Bilinçaltının Gücüyle Yiyip İçip Zayıfla...:)

Günün özeti;

Bugün kahvaltıyı ailemle birlikte dışarıda yaptık.Kahvaltı tabağımda protein açısından çok zengin olan haşlanmış yumurta,yine protein açısından çok zengin olan peynir çeşitleri,yağ eritme özelliği olan tereyağı,cildi güzelleştiren bal,likopen zengini domates,bedenime ferahlık veren salatalık,kan şekerini dengeleyen ve uzun süre tok tutan kızarmış beyaz ekmek vardı. Ama en önemlisi de kahvaltıda bedeni sıklaştırıp incelten fırında patates,içinde çinko bulunan sigara böreği olmasıydı.Bol bol yiyip vitamin depoladım:))

Akşam yemeğini misafirlikte olduğumuz için erken yedim. Menüde A vitaminin bol olduğu kırmızı mercimek çorbası, B12, D vitamini ve A,B,C vitaminleri bakımından çok çok zengin olan et kavurması,enerji veren salata,gençleştirici özelliğe sahip olan pirinç pilavı vardı.Özellikle pirinç pilavını diğer yemeklere göre daha çok tükettim

Akşam olduğunda ekstra olarak yine soğuk ayranlı çorba içtim.Son olarak da selülit giderici özelliğiyle bilinen patlamış mısırdan epey bir tükettim

Gördüğünüz gibi arkadaşlarım,yine beslenme açısından çok sağlıklı bir gün geçirdim.Beslenme şeklim sayesinde hayalimdeki kilo bana çok çok yakın

Günün olumlaması;

Sağlıklıyım
İnceciğim
Çok güzelim
Enerji doluyum

İyi geceler

Hayırlı olsun canım yeni topiğin, çoook dinamik,eğlenceli bir topik olmuş.Okurken bile yağlarımın zevkle inanılmaz bir şekilde eriyip çooktaaannn sıvı olarak bağırsaklarıma karıştığını hissettim. Yağlarım bu aralar bedenimden ayrılıp dışarıya karışmak istiyor farkındayım : DDD Neyse artık ben de seni okuyarak yağlarımı eritirim tatlım

yeni yaşınız ve yeni topiğiniz hayırlı olsun
inanması güç ama umarım başarılı olursunuz :)

Çok sağol canım:)

İnan ben de çok eğleniyorum,ama bir yandan da çılgın bir işe giriştim gibi hissediyorum.Bakalım benim bilinçaltı sözümü ne kadar dinliyor:)))

Öyle bir yöntem yok. Bir keresinde bir programda ağzından kaçırdı. 'Ben böyle yeseydim veremezdim bu kadar kiloyu' dedi.
Tuğçe Işınsu'nun yöntemini bilemeyeceğim.Alıntıladığınız mesajın devamında zaten yöntemini tam da çözemediğimi yazmıştım.Herkesin bilinçaltı farklı çalıştığından ben kendimce bir şeyler deniyorum.

:)

Onu diyorum işte. Öyle birşey olmadığı içinde boşu boşuna çözmekle uğraşmayın diyorum bende.

Günün özeti;

Kahvaltım, yağ eritme özelliği olan tereyağında pişmiş yumurta,protein zengini olan peynir çeşitleri,likopen zengini domates,ferahlatıcı salatalık,kan şekerini dengeleyen ve uzun süre tok tutan beyaz ekmek ve yeşil çaydan oluşuyordu.

Akşam ise, serinletici ve metabolizmayı hızlandıran ayranlı çorba,hücre yenileyici özelliği olan yumurtalı kıyma,kan şekerini dengeleyen beyaz ekmek,enerjiyi yükselten salata vardı.

