bir goz atmadan gecmeyin

nnurayy

annesinin bal-kaymagi
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2008
2.577
14
arkadaslar bugun asimiz vardi kizim yeni 2aylik oldu ilk asisi ama turkiyedeki gibi degil butun asisi 2 siringa yapildi icinde pnomokokde vardi ayrica atesi olmayacagi soylendi suanlik yokta rota virus asisini sordum dr a aslinda rota virusun sadece o mikrobun yol actigi viruse etkili bazen etkisiz bile oldugunu cocuklarin zaman zaman degisik sebeplerden ishal oldugunu onemli olan bebeklerin su kaybinin onune gecilmesini bununda bu asiyla olmayacagini uzerine basa basa soyledi ve turkiyede yaptirmayi dusundugumu soyledim tatile gidince kesin bir dille anlamsiz bosuna cocugunuzun bagisik sistemiyle oynamayin hatta ateslenirse calpol bile vermememi bebeklerin cok kuvvetli direncli olduklarini ilik dusla emzirerek ozellikle bugun 1kat daha fazla emzirerek az giydirerek ustesinden gelmemi istedi .kararsiz kaldim adam burada kursu baskani en iyi tip fakultesinde cocuk hastaliklari prof. ona gitmek bile sansti bu ulkede yazdiklari makaleler ilgi goruyor anlattiklarini duysaniz bizde babaannelerimizin teknikleri sanki sizinle paylasmak istedim 1)gazli bebekler icin tek yapilacak seyin hicbirsey yapmamak soyup tekmeler atmasini saglamak,2)bebege degil anneye agri kesici icirip hatta gerek yoksa onu bile onermedi sut yoluyla gecmesiymis 3),bebeklere kesinlikle yaz aylarinda su verilmesinin gerekliligini anlatti,4)ayrica bebekleri zaman zaman aglatmanin onemini vurguladi hemen kucaga almanin yanlis oldugunu soyledi,5) bazen mama verip vermemekte kararsizligimdan bahsettim mama vermenin asiriya kacmadan dogru oldugunu annenin bu surede dinlendigini sut kalitesinin arttigindan bahsetti ama mamalar kesinlikle icerige uygun gece son yemek olarak verilmeli ve bebek doydugu anda veya ictikten sonra ilk reddettigindede vermeye devam etmeden gazini almaya gecmeliymisiz.6)kizim tum gun cok emen bende sutu olan bir anneyim fakat kizim gece cok uyanirdi yatarken cok az 15mg cow gate 2 numara vermeye basladim simdi misil misil gece 11den sabah 6ya kadar deliksiz uyuyor sitede arkadaslar surekli 3saatte bir uyandirin diyor bende sorma ihtiyaci duydum dr uykunun anne sutu kadar etkili oldugunu buyurken gerekliligini huysuz ve mizildayan bir cocuk olmamasi icin emzirmek ve altini almak icin kesinlikle uykularinin bolunmemesi gerekirmis bu ilerki yasamlarinda huzursuz bacak sendromu hastaligina neden olurmus acikirsa zaten cok akilli varliklar oldugunu mutlaka uyanacaklarini bellirtti.7)cocuklari fazla giydirdigimizi ve aslinda yuksek atesin bebeklere soguk alginligindan cok buyuk hasarlar biraktiginin bazen bu tur usutmelere yakalanmasinin dogru oldunuda ekledi8)arkadaslar birde kesin bir dille belirtti size aktarayim bebeklerinizi esinizde dahil sigara icen insanlarin ellerini yuzlerini yikamadan opmelerine yaklasmalarina izin vermemek lazimmis nikotin bebeklerin ince cildinden opme yoluyla gecebildigini soyledi sigara icen insanlarin ozellikle ciltleri nikotini tutabiliyormus aman dikkat ben anlattiklarini onemsedim ve asidan vazgectim bana makul geldi kimse kolay prof. olmuyor ona guveniyorum heray sartlarimi zorlayip ona gitmeyi dusunuyorum soylediklerini size aktardim goz atarsiniz diye umuyorum sevgilerimle..........

Ay canim cok sagol cok faydali bilgiler.Hepsini yazdim kenara kesinlikle uygulicam.Tekrar tesekkurler canim.a.s.

teşekkürler canım...
bu arada siz su veriyor musunuz
ben rezene verdiğim için ekstra su vermiyorum

Canim Sürekli Araştirdiğim Bi Konuda Bilgi Vermişsin Oncelikle Teşekkür Ederiz Paylaşimdan Dolayi. Bişey Sormak Istiyorum Peki Pnömokok Aşisi Gerekli Miymiş Yani Faydasi çok Mu Yapilmali Miymiş

