Bir bebek istedim uykusuz bir bebeğim oldu...

Duruz_

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2021
54
16
34
Merhaba herkese bu aralar burda takılıyorum nedense bunu dert olarak görmüyorum kesinlikle ama konuyu nerede açacagımı bilemedim... Bir bebek istedim Allahtan uğraştım olsun diye adet olmuyorken Allah bana yoktan var etti resmen onu ama kızlar o kadar uykusuz ki bence hayatınızda böyle uykusuz bebek görmemişsinizdir hiç bir şey fayda etmedi inanın uyku danışmanları bir takım uyku damlaları rutinler vss vsss çok zor zamandan geçiyorum 9 aylık olmak üzereyiz korona oldum gözümü kırpmadan atlattım astım hastası oldugum halde uyumadan yaşıyoruz eşimde bende bu dert değil herkes olsun diye dualar ediyor şikayette etmiyorum çok şükür istedim ve Allahım nasip etti ama bu aralar cok bunaldım konu açtım işte

İlginc. Uyuma saatleri ne zaman,uyuduğu zaman kaç saat uyuyor,odasi sessiz mi,ninni denediniz mi ?

Merhaba herkese bu aralar burda takılıyorum nedense bunu dert olarak görmüyorum kesinlikle ama konuyu nerede açacagımı bilemedim... Bir bebek istedim Allahtan uğraştım olsun diye adet olmuyorken Allah bana yoktan var etti resmen onu ama kızlar o kadar uykusuz ki bence hayatınızda böyle uykusuz bebek görmemişsinizdir hiç bir şey fayda etmedi inanın uyku danışmanları bir takım uyku damlaları rutinler vss vsss çok zor zamandan geçiyorum 9 aylık olmak üzereyiz korona oldum gözümü kırpmadan atlattım astım hastası oldugum halde uyumadan yaşıyoruz eşimde bende bu dert değil herkes olsun diye dualar ediyor şikayette etmiyorum çok şükür istedim ve Allahım nasip etti ama bu aralar cok bunaldım konu açtım işte
En geç 2 yaşında düzelir canım sabırlı ol.

Seni iyi anlıyorum uykusuz bebek cok zor bizimde bu ara biraz düzeldi gibi 14 aylık
Diger iki cocugumda da zorlandım ama hiç bisey insani uykusuzluk kadar zorlamiyor
Uyuyamamak insani cok yıpratıyor

İlginc. Uyuma saatleri ne zaman,uyuduğu zaman kaç saat uyuyor,odasi sessiz mi,ninni denediniz mi ?
Uyuma saati gündüz 9 bucuk ta 1 saatti şimdi 20 dk oldu 1 de 1 saatti 20 dk oldu 4 bucukta 1 saatti 20 dk oldu 1 hafta 1 saat uyuyordur 1 ay 20 dk gece 9da yatıyor 10 dk da bir yarım saatte bir uyanıyor odası cok sessiz ninni denedim süpürge sesiyle bi dönem uyuttum biraz işe yaradı sonra oda bitti

Allah im saglikla büyütmeyi nasip etsin insallah canim. Gecici bir sürec yasiyorsun insallah hayirlisiyla bir düzene girer sagligi yerinde olsunda gecer canim. Bende bir melek icin yillardir hasret cekiyorum Allah im kimsenin kucagini bos birakmasin.
Amin canım inan bende senin gibiydim adet olmuyorken allah yoktan var etti insallah allah dualarını duyar

Seni iyi anlıyorum uykusuz bebek cok zor bizimde bu ara biraz düzeldi gibi 14 aylık
Diger iki cocugumda da zorlandım ama hiç bisey insani uykusuzluk kadar zorlamiyor
Uyuyamamak insani cok yıpratıyor
Evet cok yıprandık eşimle ve artık tartışmalar basladı yok yere bişeylere takıyoruz bazen tahammülüm kalmıyor

Kardeşim de bir yaşına kadar ağladı. Tok olmasına, hasta vs olmamasına rağmen hep ağladı. Ne yapsak durmadı. O dönem oturduğumuz yerde tanımıştı herkes bizi. (Yaz bebeğiydi kapı pencere açık olunca tüm apartman dinliyordu sesi 😆) Hatta X hep ağlıyor Allah yardımcınız olsun deyip annemle babama üzülürlerdi.. Sonra konuşmaya başlayınca ağlamadı hiç.. Ama o bir yıl hepimiz yıprandık sizi çok iyi anlıyorum..

Yavrunuzu sağlıkla büyütün geçiyor bu zamanlar 😊 Allah bağışlasın..

