bıngıldakla ilgili bi problemım var?

husran

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2008
149
0
gunaydın kızlar.. son gunlerde kafama takılan bı şey var, bunu sızınle paylaşmak istedim. konu benım kızın bıngıldağı..ben dokunmaya korktuğumdan hiç bakmamıştım. gecenlerde eve aile hekımı bı arkadasım geldi. cocuğu severken bıngıldağının kuçuk olduğunu monovit D3 (kemik gelişimi için sağlık ocağından verılen) ilacını kullanmasam ii olacağını soyledi. e halıyle ben de endişelenmeye başladım. gercekten 1-1,5 cm cıvarında var yok tepesindeki bıngıldak.
hani dedim içinizde bu konuyla ilgisi bilgisi olan ya da aynı durumda bebeği olan var mı diye merak ettim.
ben lohusalık bunalımı hala atamadım. sebep yokken ağlayasım gelıyo. sutum de azalmaya basladı. son gunlerde kafayı sutle bozdum. sağıp sağıp duruyorum artmış mı ddiye. kızım doymadı sanıyorum. gercı ağlamıyo ama... kızlar ben 2. cocuktan umıdı kestım. cooook zor bu annelık. bırıne anca bakabılıcem...
sağlıklı kalın..

canım öncelikle üzülme, normalde kontrole gittiğiniz bir doktorunuz varsa ara yada en iyisi bebeğini al götür birde o baksın, bakan kişide doktor diyorsun bilerek söylemiştir ama yenidoğan uzmanı görse iyi olur, eğer bıngıldak kapanmaya başlamışsa d vitaminini kesiyor doktorlar bildiğim kadarıyla çünkü 18- 24 aylarda kapanması istenilen bir durum

süte gelince kafanı o kadar takma buna bak ben doğduğu günden beri mama veriyorum bebeğim anne sütünden mahrum büyüyor ne yapayım yinede pozitif olmaya çalışıyorum, hem emziren arkadaşlar sütte moralin çok önemli olduğunu söylüyorlar sen bu şekilde üzülmeye devam edersen sütünde olumsuz etkilenecektir,

sağol canım. bu hafta aşıya goturucez orada aile hekımıne danışırım. esım su an mersınde semınerde, gelince de cocuk doktoruna gıdıcez. Ama endişeleniyorum işte. Biliyosun insanın elınde olmuyo..ereken kapanırsa ne olur onları dusunuyorum..

ben bılgıldagını pek kontrol etmıyorum
ama erken kapanmasının uygun olmadıgını bılmıyordum eve gıdıp kontrol etmem lazım sanırım

benim kızın bıngıldağı da 1.5 -2 cm miş bunu sağlık ocağında söylediler..fakat kendi dr umuz normal olduğunu vitamini kesmeye gerek olmadığını söyledi..ben d-vit 3 ü bir gün verip bir gün vermiyorum..bence seninkide normaldir ..yine de dr baksın..erken kapanma durumu ise beyin gelişimi açısından sağlıklı değil..

doktorun bakıp buna karar verecektir canım.
bende baya bi süre dvit veremedim kızım kusuyor diye.
şimdi başka bi vitamin kullanıyoruz.

ya bizim doktor bıngıldağına hiç bakmıyor ne biçim doktor anlamadım çarşamba günü gidicem ben sölicem ben söyledikten sonra ne anlamı kalıcaksa devit 3 e gelince ben hergün 5 damla veriyorum doktor öyle söylemişti bir yaşına kadar da verilmesi gerekiyormuş diye duydum buarada darkçım msn e giremiyormusun artık????

hüsran canım,biz ilk aşıya gittiğimizde dr muz bıngıldağının kapanmaya başladını dvit veremeyeceni söyledi biz o yüzden devit kullanmıyoruz.sen yine drunuza bi sor istersen.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…