Canim Sürekli Araştirdiğim Bi Konuda Bilgi Vermişsin Oncelikle Teşekkür Ederiz Paylaşimdan Dolayi. Bişey Sormak Istiyorum Peki Pnömokok Aşisi Gerekli Miymiş Yani Faydasi çok Mu Yapilmali Miymiş

ingilterede 2yildir pnomokok gerekli asilar arasina alinmis yani turkiyedeki gibi ozel asi degil yapilmasi gerekenmis ama rota virusun tamamen gereksiz sadece bin tane ishal nedeninden sadece bir nedene care getiren hatta bagisikligi zaman zaman bozan bir asi oldugunu soyledi istersen vurdur ama sunu soylemeliyim cok gereksiz dedi kalan diger ishal mikroplarina nasil onlem alicaksin diye sordu ben ikna oldum kesinlikle rota virus asisi yaptirmiycam

teşekkürler canım...
bu arada siz su veriyor musunuz
ben rezene verdiğim için ekstra su vermiyorum

ben 15gunlukten itibaren su veriyorum zaman zaman rezene verdim burda rezeneyi onayliyorlar su sayesinde 1,5 ayinda gaz kabizlik sorunlarini astik rezene verip suda verirsen tabi fazla yuk olur bobreklere gaz sancisi olmadigi icin ben sadece su veriyorum sorununuz gecince sende sadece suya donersin

artik suna inaniyorum malesef ulkemizde bazi asilar sadece ticari kazanc icin yapilmakta bundan belkide 3yil sonra baska ozel asilar cikicak ve bazi doktorlarimizda bu kazanca canak tutarcasina annelerin aklina karistirip bence yapilmali diyip gozlerini tavana dikip sektoru desteklemekte tipki sezaryanla dogumu kendi istedikleri bir yonteme donusturmeleri gibi 3yil sonra cikicak x veya y asisini yaptiramadigimiz icin cocuklarimiz zararli mi cikicak bunyelerin mikroplari taniyip guclu olmasi lazim nacizane fikrim

canım çok teşekkür ederiz anlattıkların için.bende vurdurmam rotavirüs boşyere çocuğumun canını yakacaktım.iyi oldu söylediğin..burda çocuk dr ları ticari kazanç şeklinde bakıyor olaya ve sanki o aşıyı yaptırmazsan hemen hasta olacakmış gibi korkutuyorlar...yok türkiyede sular kirliymiş kanalizasyon karışıyormuş suya mutlaka yapılması gerekirmiş filan filan...öyle inanıyorsun ki..en son gittik tek söylediği özel aşılar başka bişiy konuşmuyoo..artı biri 500 ytl diğeri 300 ytl imiş..
paylaşımın için tekrar tşk ederim...

nuraycim bende amerikadayim biz de gecen doktora goturduk ve doktorumuz prof. baya iyi yani o da senin doktorunun tam tersine kesinlikle anne sutu icen cocuga su verme dedi. su mide asitini bozuyormus bebekelrin ve gereksiz tokluk hissi uyandiriyormus anne sutunde zaten su var dedi. ve cok tembihledi. ben sasdim kaldim simdi napacagimi

bu dr hani oyle biberonlar dolusu verin demedi ama yaz aylarinda bebeklerin olagandan daha fazla su kaybettiklerini anne sutunden alinan suyun yaz ayinda takviye edilmesini ancak fazlaya kacilmasi halinde bobrekleri yorabilecegini soyledi sizin dr hakli bizim dr da onu onayliyor ama yaz ayinda anne sutu ile beslenen bebekler diye altini cizdi ama ben daha 15gunlukken veriyordum kabizligini gazini hep suyla atlattim aslinda ama herzaman kendine uygun aklina yatan dr dinlemekte fayda var benim mantigima yatti soyledikleri

Evet çok iyi oldu arkadaşım sağol.Özellikle son zamanlarda gece uykularımız çok fazla olduğu için aç kalıyor diye üzülüyordum.

evet rotaviriüs aşısı gereksizmiş ama ben yaptırdım sağlık ocağındaki hemşire yaptırma bağışıklık sitemni baskı altına alma ben kendi oğluma da yaptırmadım demşti ama ben burda bi arkdaşın kesinlikle yaptırın diye bi yazısını okuyunca karar vermiştim yaptırmaya. bir de benim ablamın 4 yaşında kızı var hastaneye yatacak dercede ishal kusma halsizlik oluştu en son bayıldı tetkiklerinde rotavirüsü çıkınca bende korktum yaptırdım ablam da hemşire yaptır dedi.şimdi kararsız kaldım 2. dozu yaptırsammı diye..

bizde rotavirüsü dr sorduk doçent dr ben kendi çocuğuma bişle yaptırmadım gerek görmüyorum ben dedi.bizde yaptırmadık sllah bebeklerimizi hastalıktan korsun

kesinlikle bagisiklik sistemine zarar veriyormus ben bu yuzden dun dr konustuktan sonra annem dahil kimsenin tavsiyesine bakmiycam

teşekkürler bi
lgiler için. sağol. bende vurdurmam o zaman rotavirüs aşısını.kıyamam yavruma boşuna iğne yemesin.

rotavirüs iğne değil.ağızdan veriliyor..benim bir yakınımın çocuğu ishalden öldü.o yüzden yaptırdım valla.
Allah korusun bu yüzden birşey olursa vicdan azabından ölürüm herhalde, aşıyı yaptırmadım diye..ishal çok tehlikeli bir hastalık aslında..

rotavirüsün ilk dozunu bizde yaptırdık can yakmıyor oral yoldan şırınga edilen bi ilaç ama sonra araştırdım gereksiz bi aşı olduğunu öğrendim fakat pnomokok aşıısnı mutlaka yaptırmalıyız anneler yakında devletin zorunlu aşıları arasınada gircekmiş zaten türkiyedede.

inşallah girer yani bu aşı 4 doz yapılıyo tek dozu 120ytl bence çok pahalı

ingilterede pnomokok 2yildir devlet asisi ama rota virus gereksiz oldugu icin zaten burda yapilmiyormus

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…