Bir acayip hamilelik geçiriyorum, fikrinizi alsam...

bitlipiyade

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2008
36
0
3. bebek. Daha önceki gebeliklerim çok rahattı, hiç böyle olmamıştım. Belimde şiddetli bir ağrı var. Eğilip doğrulamıyorum. Kalçam, kuyruk sokumum ve göğüs hizamı da içine alacak genişlikte bir ağrı. Oturup kalkarken küçük bir çığlık atamam neden oluyor. Daha 2. ayım ama 9 aylık hamileler gibi elimi belime koyup, geriye kaykılarak yürüyebiliyorum. Bir çok aşerme belirtim vardı aniden yok oldu. Bel ağrım ve arada, özellikle de gece uyandıran kasık sancım var. Sarı renkte yoğun bir akıntım oluyor başından beri. Bir de ilk iki ayda 4 aylık hamile gibi karnım çıktı. 5.5 kilo birden almışım. Çok sinirliyim. Sağa sola bağırıp duruyorum. Anlayan beri gelsin. Nasıl hamilelik bu yaw? Bir problem olduğunu hissediyorum ama ne?

Doktora gittim ama bahtsız bedeviden beter oldum. Doçent diye daha iyi olur deyip bir doktora gittim. Zar zor ultrasona soktu. Şikayetlerimi söyledim, olur öyle dedi. Daha önce yaşamadığımı anlattım, yaşamışsındır da fark etmemişsindir dedi. Ne tahlil ne test, sinir küpü çıktım muayeneden. Bir de bilmeden kullandığım bir dolu ilaç var, etkisi nedir bilmiyorum. Ya hep ya hiçmiş. Yani ya düşer ya da hiç bir şey olmadan devam edermiş ama ben bu gittiğim doktordan rahatlamış olarak çıkamadım ne yazık ki. Bu perşembe bir başkasından randevum var. Önceki de özel hastaneydi, bu da özel. Bakalım bana ne yumurtlayacaklar. Sinir küpü oldum iyice.

Çocuğun kalbi atıyormuş dediğine göre ama ekranda en ufak bir kımıltı yoktu. Çalıştığım yerde bir arkadaşım düşük yaptı. Her zaman kanama olmuyor, bazen şiddetli bel ağrısı çekiyorsun. Vücut ilk 8 haftaya kadar kanamayla atıyor dışarı ama ondan sonra atamıyor çabalasa da ve bu da bel ağrıına neden oluyor.

benimde bel ve kalça ağrılarım felaket durumda dr kalsiyum almaya özen göster demişti. ama sarı akıntı iltihap belirtisi olabiliyor ve bu da bel ağrısı yapıyor da olabilir.iyi dr a görünmen lazım canım..

3. bebek. Daha önceki gebeliklerim çok rahattı, hiç böyle olmamıştım. Belimde şiddetli bir ağrı var. Eğilip doğrulamıyorum. Kalçam, kuyruk sokumum ve göğüs hizamı da içine alacak genişlikte bir ağrı. Oturup kalkarken küçük bir çığlık atamam neden oluyor. Daha 2. ayım ama 9 aylık hamileler gibi elimi belime koyup, geriye kaykılarak yürüyebiliyorum. Bir çok aşerme belirtim vardı aniden yok oldu. Bel ağrım ve arada, özellikle de gece uyandıran kasık sancım var. Sarı renkte yoğun bir akıntım oluyor başından beri. Bir de ilk iki ayda 4 aylık hamile gibi karnım çıktı. 5.5 kilo birden almışım. Çok sinirliyim. Sağa sola bağırıp duruyorum. Anlayan beri gelsin. Nasıl hamilelik bu yaw? Bir problem olduğunu hissediyorum ama ne?

yasadıklarının aynısını yasadı m yasamayada devam edıyorum
benım ılk hamıleleıgım as erme mıgde bulantısı dısında butun bu bedensel şikayetlerin aynısı bendede var bende hızla kılo aldım bu kılo
bel sırt ve bacaklara baskı yapıyo oyuzden agrıyo
ılk aylardan berı sıkayetlerım devam edıyo
ama o sarı akıntı olmadı bende
suan 22 haftam bebegım gayet saglıklı
dr kalbı atıyo dedıyse atıyodur canım
atmıyosa atar dermı hıc
ama dr a guven önemli sen g ıt bakalaım baska dr a daha ne dıcek
bizde haber ver olurmu

İki gündür bel ağrım had safhaya geldi. İkiye ayrılır gibiyim. Sinirlerim çok bozuk. Sürekli gerginim. Sağa sola bağırıp duruyorum. İki gün kaldı. Perşembe sabah 10:00 da doktordayım ve çok tedirginim. Bir an önce atlatsam da şu belirsizlikten kurtulsam. Düşecek mi, kalacak mı anlasam.. Sağlıklı olmadığını hissediyorum. 9 hafta, 2 gün oldu takvime göre.

canım benim ilk hamileliğim,hemen hemen aynı şikayetler var sendede,ama ben üşüttümmü aynı seni gibi oluyo,kuyruk soğuğum öle bir ağrıyo ki tüm canım sanki orda atıyo.karın ağrılarım sanki adetim gelcekmiş gibi belimle beraber.hergün iççamaşırımı değiştiriyorum,o akıntı kokuyoda,rahatsız oluyorum.ayaklarım desem sanki yaşlı biri ovar ya bacaklarını bende üstten üstten ovuyorum.hiç kanamam olmadı.6 haftalık hamileyim.yarın dr a gitcem inş problem yoktur.bazanda oturamıyorum belim acayip şekilde batıyor.bu üşütmeyle alakası yok ama bazan oluyo,inş sendede problem yoktur.

aynı şeyleri bende yaşıyorum.6 haftalık hamileyim.1 haftadır gece uykudan uyandıran bir kasık ağrısı.çok endişeyilim.ilk hamileliğim.beni bu konuda aydınlatacak biri varmı aranızda ? yardımmm

benim de bu ucuncu hamileligim bitlipiyade arkadasim asamakilli bir doktora git ben de senin sikayetlerin uzerine dktora gittim akintimdan bahsettim ve iltihap cikti bu da siddetli agri yapar dedi hatta bu iltihap anne karnindaki bebegi gerizekaliliga kadar bile goturuyormus eger tedavi olmazsan bunlari kulakardi yapma ve zaman kaybetmeden doktora git bebegin kalbi atiyodur muhakkak senin bu sikayetlerin kesinlikle iltihaptan kaynaklanio canim ihmale gelmez allah sifalar versin insallah

canım benm teyzemde ikinci bebeğinde aynı senin dediklerini yaşadı bebek su ikiziymiş onun için böyle oluyor demişti doktor

X