Bir Hayat Kurtardınız Kutlarım Siz Kahramansınız

canım ne mutlu o köpeğe.senin gibi bir kahramanla karşılaşmiş.umarım oralarda bir yerde başka kahramanlarda vardır.teşekkürler.tavuk suyu dedin bak evet oda çok güzel bir fikir.teşekkürler

benim yeni bebişim artık kızımın boynuna atlayacak kadar yüzgöz oldu bizimle.boyuna bakmadan dayılanıyor ama kızım azdığı zaman bir pati vuruyo terbiye ediyor bücürü.a.s.a.s.sırnaşık şey

benim yeni bebişim artık kızımın boynuna atlayacak kadar yüzgöz oldu bizimle.boyuna bakmadan dayılanıyor ama kızım azdığı zaman bir pati vuruyo terbiye ediyor bücürü.a.s.a.s.sırnaşık şey

Çok şeker Allah mutluluğunuzu daim etsina.s.

Çok şeker Allah mutluluğunuzu daim etsina.s.

tek eksiğim bahçeli ev.bahçeli evim olsa daha fazlası kurtulacak.şimdilik iyide ergenlik döneminde dışarı gitmek istiycek.ve kızlar için beni terkedecek.diğerleri gibi.oğullarımın hepsi kız peşine gitti.bir kızım bırakmadı beni.gerçi her yıl en az 2tane yaralı ölmek üzere,yada yaramazlık yapıp araba tekerine girmiş pisicik çıkıyor karşıma epsini aynı evde barındıramam zaten.geçen günde köpek yavrusu gördüm eşimin gözlerine baktım dediki iyide apartmanda beslenmez.koca köpek olacak.zaten ev sahibi kedilere bile karışıyo.alamadık sadece mama su verdik.ama içim rahat ordaki insanlarda yiyecek ve su veriyorlarmış.bahçeli eeeev istiyoruum.

sevgili özgürce işte benim hikayem birbuçuk sene önceydi eşimle dışarıda yürüyüşe çıkmıştık (bu arada uzun zamandır kedi almaktan bahsediyorduk tüm pet shopları dolaştık pek beğendiğimiz birşey çıkamdı )neyse bir ara bir arabanın altından cansız minicik bir ses geldi eğilip baktığımda küçücük patileri ve burnu çamurdan simsiyah olmuş ama bana bakan o yeşil gözleri daha umudunun yok olmadığını birilerinin sesini duyacağını söylüyor gibiydi hemen elimi uzattım arabanın altına ve buz gibi olmuş minick paticiklerinden yakalayıp kendime çekiverdim onu ufacık üşümüş bir kızdı boynunun altından arka patilerine kadar göğsü pamuk gibi bembeyazdı sırtı ise tekir hemencecik sokuldu bana sank teşekkür edercesine eşimi yaladı eşime işte bu dedim hemen yolumuzun üzerinde bir veterinere götürdük bir güzel temizlettik güzelliği daha bir ortaya çıktı mama aldık işte artık bizimde bir kedimiz vardı adını "LUCKY" koyduk ismi gibi şanslıydı kızım daha minicikti şimdi ise 1,5 yaşında asil bir kız oldu bütün dünyası biziz herşeyi gözleri ile anlatıyor bize svincini üzüntüsünü o bizim herşeyimiz onu çok seviyoruz... a.s

canım benim kutlarım.bir kahramanı daha aramızda görmek sevindirdi.anlatılacak çok hikayem var.ama sizlerin anlattıkları birilerine umut birilerine ders olmaya devam ediyor.bana gerek kalmadı.teşekkürlera.s.a.s.

