bir soru

Gurbette1anne

Guru
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2008
2.089
70
Bayanlar, ben ovulasyon kitini kullandim bugun ve ikinci cizgi tam 1. cizgi kadar koyu olmasada bayagi cikti. Kit de 1. cizgi kadar yada ondan daha koyu olmasi lazim diyo ovulasyon gunu icin.
Yani benim yumurtlama gunu yakin. Yarin olabilir ama emin olamiyorum ki..

Bu yuzden dunde bekledim iliskiye girmedim bugun olur diye. Ama yine bugunde baktim, biraz daha beklemem gerkiyor anlasilan.

Bayanlar bana tavsiye verin lutfen.

1) Eger bugun iliski olursa sansim yuksek ama yumurtlama gunum tam bugun degil.

2) Eger bugun birlikte olursakta, yarin test sonucunda yumurtlama gunum oldugu cikarsa, sperm kalitesi yarin iliski icin tam iyi olmamis olucak. Hani 48 saatte kendilerini toplayabiliyorlar ya..

Sizce napim??

Cok sagolun...

Bayanlar, ben ovulasyon kitini kullandim bugun ve ikinci cizgi tam 1. cizgi kadar koyu olmasada bayagi cikti. Kit de 1. cizgi kadar yada ondan daha koyu olmasi lazim diyo ovulasyon gunu icin.

Bu yuzden dunde bekledim iliskiye girmedim bugun olur diye. Ama yine bugunde baktim, biraz daha beklemem gerkiyor anlasilan.

2) Eger bugun birlikte olursakta, yarin test sonucunda yumurtlama gunum oldugu cikarsa, sperm kalitesi yarin iliski icin tam iyi olmamis olucak. Hani 48 saatte kendilerini toplayabiliyorlar ya..

Sizce napim??

Cok sagolun...

canım yumurtlama günü bi gün sürmüyorki, en azından 5 gün sürüyor.illede sperm kalitesini düşünüyorsan 2 gün sonrada ilişkiye girebilirsin. eşini iyi besle
Roflol .Folik asite başladınmı peki? onunda çok faydası oluyor. eğer akıntında artma varsa azda olsa bugün yumurtlama günün olabilir. ateş ölçerde kullanabilişrsin yumurtlama gününü bulmak için

Ovulasyon olduktan sonra 24-36 saat icinde iliskiye girilirse olma sansi yuksekmis oyle yaziyor. Onun icin sordum. Yani yarini da bekleyebilirim tabi ama ben sansimi yukseltmek istiyorum. Bi yandan da ya yarin degilse yumurtlama gunum diyorum. Akinti acaip artti. Ama atesimi olctum bu sabah, bugun degil yumurtlama gunum.

Vitamin yaklasik 4 ay oldu kullaniyorum. Icinde hamilelik oncesi yetecek miktarda folik asitte var.

Cevabin icin sagol.

benim bildiğim ilişkiden sonra spermler 3 gün boyunca rahimde canlı kalabiliyolar.yani aslında bı kac yerde okudum yumurtlama gününde değil bir önceki günde ilişkiye girip yumurta tam çatladığında spermlerin orda hazır olması daha da sansı arttırıyomuş.senın yerınde olsaydım bugun ılıskıye gırerdım eger kesın yarın dersen yumurtlama gunun yarında esıne bıraz besın takvıyesı yapıp yarında bırlıkte ol...bol sans

benim bildiğim ilişkiden sonra spermler 3 gün boyunca rahimde canlı kalabiliyolar.yani aslında bı kac yerde okudum yumurtlama gününde değil bir önceki günde ilişkiye girip yumurta tam çatladığında spermlerin orda hazır olması daha da sansı arttırıyomuş.senın yerınde olsaydım bugun ılıskıye gırerdım eger kesın yarın dersen yumurtlama gunun yarında esıne bıraz besın takvıyesı yapıp yarında bırlıkte ol...bol sans

Bende tam simdi internette bunu arastiriyordum. Bende bir yerde spermlerin 3 gun canli kaldigini okumustum. O yuzden eger gercekten boyleyse, bugun birlikte olmak en dogrusu. 3 gun canli kalicaklarsa, yumurtlama yarin olmasa bile obur gun kesin bekliyorum. Zaten yarindan sonraki gun bile olsa o zamana spermler yeniden kaliteli hale gelmis olucaklar. Tekrar iliski olabilir yani.

Cok tesekkurler cevabin icin.

inşallah faydalı olmusumdur.kolay gelsin:) sansın bol olsun.allah dualarımızı kabul etsın..

hain tıytıl asıl sen nerelerdesin?bıraktın bizi diğer tarafta..hiç uğradığın yok bakıyorum bakıyorum kımse gelmıyo:KK43:(
ee nasıl oldun nasıl gıdıyo hamılelık bebiş iyidir inşallah..hadi kendi bölümümüze gidelim hem diğer kızlarda haber almıs olur

hain tıytıl asıl sen nerelerdesin?bıraktın bizi diğer tarafta..hiç uğradığın yok bakıyorum bakıyorum kımse gelmıyo:KK43:(
ee nasıl oldun nasıl gıdıyo hamılelık bebiş iyidir inşallah..hadi kendi bölümümüze gidelim hem diğer kızlarda haber almıs olur

bubusum seni bekliyom hadii gelseneeeeeeeeee

canım zaten sen yumurtladıktan sonra yumurta da
48 saat yaşıyor diyr biliyorum ben.yani 48 saat içinde ilişkiye
girersen yakalarsınız zaten.Yani inşallah...

canım zaten sen yumurtladıktan sonra yumurta da
48 saat yaşıyor diyr biliyorum ben.yani 48 saat içinde ilişkiye
girersen yakalarsınız zaten.Yani inşallah...