Gecenin vitamin bombasıysa, aynı zamanda mutluluk hormonu salgılayan dondurmaydı

Üç gündür kendimde bir şey farkediyorum.Yemek yedikten en fazla yarım saat sonra sanki yediğim her şey midemde eriyip gidiyor.Kendimi hiç bir şey yememişim gibi hafif hissediyorum.Tokluk hissi var,ama midem bomboş gibi.Acaba biraz daha atıştırsam mı diye düşünüyorum.Ama canım bir şey yemek istemiyor Çok hoş bir duygu

Günün olumlaması;

Sağlıklıyım
İnceciğim
Çok güzelim
Enerji doluyum

Beraat Kandiliniz mübarek olsun arkadaşlar

Konunuz çok ilgimi çekti, ben de psikolojik açlıklardan dolayı kilo alımının bilinçaltı şifalandırışmasıyla düzelebileceğini düşünüyorum ama nasıl olacağı hakkında hiçbir bilgim ve fikrim yok. Siz de sadece telkinlerle, olumlamalar mı yapıyorsunuz yoksa bir alt yapı çalışması yaptını mı. Yediğiniz her lokmada o besinin bilinçaltınıza vermek istediğiniz anlamını düşünürek mi yiyorsunuz, başka bir detay yok mu.
Gerçi 2 öğün yemek de etkili olmuştur, daha önce kaç öğün yiyordunuz. Acaba 2den çok öğünlü beslenmeden 2öğünlü beslenmeye geçince metabozlizma da uyarılıp daha hızlandı mı diye düşündüm. Gerçi yemek yemek isteğiniz de kalmamış ama nasıl uygulayabilirim diye merak ettim.
Biraz uzun oldu ama cevaplarsanız sevinirim. Başarılarınızın devamını dilerim : )

Maşallah maşallah.
Aslinda yediğin önemli değil sadece aldığın kalori önemli ama bu gidişle Skinny Fat olacaksin. Benden söylemesi. Sonra tulumba demişti dersin :)

Merhaba,

Ben çocukluğumda çok zayıf ve hareketli biriydim.Fakat bluğ çağından Sonra hızla kilo almaya başladım.Ondan sonra sürekli aldım verdim.Yani anlayacağınız çocukluğumdan itibaren bütün hayatım kilo vermeye çalışmakla geçti.Geçtiğimiz sonbaharda kendime artt yöntemini uygulayarak kendimdeki kilo alma sebebini buldum ve onu boşalttım.Yani bilinçaltımı temizledim.Bu uygulamayı yaptığım dönemde kilom neyse,şimdi de o kiloday(dı)ım. Aylardır istediğim gibi yiyip içiyorum.Gece geç saatlerde koca bir ekmek arası yediğimde oluyordu,gün içerisinde bol kalorili şeyler yediğimde oluyordu.En fazla bir ya da iki günlük suni artış olup,çok sürmeyip yine eski kiloma dönüyordum.

Bilinçaltının önce temizlenmesi lazım.Yoksa olumlamalar,telkinler bana göre geçici çözümler.Bakın size kendimden bir örnek vereyim. Çikolata çok kilo aldıran ve bol kalorili bir yiyecek olarak bilinir değil mi? O yüzden diyetisyenler bile sadece bitter çikolatadan en fazla bir kare yemeye izin verir. Fakat benim çikolatayla ilgili sahip olduğum inanç,bana asla kilo aldırmayacağıdır. Gece geç saatlerde,yatmadan önce çok çikolata yemişliğim vardır.Ama asla bana kilo yapmamıştır.Bir başka inancım da,yediğimde mideme ağırlık vermeyen hiç bir şey bana kilo yapmaz.Pek çok insanın korkarak yediği şeyleri ben çok rahatlıkla yiyorum.Çünkü inançlarım belli.

Şimdiki beslenme şeklime gelirsek, evet iki ana öğün yiyorum, ama yeri geliyor akşam yemeğinden Sonra patlamış mısır,dondurma,çekirdek,pasta yiyorum ve yerken kendime sınır koymuyorum.Bunları hiç korkmadan sağlıklı şeylermiş gibi yediğim için midemde pek depolanmıyorlar.Mesela dün gece buraya en son mesajımı yazdıktan Sonra açlık hissettim,gidip üç adet kandil simidi yedim. Yeme işini de gayet keyifle yaptım:)

Son olarak yemek yemeden evvel sofradaki her şeyin çok sağlıklı ve zayıflatıcı şeyler olduğuna dair kendime telkin veriyorum. Çabuk doyuyorum,acıkma sürem de uzuyor.Yani özellikle yememezlik yapmıyorum.

Umarım yardımcı olabilmişimdir:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…