selam arkadaslar,
ben izmire tatile gitmistim,yazligimizin kenarinda dikenlerle kapli bir cukur vardi,esim butun gece oradan miyavlama sesi geldigini soyledi,sabah markete gidecekken askim buradan sabaha kadar miyavlama sesi geliyor bakalimmi dedi,ben cok kiyimsiz bir insanim yardim benim isim ama kedileri pek sevmem acikcasi buda bana allahin bir sinavi diye dusunuyorum simdi,neyse cukurun basina gittik miyavlama sesi geliyor ama cukur dikenlerle kapli gorunmuyor birsey,esim gitti bahce makasini aldi dikenleri kesip sese ulastim,once bir yavru kedi dustu heralde diye beklerken cukurun dibinde 4 yavru kedi buldum,daha ikisinin gozu bile acilmamisti belliki yeni dogmuslardi,onlari bir kutuya koydum bir kabada sut koydum ama icmesini bile bilmiyorlar,enjektorle teker teker besledim,aksam buldugum yere kutuyla biraktim anneleri belki gelip bulamaz diye ama bir yandanda bakiyordum kopek gelir bogar diye ama ertesi gun ogrendikki annelerine araba carpmis,artik ben bakiyordum karinlari doyunca uyuyorlardi acikinca miyavliyorlardi uykudan kalkip besliyordum ablam nasil duyuyorsun seslerini ust kattan diye soruyordu annelik duygusunu bilmemden kaynaklaniyor sanirim,bir hafta baktik donus zamani geldi sorduk sitelere kimse kabul etmedi,kutuya koyduk izmire getirdik nede olsa buyuk sehir bakacak bulunur dedim ama nerde bir hafta aramadigim belediye kalmadi ama izmir gibi bir ilde bakacak yer bulamadim gazeteleri bile aradim,annem onuncu katta oturuyor balkonda bakmak zor olyordu,izmir gunesini dusundukce golge yaptim ama sicak,donusumde yakin annem yasli nasil bakacak alsam istanbula getirsem 4 kedi apartmanda yasak,aramadigim yer kalmadi bu arada 2 kere yikadik ablamla bizim ufakligin sampuaniyla birde kuruttuk sac kurutma makinasiyla pek seker oldular,derken gaziemirde ayse hanim diye bir hayvan severin telefonuna ulastim aradim konuyu anlattim getir alayim dedi cok sevindim guvenilir bir yer bulmustum,goturdum teslim ettim anne kedi varmis hemen onun altina birakayim dedi dahada sevindim bir anneleri vardi artik,eve gelince alistigimin farkina vardim cunku hep kulagima miyavlama sesi geliyordu aciktilar diye balkona gidiyordum sonra huzunleniyordum,iyi bir insanin elinde bir anneleri olmasi benim tek tesellim oluyor simdi,izmiri bu konuda kiniyorum....biraz uzun oldu kusura bakmayin artikim..........

canım arkadaşım çok sağol ya yaptığın o kadar güzel birşeyki.açlıktan ölmekten kurtarmışsın bebekleri.inan gözleri m doldu ağlayacam şimdi.çok sağol kahramanımma.s.a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.

malesef hayvan barınnaklarındada çok iyi bakılmadıklarını biliyorumsenağlama evet barınaklar hem yetersizz hem iyi degil ben izmirdeki barınaktan bahsediyorum, torbalı tarafında var bir tane ama iyi olmadığı söyleniyor. keşke burdan haberleşseydik ben gönüllü bakardım onlara sırnaşık şey

ama allahdan birini bulabilmişsin. eminim iyi ellerde Şeniz bu kediler öyle bir tür ki sevmeyene bile kendini sevdiyor yaf sırnaşık şey

teşekkürler canım.çok duyarlısın:))

hamileydim, yolda bir miyavlama duydum, yanımdaki çöp konteynerinden geliyordu, eğildim göremedim, bir yavru ağlıyordu orada.üstünede çöp atmışlardı, karnım konteynerin dibine ulaşmama izin vermiyordu...Oradan ne halde çıkacağını kestiremiyordum.Var gücümle eğilip çöpleri araladım, bir çift yeşil göz karanlıktan bana bakıyordu, parmağımı güç bela ona uzattım ve küçücük bir pati çıktı aradan, parmağıma tutundu..o anı ömrüm oldukça unutmayacağım...onun parmağımı tutan minik patisi yaşama tutundu....

onlar karşıma çıktığında hayatımda kötü birşey olacağını ve onların da bunun diyeti olduğunu düşünüyorum..kahramanlıktan çok bir borç bir diyet bence de...
sevdiklerimin veya benim başımıza gelecek şeyi geri çeviren son şans gibi...

belki de onlar bizim kahramanımız...:)
hepinizin hayat veren ellerini tek tek sıkmak isterdim....
Bu yazı beni çok etkiledi Canan,cidden samimi buldum bunu birazda kendimi buldum aslında kelimelerinde..Bu arada siteye girdiğinde nasıl oluyor bilmiyorum ama selamlaşalım mutlaka...

hey kızlar az önce bir güvercini kedimden kurtardım.allahtan karnı toktu kızımın.sadece oynamaya çalışıyordu.

