Aile Planlaması Bir minik SORUM VAR! Doğum kontrol hapı?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

maybetomorrow

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2012
5
0
Doğum kontrol hapına adetin ilk günü başlıyoruz ya,kullanır kullanmaz kesiyo mu adeti yoksa 4 günlük adet süreci normal işliyo mu?

Doğum kontrol hapına adetin ilk günü başlıyoruz ya,kullanır kullanmaz kesiyo mu adeti yoksa 4 günlük adet süreci normal işliyo mu?

Dogum kontrol hapina adetin ilk gunu baslanmaz.Adetin 4.yada 5.gunu baslarsiniz.21 gun duzenli hic kacirmadan kullanirsiniz. Her kutu bittikten 3-4 gün sonra normal adet görülür.Tekrar adetinizin 5.gunu hapa devam edersiniz.

Dogum kontrol hapina adetin ilk gunu baslanmaz.Adetin 4.yada 5.gunu baslarsiniz.21 gun duzenli hic kacirmadan kullanirsiniz. Her kutu bittikten 3-4 gün sonra normal adet görülür.Tekrar adetinizin 5.gunu hapa devam edersiniz.

bence yanlış açıklamışsınız, reglin ilk günü başlanır ve 7 gün ara verilir 8. gün başlanır yeni kutuya. ben 2 yıldır bu şekilde kullanıyorum

bence yanlış açıklamışsınız, reglin ilk günü başlanır ve 7 gün ara verilir 8. gün başlanır yeni kutuya. ben 2 yıldır bu şekilde kullanıyorum

Bende 35 yasindayim 10 yil kullandim .Hem yurtdisindaki doktorlar hemde turiyede ki doktorlarim adetin 4 yada 5 gunu baslatti.

evet dediğin gbi arkadasım adetin ilk günü başlanıp ara vermeden kutu bitirlir bitince 7 gn ara verilir 8. gn yeni kutuya başlanır... bnde o şekilde kullandım dr takibinde

hapı kulanırken adet devam ediyor. adetin ilk 5 günü içersinde kullanılabilir diye biliyorum bende. ben kullanmadan hormon testi yaptırmıştım. adetin 3 gün gel demişti doktor. o yğzden ben 4 gün başlamıştım. 2 seneye yakın kullandım. bir yan etkisini görmedim. biraz selülit yapıyo ama. bırakınca adetem falan günü gününe oldu. şubatta kullanmadım. martta hamile kalmışım. en kesin koruma hap. saglıklı günler.i...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…