Binbir Gece kan bağışladı

nrsnkma39

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2007
3.556
10
"Binbir Gece" dizisinin bu akşamki bölümünde Onur’un başlatacağı kan bağışı kampanyası gerçeğe dönüştü.

Oyuncular ve set çalışanlarından oluşan yaklaşık 100 kişilik "Binbir Gece" ekibi, ilik nakli yapılmayı bekleyen hastalar için İstanbul Tıp Fakültesi İlik Bankası’na kan bağışladı.

aşrollerini Halit Ergenç, Bergüzar Korel, Tardu Flordun ve Ceyda Düvenci’nin paylaştığı, yönetmenliğini Kudret Sabancı’nın üstlendiği "Binbir Gece" dizisinin bu akşamki bölümünde Onur’un Bin Yapı Holding’te başlatacağı kan bağışı kampanyasıyla ilik nakli konusunda yaşanan sorunlara değinilecek. "Binbir Gece" ekibi, sadece dizide işledikleri konuyla değil bizzat sorumluluk alarak da ilik nakli konusunda yaşanan sorunlara parmak bastı. 100 kişilik ekip, bu akşam izleyeceğiniz bölümün çekildiği gün kan verdi. Kanların tahlil masrafını TMC şirketi karşıladı. Kanlar gerekli bütün testler yapıldıktan sonra İstanbul Tıp Fakültesi İlik Bankası’nda dönör olarak verilere işlenecek. Bu anlamlı projeyle ilgili olarak oyuncular ve ... Prof. Dr. Ömer Devecioğlu önemli açıklamalarda bulundu.
İlik bulma şansı sadece yüzde 25

Prof. Dr. Ömer Devecioğlu: Televizyon dünyasının en sevilen dizisi "Binbir Gece", çok anlamlı bir projeye imza attı. Ölümcül hastalıklar özellikle de lösemi, bazen tedaviye cevap vermiyor ve tedaviye cevap vermeyen hastalarda ilik nakli yapmak gerekiyor. Ancak hastaların uygun iliği bulma şansları sadece yüzde 25. Genç insanların duyarlı olmaya davet ediyoruz. Gelsinler bankamıza kan versinler.

Hayat kurtarmak gibisi var mı

n Ceyda Düvenci: "İki senedir "Binbir Gece" sevenleriyle devam ediyor. Çok seyredilen bir dizi. İzleyicilerin kan bağışında da bizi yalnız bırakmayacaklarına inanıyorum. Aklınızda tutacağınız tek bir adres var: İstanbul Tıp Fakültesi Kemik İliği Bankası. Yapmaları gereken ise gidip buraya kan vermek. Bir insanın hayatını kurtarmaktan daha önemli ne olabilir ki..."

n Yeliz Akkaya: "Sadece üç tüp kan veriyorsunuz canınız bile acımıyor. Herkesi duyarlı olamaya çağırıyorum. Kan vererek bir hayat kurtarabilirsiniz."

n Hazal Çamlıdere: "Sağlıklı her insanın kan vermesi gerektiğini düşünüyorum. Ben de daha önce çok fazla bağış yaptım. Fırsatım olduğu zaman yapıyorum. Benim çekimlerim yoktu özellikle kan vermek için geldim.

Kaç yaşam kurtulacak....Nasıl teşekkür etsem sizlere.....Gönlünüze sağlık....a.s.a.s.a.s.:nazar::nazar::nazar:

canım nekadar da güzel bir konuya değinmişsin bende ankaradayım ilik nakli için kan vermek istiyorum ankarada bir hastane adı buldum kanı kabul eden ancak 200 ytl civarında bir rakam ödemem gerektiği bazı sitelerde yazıyor bazılarında yazmıyor kesin bir şey öğrenemedim ve bu parayı verebilecek durumda değilim. sanırım siz bu konuyla ilgilisiniz kan verme şartlarını ücret konusunu kısaca benim gibi kan vermek isteyenlerin neler yapacağını nelerle karşılaşacağını yazarsanız beni çok mutlu edersiniz

sevgili ablacım bu konuu görmemiş ve bende bununla ilgili buraya konu açmıştım baktımki silinmiş baştan çok kızdım ama şimdi gördümki sen bunu benden önce yapmışsın zaten, bende senin yazın altında teşekkür ediyorum gösterdikleri hassasiyet çok duygulandırıcıydıa.s.

Aman yapsınlar ya,yüceltmeyin o kadar. populer olan kişileri halkımız yoktan,yere göğe sığdırmazlarken,en azından biraz da iyilik yapsınlar ki,bu kadar ilgiyi sevgiyi az da olsa haketmiş olsunlar.. peşlerinden kamera koşturmakla Türkiye için birşeyler yapmış olmuyorlar ne yazık ki..

X