Bir Hayat Kurtardınız Kutlarım Siz Kahramansınız

yıllar önce 10 yaşındayken ,bahçeli bir evde kirada oturuyorduk annem kedi alerjisi olmasına rağmen bir sokak kedisine bahçemizde bakıyordu ve o kedimizin yavruları olmuştu çok güzellerdi annem divanın altına kutuya koymuştu anneleri gelip emziriyordu bir gün bahçeden yabancı bir kedi pencereden girmiş içeri ve yavruların hepsini öldürüp bazılarını yemiş .biz gördüğümüzde ağzında bir yavruyla kaçtı.o günden sonra kedilerden nefret ettim taa ki 3 yıl öncesine kadar.büyük kızım 10 yaşındaydı o zaman.herzaman oynadıkları parkta 6 tane yeni doğmuş ve anneleri ölmüş yavrulara hergün evden süt alıp şırıngayla besliyordu .birgün birini en çelimsiz olanını alıp eve getirdi.diğer yavruları da arkadaşları almış.ben tabi evin içinde kaçıyorum korkudan...babası da ev de hayvan sevmez ama kıyamadı o da.ilk günler ben elimi süremedim veterinere götürürken bile kızım aldı kucağına.evimize geldiğinde 20 günlük filandı.birkaç gün sonra kızım okuldayken mecbur kaldım beslemeye.ilk günler nefes alamıyordum panikten .ben besledikçe o benim peşimden ayrılmıyordu ,birgün sabah uyanınca yanımda buldum aynı yastıkta işte ilk defa o zaman elimi uzatıp sevdim küçük başını beni annesi yerine koymuştu ben ona sevgi göstermeme rağmen.biraz büyüyünce salacaktık sokağa ama 3 yıl oldu hala bizimle ve hala aynı yatakta yatıyoruz.hiç sokağa çıkmadı ben götürdüm çimde yürümesini bile bilemedi çok korktu iki kızım var ,kızlarımı ve bizi ailesi biliyor.bazen o na kötülük mü yaptım diyorum çünkü ne başka kedi gördü nede başka hayvan.yaşadıklarımdan sonra büyük konuşmamayı öğrendim çünkü asla kedi besleyemem demiştim .yanda gördüğünüz nazlı hanım.o bana çok şey öğretti .onun sayesinde korkumu yendim ben.çok uzun oldu biliyorum ama paylaşmak istedim sizlerle.:1rolleyes:

Çok güzel bir hikayeymiş... Her zaman derim hayvanlar insana her şeyi unutturur diye... Doğruymuş yerimseniben

yemin ediyorum bu başlığı ben açacaktım..bende kuzucum cucumdan bahsedeyim... hihoyyyt

geçen yıllarda kaç zaman üstüste üste kedi diye delirmekteydim..ama öyle böyle değil çizildim tırmalandım hastanelere gittim..anam zaten evhamlı kadınıda kahrettim. naniknanik..ama rüyalarıma giriyor..geçen sene haziran 8..bütün gece zayıf bir miyavlama başlıyo başlıyo acı acı çığırmaya.. :uhm: .bende nasıl huzursuzum....o gün uyuyakaldım..ertesi gün akşam okul dönüşü aynı miyavlama nyse dayanamadım gittim duvar dibinde otların arasında mini mini bir topak. Şeniz .üstü gri kırçıllı..önce bana tısladı korktu kuzum...gittim bi tasa süt koydum ama o kadar küçük ki içmeyi yalanmayı bilmiyor sadece emmeyi biliyordu..neyse ben yerimde duramıyorum..annem bırak onu diyor ama uyuyamam...babam da kedi delisi olduğundan geçmişinde çok kedi baktığından açtım tel.i ama nasıl acındırıyorum kendimi sırnaşık şey baba ben ölürsem hatıra kalır sana dedi...oda getir başımın belası dedi :sm_cool: neyse ağaç arkasında saklandığından kuzucum ilk zaman koltuk arkasına kçardı hoş şimdi koltuk arkasına kaçsa diye dua ediyoruz zaman zaman...kızlar görseniz yeni tüylenmişti..o kadar güçsüz yetrsiz beslenmişti ki...patileri üstünde basamıyordu..özel süt tozu mamalar aldım besledim..bi kere ayıptır söylemesi annem tavuk suyuna çorba yapmış..nasıl atladı kuzucum kokuyu alır almaz. .haşlak çorbaya kafayı gömecek..annem ekmeye bandırıp üfleye üfleye yedirdik..hayat boyu unutamam o manzarayı..kedi köpekten nefret eden annem gözünden sakındı kuzumu...neyse şimdi kuzum afedersiniz eşek kadar oldu..babam onu kendi gibi obez yaptı..şimdide bişe beğenmiyo koca kafalım..emsallerinin iki katı şişkom..bi de oyunbaz..temizlik yaparken beze atlar...top oynayan çocukları seyrederken yerden yere atar kendini... :asigim:diğer kedilerden kıskanır bizi...

diyeceğim şu ki,güzel bir şeyi canı gönülden isterseniz o sizi bulur...diğer hikayeleri okudum da hep öyle olmuş..tanrım çok teşekkür onu bana yolladığın için...

çok kereler hasta ya da yaralı bir şekilde bulduğumuz güvercinleri eve getirirdik. hemen vet e götürüp ilaç, merhem alırdık.
3 tanesi iyileşti, diğerleri maalesef öldü. hatta biri resmen evcilleşmişti.

hasta kedi ya da köpekle hiç karşılaşmadım, ya da hasta olduklarını ben fark edemedim :çok üzgünüm:

bir de köpeğimiz vardı, ayağı topallıyordu. çok güzel bir köpekti, çok korkardı insanlardan. heralde döverek ayağını sakatlamıştı birileri. 2-3 sene kadar her akşam ona yemek getirirdik. kasaptan onun için özellikle et-kemik isterdik. annem kemikleri bazen haşlar, suyu ile ekmekleri ıslatırdı onun için. yemeğini koyardık. hiç yaklaşmazdı, biz gidince gidip yerdi.
sonraları daha gelmemeye başladı. :çok üzgünüm:

Bende 5 yıl önce arabanın motoruna sıkışmış bi kedi yavrusu buldum yazlıkta.Bıyıkları yanmıştı bacakları kırılmıştı.Yemedim içmedim günlerce baktım ona.Annem önceleri bahçede bakmama izin verirken zamanla eve girdi en sonunda da Ankaraya bizimle geldi:)tabi bu süreçte baya ağladım yalvardım.Hastalandığında yataklara düştüm üzüntüden bende hastalandım 3 yıl sonrada beni bırakıp kaçtı dişi kedilerin yanına(biraz çapkındı kendileri).Şimdide karga yavrusu besliyorum odamda.2 gün önce yolda buldum düşmüş yuvasından.Etrafta yuvasınıda göremedim bıraksam kediler yiyecek, çocuklar oynayacak yada açlıktan ölecek aldım getirdim eve gene.Annem tabi artık tepki vermiyor:)Beni her sabah o cazgır sesiyle 5te kaldırsada oraya buraya tuvaletini yapsada bi türlü doymak bilmesede birazcık çirkin olsada seviyorum onu.Şımdi uçmayı öğrendiğinde ellerimle doğaya salacağım günü bekliyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…