Bir sokak köpeğine yardım!!!

rainbow86

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2011
330
0
arkadaşlar merhaba nereye konu açacağımı bilemedim ama acil bilginize ihtiyacım var.
çalıştığım şirketin otoparkına gelen minik bir köpek vardı.
epey kaynaştık onunlar her gün yemeğini falan verdim burda kaldı bizim köpeğimiz oldu.
ama şöyle ki çok fazla kenesi var ve sanırım uyuz.veteriner getirdik iğne yaptı hap içirdik ilaçladık ama yok yok yok hiç bir iyileşme göremiyorum her geçen gün daha çok kaşınıyor artık derisi yıprandı kaşınmaktan.
küçük bir ilçede yaşıyorum ve topu topu 2 tane veteriner kliniği var birini zaten getirmiştik diğeride aşırı sosyetik ve ona gücüm yetmiyor inanılmaz pahalı.
belki aranızda veteriner olan veya bu konuda bilgisi olan vardır diye düşündüm.
bu köpeği iyileştirmek için ne yapabilirim?
rahatça koşup oynasın artık...

Konu içeriği nedeniyle "Evcil hayvanlar/Dostlarımızın köşesi" başlığına taşınmıştır.
Lütfen konuları içerileri ile ilgili başlıklara açmaya özen gösteriniz.

tatlım veteriner zaten mutlaka gerekeni yapmıştır.
ama pire-kene için özel tasmalar var ondan al tak boynuna belki başka sokak köpeklerinden bulaşıyordur bu durumda iyileşmesi çok daha zor olur.
eczaneden parazir için ilal al içinde kilosuna göre yazıyor kaç damla vereceği.
bide bebeklere kullanılan vitaminler var ondan da al onu da ver devamlı..
deri problemi sadece keneden olmaz yediği yemekler falanda yapar. derisini düzeltmek için.
hafta da 1 gün mamasına çiğ yumurta 1 günde sadece haşlanlmış yumurta ver

bu söylediklerim öyle aman aman pahalı değil toplam 10 TL falan tutar.
biraz havalar ısınsın bide yıka dostunu temizlensin.

tebrik ederim tabi bu arada bu davranuşından dolayı

vitamin iğnesi falan yaptı veteriner ama ilaç takviyesi falan yapayım bari.yumurtayı da hiç duymamıştım mutlaka deniycem umarım işe yarar teşekkür ederim yardımın için :79:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…