelmişti sanada ii gelır umarım...
gecmiş olsun canım....optum meleınıde:))

Aman arkadaşım yukarıda bir arkadaş soğan suyu demiş sakın soğan suyu içme gebelikte riski fazlaymış...

Sıcak sıvılar tüket, havluyu ısıtıp boynuna göğüs kafesine koy....

Ballı süt içebilirsin birde.... geçmiş olsun....

arkadaşlar 32 haftalık hamileyim çok şiddetli öksürüyorum.nefes alamıyorum.geceleri öksürmekten uyuyamıyorum aile hekimi bir ilaç verdi ama hiçbir işe yaramadı.hafta sonundayızda.bir tavsiyesi olan varsa lütfen yardım edin.

Canım ballı limonlu ıhlamur falan içsen belki iyi gelir ciğerlerini yumuşaatır en azından

tamam soğanın suyu hamilelere pek tavsiye edilmez fakat çok kötü öksürdüğü için aradaşımızın günde 1 bardak içmesi doğru bence zaten en fazla 3 günde geçer diye düşünüyorum ablama doktor önermiş benim bir kızım var ben de içtim soğan suyu şuan bir arkadaşım 8 aylık hamile beyaz akıntıya çok iyi geldiği için o da içeceğini söylemişti tercih senin karar senin

walla benim hiçbir fikrim yok eğer hamile olmasaydın tavsiyelerim olurdu çok geçmiş olsun pazartesi mutlaka git dr'a ama özelliklede kadın doğuma sor kullanabiliceyin ilaçları o sana tavsiye edera.s.

X