Bir kadının çalışması???

Vander

Guru
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2018
8.281
22.007
Öncelikle sağolun ablalarım
Bazen ders çalışmak hiç içimden gelmiyor aman diyorum.Ama buradaki konuları gördükçe bir kadın kesinlikle okumalı mesleği olmalı mutsuzsa rahatça boşanabilmeli kimsenin onayına ihtıyacı olmadan kendi hayatını ellerinde tutabilmeli derdım var konusu değil ama sadece ne kadar şanslı olduğumu hissettim halbuki hep yakınırdım.Şuandada oldukça yakınıyorum ama en azından daha ılımlı olucam ve negatif enerjiye son
Peki siz nasılsınız hemen negatif mi düşünürsünüz benım gibi karamsarmısınız?

Bi insanın kendi parasını kazanıp, harcaması cok güzel! İster üniversite mezunu, ister ilkokul mezunu ol meslegin olsun, olmasın bence her kadın kendi parasını kazanmalı. Üniversite okursan emeginin karşılıgı daha iyi alırsın. Çalışma saatlerin daha güzel olur. Daha iyi olanaklara sahip olursun. Sabret. Sonu güzel olacak

En basitinden örnek vereyim sana. Çalışıyorum, paramı kazanıyorum. Yakında dügünüm var. Az önce kendi evimin dekorasyonu için 2 bin tllik alısveriş yaptım. Çalışmıyo olsaydım babamdan ya da nişanlımdan talep edipte bunları almazdım.

kendini tanı, yeterliliklerinin farkında ol, kendine gore meslek sec ve o meslek icin cabala.

para kazanmak guzel bir sey fakat sevdiğin meslekten para kazanmak cok cok daha güzel.

Ben calismaya sadece para kazanmak gozuyle bakmıyorum. Bir mesleğim var ve bu mesleği yapmak beni mutlu ediyor.

mutlu oldugun ve ayni zamanda haketttigin paraları kazandığın bir mesleğin olur insallah.

Bunları düşünürsen çalışma azmin artar.

Okumadan,meslek sahibi olmadan hayati yasamak cok zor olsa gerek. Cok sukur okumus bir ailenin okumus cocuguyum. İnsallah benim cocugum da en azindan benim kadar olabilir. Siz de boyle dusunerek ailenizin yaptiklarindan daha iyisini yapin, yasam kaliteniz yukselsin.

Valla hepiniz haklısınız daha bugün markette iğrenç bir olaya şahit oldum kadına da çok üzüldüm kadın tereyağı almak istiyor adam yok pahalı diyor kadın da diyor hanı lazım işte kurabiye yapacakmıs yok diyor adam ama hani kötü bit mizaçla ya kadın da çok üzüldü ya sanki yaptığı kurabiyeyi yemeyecek tövbe yarabbim

En basitinden örnek vereyim sana. Çalışıyorum, paramı kazanıyorum. Yakında dügünüm var. Az önce kendi evimin dekorasyonu için 2 bin tllik alısveriş yaptım. Çalışmıyo olsaydım babamdan ya da nişanlımdan talep edipte bunları almazdım.
Allah tamamını erdirsin

Universite okuyormussunuz memur olmaya calisin. Kesinlikle kendinizi kasin sinaviniza girin basta bosken kimseler de yokken sinavlarda basarmasi daha kolay oluyor. Zaman gectikce hepsi zorlasiyor. 5 senelik mezun olarak atanamadin simdi ders calismasi vs daha zor. Ayrica esiniz ne kadar iyi bir insan olursa olsun kesinlikle ama kesinlikle bir bayan calismali. Para kazanmali. O kadar onemli ki bu. Cocuklarimizin hayatini bile etkiliyor.

X