Bir Amerikan kariyer testi...

mavis87

Guru
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2008
3.640
2
Basit ama uygulanan ve doğruluğu kanıtlanmış etkili bir test… bir tanesini secin bakalim.

Soru su;
“Kedinin biri agaca cikmis ve inmek bilmiyor… Kediyi o agactan indirmek icin ne yaparsiniz?. ..

” Burada düsünün ve cevabiniza göre kariyer analizinizi asagida bulun…

1-Agaca tirmanirsiniz;
2-Agaca merdiven dayayip tirmanirsiniz;
3-”Gel pisi pisi” diye bagirirsiniz;
4-Disi bir kedi bulup agacin altina getirirsiniz;
5-Itfaiye gibi kurtarici görevlileri ararsiniz;

1-Agaca tirmandiysaniz; Cesur ve giriskensiniz. .. Iyi bir satis temsilcisi olursunuz…
2-Agaca merdiven dayayip tirmandiysaniz; Hedefe nasil ve ne yöntemlerle ulasacaginizi planlayabiliyorsunu z… Iyi bir halkla iliskiler müdürü olursunuz…
3-”Gel pisi pisi” diye bagirdiysaniz; Saflik derecesinde iyimsersiniz. .. Ne yaparsaniz yapin, sakin kendi isinizi kurmaya kalkmayin…
4-Disi bir kedi bulup agacin altina getirdiyseniz;Kendi isinizi kurup cok basarili ve ünlü olabilirsiniz. ..
5-Itfaiye gibi kurtarici görevlileri aradiysaniz; Sorumlulugu baskalarina atmayi iyi beceriyorsunuz. .. Iyi bir üst düzey yönetici olursunuz…

Ben merdiven dayayip tirmanmayi sectim:
2-Agaca merdiven dayayip tirmandiysaniz; Hedefe nasil ve ne yöntemlerle ulasacaginizi planlayabiliyorsunu z… Iyi bir halkla iliskiler müdürü olursunuz…

5-Itfaiye gibi kurtarici görevlileri aradiysaniz; Sorumlulugu baskalarina atmayi iyi beceriyorsunuz. .. Iyi bir üst düzey yönetici olursunuz
bu çıktı bana bir ara yemek fabrikasında yöneticilik yaptım ama şimdi ev hanımıyım:KK43:

3-”Gel pisi pisi” diye bagirirsiniz;
-”Gel pisi pisi” diye bagirdiysaniz; Saflik derecesinde iyimsersiniz. .. Ne yaparsaniz yapin, sakin kendi isinizi kurmaya kalkmayin…

dedim safmışım anammmm buneyy sankim iş kurabilcektim yaaa

a demekki dogru bir test ben müdür degilim ama şuanda halkla ilişkiler bölümündayim...çok garip demekki yerimde seviliyorum belkide müdür olurum ay ne güzell...paylaşım için tşkler:teytey::sm_cool:

4-Disi bir kedi bulup agacin altina getirirsiniz;

Daha önce böyle bir şey yapmıştım! Bir kediye yavrusunu göstererek aşağıya indirtmiştim. Şimdi benkendi işimi kurabilir miyim?

5-Itfaiye gibi kurtarici görevlileri aradiysaniz; Sorumlulugu baskalarina atmayi iyi beceriyorsunuz. .. Iyi bir üst düzey yönetici olursunuz… delikafadulden

ben 4 dedim.yani kendi işimi kurup çok başarılı ve ünlü olabilirmişim.doğru diyo.bi ara ortak bi işe girdim.baya iş almıştım kendi başıma kimse iş yapamazken.

X