Bir Oğlum Olacak Adı Temmuz

bxixdxixxsxxixm

KALBİM EGE' DE KALDI
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2008
1.193
2
42
Bir Oğlum Olacak Adı Temmuz

bir oğlum olacak adı temmuz
uykusuz
korkusuz
beter mi beter
ben beynimi satarak yaşıyorum
o benden proleter

karataşın göbeğinde aşk
karataşın göbeğinde barış
karataş çatladı çatlayacak
bende bitmeyen kavga
onda yeniden başlayacak

öfkede benden fırtına
sevgide deniz
ne samanyollarının ulu kervanları susuzluğumun
ne kutupşafaklarında tanrılaşması ilkelliğimin
temmuz gibi sıcak ve bereketli
temmuz gibi uçsuzbucaksız

dilinde en güzel sesi türkçemin
kulağı en yiğit şarkılarla delik
korkak bir merakla değil yıldızlı karanlığı
vivaldi'yi dinler gibi okuyup anlayacak
ve belki de sütdişleri sürerken balaban bir bursa şaftalisine
ay'dan kendi sesini dinleyecek
vahşi bir çiçek gibi açılmış gözleriyle

ben ki yalınayak bastım kızgın dişlerine açlığın
iri bir çizme gibi balkanlar'a basarken faşizm
dağlarda silah atmayı sevdim
ben ki silah taşıdım gizli gizli
dünyanın bütün devrimlerine
boşuna dönmüyor bu rotatifler
boşuna bağırmıyor bu kara
boşuna dinlemiyor bu korku kapımızı
anamın aksütü gibi biliyorum ki
doyumsuz günlere doğacak temmuz
doyumsuz günler görecek
hani şu hep andıkça sızlatan yüreğimizi
hani şu hep dalıp dalıp gittiğimiz andıkça
beklediğimiz beklediğimiz beklediğimiz
ve tam görecekken göçüp gittiğimiz günler gibi günler
ama mutlaka

karataşın göbeğinde aşk
karataşın göbeğinde barış
karataş çatladı çatlayacak
ben direndim yorulmadım
o yorulup yıkılmayacak

Hasan Hüseyin Korkmazgil

İnternette dolaşırken rasladım. Sizlerle paylaşmak istedim.. a.s.

anam bıdışım dedim noluyoz bıdışım oglunun adını temmuzmu koyucak allah iyiligini versin kız:roflol::roflol:

yok öyle internette gezerken buldum. oğlum olacak ya. Bide temmuz asyında doğacak. İlgimi çekti sizinde çekebilir diye düşündüm. Tabi kızı olanlarda gelincik 01 gibi okuyabilir. Ama bu şiirin orjinali. Oğlumun ismine gelince doruk olabilir belki Ama genede kesin kararlı değiliz. Sizce doruk ismi nasıl.

Bu siiri yegenim cok kucukken okurdu(ezberletmistik)
biy oglum olacak adi temmuz
uykusuz,koykusuz,beteymi betey:1hug: :1hug:
ben teyimi satayak yasiyoyum
o bendende pyolotey:1hug:
eskiye goturdun beni,ellerine saglik.

yok öyle internette gezerken buldum. oğlum olacak ya. Bide temmuz asyında doğacak. İlgimi çekti sizinde çekebilir diye düşündüm. Tabi kızı olanlarda gelincik 01 gibi okuyabilir. Ama bu şiirin orjinali. Oğlumun ismine gelince doruk olabilir belki Ama genede kesin kararlı değiliz. Sizce doruk ismi nasıl.

yok canım yaa doruk derken kaba geldi bana başka bir isim düşün bencea.s.

Ya isim bulamıyorum ne olacak bilmiyorum hiç bir ismi beğenmiyorum. Oğlum isimsiz kalacak. :1shok:

bende hic kızıma isim bulamıycam sanıyordum pat diye biryerden bişi oldu tanımadıgım biri bir isim önerdi ve bizim cok hoşumuza gitti tüm aile biliyor artık kızımın ismini daha 3 ayımız var canım sıkma kendini bulursun inş. benim arkadaşımın ablası doguma kadar isim bulamadı bebegi dogdu ve arda koydular isim konusundada cok sıkmamak lazım aslında kendimizi ama önemli bir konu gercekten isim a.s.

canım şiir çok güzel hasan hüseyin gerçekten aşmış kendini:) bu arada Doruk çok dopdolu bir isim ben çok seviyorum ismi gibi şanslarıda güzel olsun bebeklerimizin

birde ali deniz ismi cok kosuma gidiyor, ben koymayacagim ama gene de güsel bence :)

kız hidenisko bizim kocamla adımız ali deniz eşimin ali benim deniz bizde ege düşünüyoruzz izmirliyiz ikimizde hani ali ege deniz nasıl sizce ege denizi gibi:)bide memleketimizden ayrıyızbenneyaptımki o bakımdanda ii olur demiiia.s:dance::nazar:

kız hidenisko bizim kocamla adımız ali deniz eşimin ali benim deniz bizde ege düşünüyoruzz izmirliyiz ikimizde hani ali ege deniz nasıl sizce ege denizi gibi:)bide memleketimizden ayrıyızbenneyaptımki o bakımdanda ii olur demiiia.s:dance::nazar:

canım ege cok güzel bir isim benim oglum olsaydı ege koymayı düşünüyorduk bizde yerimseniben

X