Bir bakın lütfen...

DarkAngellotti

BeN ONa ReSMeN AŞıĞıM
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2008
896
6
36
gebelik bölümüne yazdım ama cvp veren olmadı içimi rahatlatın lütfen,,,
kızlar bu ayın 9 da eşimle ilk defa beraber olduk ben ondan bikaç gün sonra yasmin doğum kontrol hapı kullanmaya başladım, 14 nde adet oluyodum yasminden sonra adet olmadım hayliyle 1. kutu bitti doktor bittikten sonra adet olcan 2. günü tekrar başlıcaksın dedi, ilaç biteli 3 gün oldu adet olmadım hamile olabilir miyim?
çok korkuyorum adetimede yakındı birliktelik tarihimize olabilirmiyim sizce?

valla canım ben bu hapları hiç kullanamadım kullanabileceğimi sanmıyorum.. bi bilgim olsa yardımcı olurdum sana.. test al yap

cnm ben gün sayma işini hiç anlamam.her defasında internetten yardım alırım.merak ediyorsan.google a doğum kontrol gün hesabı yaz mutlaka bir fikrin olur

yeni evli olduğum için acemiyim işte, bu kadar zamanda testte belli olurmu aslında onu öğrensem iyi olurdu netten yardım alım artık tşk.

Canım ben 3yıl kadar kullandım Yasmin' i ... İlaç bittikten sonra bazen 4. hatta 5. günde adet olabiliyosun. Adetine yakın hamile kalacağını da sanmam ama yine de 5. günün sonunda hala adet olmazsan bi kan tahlili yaptır derim.
Gelişmelerden bizi haberdar et olur mu?

ilk birlikteliğinden sonra mı kullanmaya başladın?
o haplar 2 ay sonra fln korumaya başlıyor diye biliyorum..
bence test yaptır..

Canım ben 3yıl kadar kullandım Yasmin' i ... İlaç bittikten sonra bazen 4. hatta 5. günde adet olabiliyosun. Adetine yakın hamile kalacağını da sanmam ama yine de 5. günün sonunda hala adet olmazsan bi kan tahlili yaptır derim.
Gelişmelerden bizi haberdar et olur mu?

5. gün test yapıyım ozaman ben eczaneden gebelik testi mi diyip alcam bu tek tip bişimi?
bilmiyorum kusura bakmayın:çok üzgünüm: bide canım sen yasmin kullanmışın doktor bana bi kutu kullan bitsin adet olcaksın adetinin 2. günü 2. kutuya başlıcaksın demişti
2. kutuya başladığımdamı korunmadan birlikte olabilcem?

5. gün test yapıyım ozaman ben eczaneden gebelik testi mi diyip alcam bu tek tip bişimi?
bilmiyorum kusura bakmayın:çok üzgünüm: bide canım sen yasmin kullanmışın doktor bana bi kutu kullan bitsin adet olcaksın adetinin 2. günü 2. kutuya başlıcaksın demişti
2. kutuya başladığımdamı korunmadan birlikte olabilcem?

Canım eğer hamileysen eczanelerde satılan gebelik testlerinde gözükmez daha. Hastanede kan tahlili yaptırman lazım diye biliyorum ben. Bi de benim bildiğim kadarıyla yeni kutuya önceki kutu bittikten 7 gün sonra başlaman gerekiyo. Adetinin günüyle alakası yok yani. Mesela ayın 14ünde bittiyse kutu, yeni kutuya 21inde başlaman gerekiyo. Kutu bittikten bikaç gün sonra adet olurdum ben, adetim bitmeden de yeni kutuya başlamış olurdum. Hamilelik gibi bi risk olmuyodu yani...Umarım faydalı olabilmişimdir..

İçerik nedeniyle konunuz “GEBELİK “bölümüne taşınmıştır

Editör arkadaşımın da bilgisine

doğumkontrol hapları ilk ay korumaz.ilk ay hem hapı içeceksin hemde ek bir koruma yöntemi kullanacaksın.2. aydan itibaren korur.senin ilk defa mı kullandın bu ay yoksa

ben uzun süre yasmin kullandım
hapın 1 kutusu bittikden sonra 3 gün sayıyorsun
ya 3. gün yada 4. gün adet olman lazım

hap biter bitmez adet olmazsın
ayrca 21 hap bittikden tam 1 hafta sonra yeni kutuya başlayacaksın
hapın bitiminin 2. günü değil yoksa adet olmazsın :nazar:

bir tavsiye daha sana
ilk 3 ay mutlaka eşinde korunsun
ben yasmin kullanırken düşük yaptım :1ninca:

bir kaç arkadaşında söylediği gibi ilk kutu bittikten 1 hafta sonra 2. kutuya başlıyorsun ve hapın bitiminden sonra adet olman 4-5 günü bulabilir bu normal...
Bende çok uzun süre kullandım daha bu ay bıraktım bakalım adet düzeninde nasıl değişiklikler olucak..
Birde madem bebek istemiyordunuz neden hapa başlamadan önce başka bir yöntemle korunmadan ilişkiye girdiniz?
Bu yüzden hamilelik riskin var ama acele etme 1 hafta daha bekle tabi bu arada hapı kullanmaya başla...
Eczanede yapılan testlerde gebelik, adet döneminin üzerinden yaklaşık 10 gün geçtikten sonra acak anlaşılmaya başlıyor oda çok zayıf bir olasılık..

adetine yaklaşan 6 gün içerisinde birlikte olduysan hamile olma şansın çooooooook düşük canım nerdeyse imkansız, üzme canını

evet her ayın 14 nde olurum
yanlız az önce baktım gelmiş çok mutluyum kızlar :sm_cool:
bişi daha sölicem burda hamileyken adet olanlar varmış bende böyle bi ihtimal olamaz dimi?

X