Oğlum da kızım da uykusuz.
Hastalıktan sonra en zor şey bebeğin uykusuz olması.
Çünkü uykusuzluk demek sürekli huzursuzluk demek, ağlaması demek, duzenininizin olmaması ve daha bir şuur şey demek.
Ama canları sagolsun, geçiyor.
Geçecek yani canım.
Sabır sadece.
Allah güç kuvvet versin.

Uyuma saati gündüz 9 bucuk ta 1 saatti şimdi 20 dk oldu 1 de 1 saatti 20 dk oldu 4 bucukta 1 saatti 20 dk oldu 1 hafta 1 saat uyuyordur 1 ay 20 dk gece 9da yatıyor 10 dk da bir yarım saatte bir uyanıyor odası cok sessiz ninni denedim süpürge sesiyle bi dönem uyuttum biraz işe yaradı sonra oda bitti
Mesela 9 da degilde 10 da yatirmayi deneyin.
Cocuklarda zamanla uyku saati araligi genisliyor.
Uyku saati kacan cocukta daha enerjik olur gerçi.
Atak doneminde olabilir gunduz uykulari ondan degismiste olabilir.
Gece uyuturken sizi ariyor olabilir yanina uzerinizdeki kiyafeti cikarip koymayi denediniz mi ?

Mesela 9 da degilde 10 da yatirmayi deneyin.
Cocuklarda zamanla uyku saati araligi genisliyor.
Uyku saati kacan cocukta daha enerjik olur gerçi.
Atak doneminde olabilir gunduz uykulari ondan degismiste olabilir.
Gece uyuturken sizi ariyor olabilir yanina uzerinizdeki kiyafeti cikarip koymayi denediniz mi ?
Evet tsörtmüde koyuyorum direk yanındada yatırıyorum saat 10da da deniyorum hic bişey fayda etmiyor doğdugu gündem beri zaten yoğun gazlı kolik bir bebekti cocuk resmen uyumayı bilmiyor ilk 7 ay gazdan ötürü sadece yüzüstü yattı

Sizi çok iyi anlıyorum ben de 2. Bebeğimde ilk bir seneyi kısa kısa uyuklamalarla geçirdim. Aģlamaması için ya emzirmem, ya ana kucaģında ya da ayaģımda sallamam gerekiyordu. Gece gündüz hep aynıydık. Uykusuzluktan halüsinasyonlar falan görmeye başlamıştım. Sürekli '' sustur onu, sustur onu'' sesleri duyuyordum. Hala düşündükçe nasıl dayandım diyorum. Şimdi 2.5 yaşında ve şükür bir senedir geceleri sadece 1-2 kere şu için uyanıyor. Geçiyor da geçinceye kadar çok çektiriyor. Allah kolaylık be sabır versin.

Kardeşim de bir yaşına kadar ağladı. Tok olmasına, hasta vs olmamasına rağmen hep ağladı. Ne yapsak durmadı. O dönem oturduğumuz yerde tanımıştı herkes bizi. (Yaz bebeğiydi kapı pencere açık olunca tüm apartman dinliyordu sesi 😆) Hatta X hep ağlıyor Allah yardımcınız olsun deyip annemle babama üzülürlerdi.. Sonra konuşmaya başlayınca ağlamadı hiç.. Ama o bir yıl hepimiz yıprandık sizi çok iyi anlıyorum..

Yavrunuzu sağlıkla büyütün geçiyor bu zamanlar 😊 Allah bağışlasın..
Gerçekten sanki beni anlattınz ağlamıyor benimki ama uyumuyor yani sürekli uyanyor uykusu tamamen acık oluyor bazen sabaha kadr oturuyor yada sürekli döneniyor almazsan mıkırdanyor

Sizi çok iyi anlıyorum ben de 2. Bebeğimde ilk bir seneyi kısa kısa uyuklamalarla geçirdim. Aģlamaması için ya emzirmem, ya ana kucaģında ya da ayaģımda sallamam gerekiyordu. Gece gündüz hep aynıydık. Uykusuzluktan halüsinasyonlar falan görmeye başlamıştım. Sürekli '' sustur onu, sustur onu'' sesleri duyuyordum. Hala düşündükçe nasıl dayandım diyorum. Şimdi 2.5 yaşında ve şükür bir senedir geceleri sadece 1-2 kere şu için uyanıyor. Geçiyor da geçinceye kadar çok çektiriyor. Allah kolaylık be sabır versin.
Gerçekten çok zor zamanlarmış uykuda bazen o kadar tatlı oluyor ki tahammül edemiyorum cocuk bir kere uyumus nasıl olduysa bnde uyumusum bütün uykusuzlugun acısını cıkarırcasına annemler zili calmıs kapıları tekmelemiş yok bütün apartman toplanms bize bişey oldu diye çocugunda uyanmıcagı tutmus 1 saat uyandıramamıslar bizi🤣

X