Bir Konuda Yardımınıza İhtiyacım Var!

Benado

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2008
60
1
35
Sorumu hangi bölümde açacağımı bilemedim en iyisi yeni konu açayım dedim,yanlış yaptıysam modlar kusura bakmasın.

Arkadaşlar benim bir sorum var.Yaklaşık 1 senedir Yasmin kullanıyorum.Normalde 25-26 günde bir adet görüyordum fakat Yasmin kullandmaya başladıktan sonra her ay düzenli 29 günde bir,kısa süreli ve az miktarda adet görmeye başlamıştım.

Ancak hap kullanımını bırakmam gerekti,çok sigara içtiğimden az daha beyin damarlarım tıkanıyordu.Bu ay haplardan 17 tane içtim,son dört hapı içmedim bıraktım.Daha adet günüme 3 gün varken,bugün adet gördüm,yani 26 gün üzerine.Eski adet düzenime geri döndüm.Son 4 hapı içmedim diyemi oldu acaba,bukadar çabuk eskiye dönebilirmiki,etkisi geçebilirmi?

Özellikle bu konuda tecrübeli arkadaşlardan cevaplarını bekliyorum,teşekkürler.

ben hiç kullanmadım ama hapı bırakır bırakmaz regl olunuyormuş sanırım takma bence

Sağol teşekkür ederim,takmamaya çalışıyorum çünkü çok etkili bir ilaç,çok çabuk etki gösteriyor,ondan oldu heralde.
Bu arada sigara içen ve özellikle migreni olan arkadaşlar asla bana bişey olmaz diye hafife almayın.Damar tıkanıklığından felce kadar varabilen sonuçlar doğurabiliyor.Benim baş ağrılarım hala geçmedi bıraktığım halde.

Sigarayı bırakmakla çok iyi etmişsin.
Bu ilacı kızkardeşim kist ve düzensiz adetle ilgili olarak kullanmıştı.
Adet düzenleyiciliğinin yanı sıra tedavi edici de etkisi var.
Doktorunun tavsiyesinden çıkma derim ben canım.
Öyle kafana göre de bırakma ilacını.

canım, yasmini kullanırken regl dönemin kısalabilir ve yoğunluğu azalır. bu normal. bu yüzden kansızlığa da faydası var denir hatta.
umarım sigarayı da azaltırsın hatta bırakırsın.

Sigarayı bırakamadım malesef,bu yüzden yasmin i bırakmamı da doktor tavsiye etti.Sanırım onu bıraktım diye böyle erken adet gördüm,bir dahaki ay düzelir heralde.Teşekkür ederim arkadaşlar...

ewt canım genelde doğum kontrol kullandığın zaman kesinlikle yarım bırakmaman gerekli hemen adetin başlar keşke kesmeseydin kanaman fazla olabilir canım...

evet canım ilacı bıraktığın için öyle olmuştur adetin canını sıkma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…