Hamur İşleri Bir mant hikayesi

xoxznurdeniz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2008
26
0
Bu gün oğlumun sevdiği bayıldığı bir yemeği yapmaya karar verdim bu defa hazır almaya niyetim yoktu başladı hazırlamaya 3 su bardağı un 1 yumurta 1 fincan su ve tuz.Hepsini yoğurup 5 adet beze hazırladım üzerini örtüp içini hazırlamaya başladım 2 orta boy soğan ve biraz maydonozu rondoda kıydım içinekara biber tuz ve içi de hazır.Başladım bezeleri unlanmış masanın üzerine koymaya önce parmak uçlarımla sonra merdaneyle açmaya bu kısım biraz güç istiyorçok fazla inceltmeden yufkadan biraz kalın şekilde açıp içne çay kaşığı yardımıyla kıymalı harçdan koyup muska yada bohça şeklinde kapatıp unlanmış tepsye diziyosun gerisi malum kaynayan su içine teker teker atılan mantılan.Şuan yiyorum ve oğlumun da uyanıp götürmesini bekliyorum çocuğunuz mantıdan hoşlanıyorsa mutlaka yapın derin dondurucuda saklayıp istedikleri zamanda pişirebilirsiniz.gerçekten harika çok da zor değil ben bile girişip bitirdiysem herkez yapabilir insan çok mutlu oluyor.deneyin bencedelikafadulden

ellerine sağlık canım
bende mantı hastası olan kişilerdeniz
hazır mantıdan tad alamıyorum
2-3 aydan beri kendim yapmaya başladım
2 kişi olduğumuzdan çok oyalamıyor
afiyet olsun sana
:lepi:

ellerinize sağlık evlatlar için herşey yapılır

teşekkür ediyorum yorumlarınız için arkadaşlar hamur açma deneyilerim oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.delikafadulden

bizde mantiyi cok sevenlerdeniz ehh bide kayseriliyiz malum yani bende fazla yapmasindan anlamam ama yarin annemin arkadaslari teyzemler toplanip bana buzluga koymam icin yapacaklar cok güzel oluyor tadinda süper

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…