Sokaktan bulunmuş, epey dayak yemiş bir köpeğim var. 10 yıl önce bize geldiğinde hamileydi 3 tane yavrusu oldu onlara 8 ay boyunca baktı yavrulara yer bulmak bir hayli problemli oldu. Köpeğimizi kısırlaştırmak zorunda kaldık.
Bir gün köpeğimi dolaştırırkken çöp konteynırının yakınından gelen yavru kedinin sesini duyduk ıslak, pis ve açtı. Köpeğimiz, kedi yavrusunu önce kokladı, yaladı ve kendi yavrusuymuş gibi ensesinden tutup eve getirdi. Yavru öylesine küçüktü ki biberonla beslemek gerekiyordu. Köpeğimiz doğum yapalı 4-5 yıl geçmesine rağmen yavruyu emzirdi. Üstelik sütü geldi ilerleyen zamanda yavruya doğru yere çiş yapmayı, kendini temizlemeyi de öğretti.
Kediyi yeterince büyüyünce istemedi, çünkü bir yaşında olamasına rağmen hala emmek istiyordu. En sonunda kediciğe başka bir ev bulmak zorunda kaldık.
Benim kahramanım ,merhametli köpeğim

9 eylül 2004te bulduk Adana'da,havaalanında.çelimsiz,kurttan karnı şiş,boynu kopacakmış gibi incecik,gözleri çapaklı,arka bacakları biraz fazla uzun komik bir tekirdi.1 aylık sandık,3 aylıkmış anne sütü alamamış pek.3 gündür oradaymış ve hiçbir şey yememiş.çalışanlarla konuşup çevreyi de aradıktan sonra annesi olmadığına kanaat getirip sahiplenme kararı aldık.kucağıma aldığım anda başı düştü,3 saat hiç uyanmadı :) kim bilir,nasıl zor günler geçirdi bebeğim.
veterinere gidince raşitizmi olduğunu öğrendik.bu arada 4 mükemmel erkek siyamını ücretsiz verecek bir bayan geldi.kediler büyüledi resmen.bizimkiyse çok zavallı kaldı yanlarında.içim acıdı.eve yalnızca 1 kedi gelebilecekti.kızımı seçtim tabii yerimseniben
zor zamanlar oldu,hastalığıyla bizi çok üzdü fakat doğru seçimdi.hayvan sevmeyen ama köpek almamam için kediyi kullanan ailem şimdi kedi delisi,sokak kedilerini hele nasıl seviyorlar.annem de kedi fobisini yendi.şimdi nerde kedi görse durup ilgileniyor,ne mutlu.kızım da çok güzel oldu :lepi:

o bizim aile için gönderilmiş bir armağan,bize çok şey kattı.kim kimi kurtardı belli değil :asigim:

Barınaklardan sahiplendiğim birkaç köpek oldu.hepsine de güzel yuvalar bulundu.Öğrenci olarak bu şekilde sürekli bir yardım çok zordu,gönül daha fazlasını kurtarmak istiyor.İleride olacak inşallah.Bir ara arkadaşlarla mama,et,süt,makarna,gazete alıp barınağa giderdik.Köpekleri sever,kafeslerine girip onlarla oynar,fotoğraflarını çekip internette yuva arar,mamalarını dağıtır,çeşitli işlerde yardım ederdik.Güzel günlerdi ama barınaklarda çok iş dönüyor,uzun süre yardım edemiyorsunuz bazen....Bu aralar sadece internet üzerinden insanlara sahiplenme ve sahiplendirme konusunda yardım edebiliyorum.
Yanımda hep kedi maması taşırım,gördüğüm kedi-köpeklere dağıta dağıta giderim.Ailem sağolsun,sponsorum onlar :1hug:
Onları sevmek,onlarla oynamak ve umursandıklarını göstermek 2 tarafı da mutlu eder..
Hiçbir şey yapılamasa bile hayvanların sık görüldüğü yerlere mama ve/veya su koymak çok kolay..

Kendimle gurur duyuyorum,vicdanım olduğu için.Bu konuda alçakgönüllülük yapmam.Sadece kendim için yaşamıyorum,başka türlü olmadığım için çok şanslıyım

Melek bunlar melek :asigim:

Üniversitede okurken arkadaşımla parka yürüyüşe gittiğimizde bir yavru köpek gördük topallıyordu, bacağı kırık sandık yaklaştık baktık ki... Bacağı özellikle kırılmış bir de ikiye katlanıp bağlanmış... ıçimiz gitti... Hemen Veterinerlik Fakültesine götürdük... Acısını alması için iğne vurdular ama bacağı kurtulamadı... Yarın getirin ameliyatla keselim dediler... O gece evde kaldı köpecik... Çok tatlıydı daha minnacık... Yarın taksiye atlayıp gittim... Bütün ameliyat malzemelerini aldım, sağolsun fakültedeki öğrenciler madem sokak köpeği ameliyat için para almayız dediler... Yardımcı oldular... Ben bir daha sokağa bırakılmasın dedim tekrar gittim ameliyattan sonra ısrarla rica ettim.... Fakültedekiler Bülent Ecevit in baldızını arayıp haber vermişler onun barınağına aldırmışlar köpeği... Üstelik protez bacak takacaklarmış... Sonra da bir daha görmedim köpeciği umarım hali vakti yerindedir.... yerimseniben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…