Bir kaç sorum olacak, yardımcı olur musunuz?

mersel

ikinci kez anne oluyorum
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2008
445
69
Merhaba arkadaşlar, merak ettiğim kafama katılan birkaç soru var, tecrübelerinizden faydalanmak isterim, şimdiden tşkler.
1- Hamilelikte doğum çizgisi dedikleri birşey var, herkesde olan birşey mi ?
2-Bebeğim 3 gündür sağ tarafta duruyor, bir şişlik hissediyorum. sanki bütün gün orda.
Normal midir?
3-Yatarken hapşurduğumda belim, kasıklarım,bacaklarım müthiş derecede acı veriyor, magnasyum kullanıyorum. Sadece yatarken hapşurduğumda bu acıyı veriyor. Normal mi?
4-Sırt üstü yattığımda bel ağrısı çekiyorum. Bebeğim sağ tarafta ise mesela o yöne yatmaya çekiniyorum, onu rahatsız eder miyim ?

Kafama takılanlar bunlar arkadaşlar :KK66:
Sevgiler...

merhaba cnm
1.sanırım herkeste oluyor cnm bu çizgi ama hamileleiğin sonlarına doğru oluşmaya başlıyor
2.olabilir cnm normal,emin misin bebek olduğuna ,gaz da olabilir
3.olabilir cnm
4.ağrılar normal cnm,sorun yok,sol tarafa yattığında bebeğin en rahat olduğu pozisyondur cnm,ama daha erken istediğin gibi yatabilirsin şimdilik
sonra nasıl olsa yatamıyorsun :))

Merhaba arkadaşlar, merak ettiğim kafama katılan birkaç soru var, tecrübelerinizden faydalanmak isterim, şimdiden tşkler.
1- Hamilelikte doğum çizgisi dedikleri birşey var, herkesde olan birşey mi ?
2-Bebeğim 3 gündür sağ tarafta duruyor, bir şişlik hissediyorum. sanki bütün gün orda.
Normal midir?
3-Yatarken hapşurduğumda belim, kasıklarım,bacaklarım müthiş derecede acı veriyor, magnasyum kullanıyorum. Sadece yatarken hapşurduğumda bu acıyı veriyor. Normal mi?
4-Sırt üstü yattığımda bel ağrısı çekiyorum. Bebeğim sağ tarafta ise mesela o yöne yatmaya çekiniyorum, onu rahatsız eder miyim ?

Kafama takılanlar bunlar arkadaşlar :KK66:
Sevgiler...
canım ben 22. haftamdayım
1- bende de doğum çizgisi diye bişey yok belki son aylarda olur ama olmayadabilir
2- benim bebeğimde hep solda duruyordu canım doktora gittik baktık ultrasonda da hep solda dururken çıkıyor sanırım pek hareket etmeyi sevmiyor
3- hapşurmak tıpda anlık ölüm diye bilinir bütün vücudu kasar eğer yatarken hapşurusan ağrı çekmen normal ana rahmindeki pozisyonda hapşumaya çalış.yani hapşuracağın zaman yan yat ve bacaklarını karnına doğru çek o zaman ağrın olmuyor.bunun için ilaç kullanmana gerek yok birde ilaç takviyesi yerine bol bol süt iç vede maden suyu iç faydasını görürsün.
4- canım hamilelikte bebek için en sağlıklısı sol tarafına yatmak yüz üstü yatılmaz diyorlar ama ben yüz üstü yatıyorum merak etme bebek rahatsız olursa seni bi yolunu bulup rahatsız ediyor.sağada yatsan bişey olmaz ama sağdan damar geçiyor diye sağa yatma,kordona zarar verirsin diye yüz üstü yatma,miğden ve belin ağrır diyede sırt üstü yatma diyorlar bebek en çok sola yatınca rahat ediyormuş.
ayy çok konuştum ama umarım seni rahatlatır

Beyaz16 ve Eftelyaaa arkadaşlar, size çok tşk ederim, cevapsız bırakmadığınız için:KK66:
Zaten ben çoğunlukla sol tarafıma yatırıyorum, ama sırtımı eşime dönmek zorunda kalıyorum ;(
yer değiştirsek , diğer taraf duvar, gece tuvalete falan kalmak istediğimde eşime de rahatsız veriyorum :KK66:)
Cevaplar beni rahatlattı, çok thanks.
sevgiler

X