Aile Planlaması bir bakarmısınız (spiral)

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

delimorbulut

kanatlarım var ruhumda
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2015
30
5
Merhaba kızlar size bir konuda danışacağım yardımcı olursanız çok sevinirim.bu konuyu buraya mı acmalıydım bilmiyorum.ben hormonlu spiral taktırmayı düşünüyorum. Daha önce bakırlı denedim ama aşırı kanama sebebiyle doktorum çıkardı.hormonlu spirallerde kimisinde aşırı kanama kimisinde kanamayı kestiği için ödem stres kitle yapıyor diye duydum.kullanan var mı ne düşünüyorsunuz.bir de özelde taktırcam ek fiyat ne kadar isterler bilginiz var mı devlet hastahaneleri takıyor mu (doğum kontrol hapı kullanamıyorum sağlık sorunlarım sebebiyle)

Cnm aynı sorun bendede var bende istiyorum hormonu spiral taktirmayi ama d.r tavsiye etsede ben pek sıcak bakamıyorum çünkü kayinvalidemde vardı çıkardı kürtaj oldu kadın yani hamilelik kürtaj değil yani Teyzemde vardi oda çıkartti kadın günlerce kanaması durmadi d.r tavsiye ediyor çünkü taktirdigin yere göre 250 250 350 civarı para alıyorlar ama S kanser hastalarına takilmiyor ben d.r sordum nasıl yan etkisi var diye oda yok dedi ama öyleyse kanser hastalarına niye takımiyor sunuz deyince sustu yani kararsizim bende