Sevgili mommy, yumurta en fazla 24 saat yasayabiliyor. Ben turkce siteleri gezdim pek birsey bulamadim sonra yabanci sitelere bakayim dedim, sorum ile ilgili bircok yazi buldum ve cevabimi aldim. Simdi icim cok rahat.

When a man and woman have sexual intercourse, the man places his erect penis inside the woman's vagina. Here it releases millions of sperm when ejaculation occurs. Once the sperm have been deposited here they have a long and arduous journey ahead of them, like salmon entering the mouth of a river to swim upstream to spawn.

Some of the sperm swim straight up into the fallopian tubes through the cervix and uterus - and some of them are so fast, that sperms have been found in the tubes in as little as a few minutes after ejaculation. Some sperms die in the acidic vaginal fluid; and some enter the cervical mucus and cervical crypts. They are stored here and can remain alive here for as long as 48 to 72 hours.

During this time, the sperms are released in small numbers and these continue to swim towards the fallopian tubes. This is why you don't need to have sex every day to get pregnant even though the egg remains alive for only 24 hours.

Erkek ve kadin birlestiklerinde bosalma ile milyonlarca sperm kadinin icerisinde yolculuga basliyor.

Bazi spermler rahim yolu ile direkt tuplerin icine dogru yuzuyor. Bazilari o kadar hizli ki bosalma sonrasi birkac dakika icinde tuplerin icinde oluyorlar. Bazilari asidik vajinal akinti icerisinde ölüyor, bazilari ise rahme giriyor. Ve bu spermler burada depolanarak, 48 ila 72 saate kadar yasayabiliyorlar.

Bu arada, sperm sayisi azaliyor ve kalanlar tuplere dogru yuzmeye devam ediyor. Bu yuzden, yumurta sadece 24 saate kadar canli kalmasina ragmen, hamile kalmak icin hergun iliskiye girilmesine gerek yok.

Bu ve benzeri birkac yazi okudum ve cok rahatladim. Spermlerin kaliteli hale gelmesi iki gun aldigi icin, hergun iliskiye girmememiz gerektigini biliyordum, ve bu yuzdende yumurtlama gunumu kacirma korkum vardi ama simdi biliyorum ki, bugun iliskiye girsek ve yarin yumurtlama gunum olsa, yarin iliskiye girmeden hamile kalabilirim.:
:dance: :teytey: a.s.

Sizce napim??

Cok sagolun...

ben de seninle aynı durumdayım ayrıca ben ovulasyon kiti kullanmadım en son adet olduğun günden itibaren hesapladığında 14.gün yumurtlama günü oluyo ama bazen 12.günden de olabiliyo sen 12.gününden itibaren her gün yap bnm de dün yumurtlama günümdü inşallah hamile kalabiliriz sonucu en erken ne zaman öğrenebiliriz bende onu sorim çünkü adet günümü bekleyecek sabır yok bende cvp yazarsanız sevinirim

ben de seninle aynı durumdayım ayrıca ben ovulasyon kiti kullanmadım en son adet olduğun günden itibaren hesapladığında 14.gün yumurtlama günü oluyo ama bazen 12.günden de olabiliyo sen 12.gününden itibaren her gün yap bnm de dün yumurtlama günümdü inşallah hamile kalabiliriz sonucu en erken ne zaman öğrenebiliriz bende onu sorim çünkü adet günümü bekleyecek sabır yok bende cvp yazarsanız sevinirim

Sonucu kan testi ile ogrenebiliriz en erken. Ama soyle yap. Her gun sabah kalkmadan atesini olc. Eger hamileysen atesin yuksek cikiyor. Ve o sekildede gidiyormus. Internette bi yabanci siteden okumustum. Bulursam koyarim buraya. Tabi atesinin diger gunlere gore yuksek oldugunu anlayabilmek icin kiyas yapman gerek. Onun icinde onceden beridir olcuyo olman lazimdi. Ama sen yinede olc bakalim. Asagi yukari normal atesini biliyorsundur heralde.

Benimde bugun yumurtlama gunum. Hem kitte cikti, hemde atesim yukseldi. Ben hamile miyim degilmiyim. Hergun atesime bakicam. EGer boyle yuksek kalirsa. Demek ki hamileyim diyebilicem ins. Insallah hamile kalabilirz hayirlisi ilea.s.

Raised basal body temperature
Your basal body temperature is your oral temperature when you first wake up in the morning. This temperature increases slightly soon after ovulation and remains at that level until your next period. If you've been charting your basal body temperature to determine when you ovulate, its continued elevation for more than two weeks may mean you're pregnant.

Basal vucut sicakligi, sabah ilk kalkildiginda agizdan olculen isidir. Ovulasyon sonrasi bu isi artmaya baslar ve gelecek adet gunune kadar bu seviyede kalir. Eger bazal vucut sicakliginizi ovulasyon gununu belirlemek icin coktandir olcuyorsaniz, bu sicakliktaki iki haftadan fazla devam eden artis hamile oldugunuz anlamina gelebilir.

arkadaşlar şu ateş ölçme işini anlamadım halen ...nolur kusura bakmayın ama şimdi ilk adetin bittiği gün başladık diyelim o günlerde düşük oluyor ovulasyon günü çıkıyor ve hamile kalırsak yüksek kalıyoor adete kadar kalmazsak ısı düşüyor böylemi????

X