Aile Planlaması Bir minik SORUM VAR! Doğum kontrol hapı?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

maybetomorrow

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2012
5
0
Doğum kontrol hapına adetin ilk günü başlıyoruz ya,kullanır kullanmaz kesiyo mu adeti yoksa 4 günlük adet süreci normal işliyo mu?

Doğum kontrol hapına adetin ilk günü başlıyoruz ya,kullanır kullanmaz kesiyo mu adeti yoksa 4 günlük adet süreci normal işliyo mu?

Dogum kontrol hapina adetin ilk gunu baslanmaz.Adetin 4.yada 5.gunu baslarsiniz.21 gun duzenli hic kacirmadan kullanirsiniz. Her kutu bittikten 3-4 gün sonra normal adet görülür.Tekrar adetinizin 5.gunu hapa devam edersiniz.

Dogum kontrol hapina adetin ilk gunu baslanmaz.Adetin 4.yada 5.gunu baslarsiniz.21 gun duzenli hic kacirmadan kullanirsiniz. Her kutu bittikten 3-4 gün sonra normal adet görülür.Tekrar adetinizin 5.gunu hapa devam edersiniz.

bence yanlış açıklamışsınız, reglin ilk günü başlanır ve 7 gün ara verilir 8. gün başlanır yeni kutuya. ben 2 yıldır bu şekilde kullanıyorum

bence yanlış açıklamışsınız, reglin ilk günü başlanır ve 7 gün ara verilir 8. gün başlanır yeni kutuya. ben 2 yıldır bu şekilde kullanıyorum

Bende 35 yasindayim 10 yil kullandim .Hem yurtdisindaki doktorlar hemde turiyede ki doktorlarim adetin 4 yada 5 gunu baslatti.

evet dediğin gbi arkadasım adetin ilk günü başlanıp ara vermeden kutu bitirlir bitince 7 gn ara verilir 8. gn yeni kutuya başlanır... bnde o şekilde kullandım dr takibinde

hapı kulanırken adet devam ediyor. adetin ilk 5 günü içersinde kullanılabilir diye biliyorum bende. ben kullanmadan hormon testi yaptırmıştım. adetin 3 gün gel demişti doktor. o yğzden ben 4 gün başlamıştım. 2 seneye yakın kullandım. bir yan etkisini görmedim. biraz selülit yapıyo ama. bırakınca adetem falan günü gününe oldu. şubatta kullanmadım. martta hamile kalmışım. en kesin koruma hap. saglıklı günler.i...

X