Bilgisi olan yardım etsin ikili tarama testi aminosentez

selda19selda

Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2022
8
2
31
Merhaba arkadaslar benim gibi durumu yaşayan arkadaslar lütfen yardım edin çok endişeleniyorum aminosentez istediler benden ultrosyonda kalbinde birşey görmediler sadece ense kalınlığını göremedi kalırsa aminosentez yaptirmalisin dedi benimle aynı durumu yaşayan varmı test sonuçları gerçekte cokmu kötü
IMG_20240729_175918 (1).jpg

Merhaba arkadaslar benim gibi durumu yaşayan arkadaslar lütfen yardım edin çok endişeleniyorum aminosentez istediler benden ultrosyonda kalbinde birşey görmediler sadece ense kalınlığını göremedi kalırsa aminosentez yaptirmalisin dedi benimle aynı durumu yaşayan varmı test sonuçları gerçekte cokmu kötü Eki Görüntüle 3465920
Benim ikili testimde de trizomi 21 riskli çıkmıştı. İkili test 1:62, kombine risk 1:430 çıkmıştı. Usg ve detaylı usg’de herhangi bir bulgu yoktu.Doktorum fetal dna önerdi. Gebelik sonlandırmayacağım için hiçbir şey yaptırmadım. Çok şükür bebeğim sağlıklı doğdu. Bunu hiçbir şey yaptırmayın diye söylemiyorum keşke fetal dna yaptırsaydım da gebeliğimin sonuna kadar o stresi yaşamasaydım diyorum. Bence doktorunuzu dinleyin.

Benim ikili testimde de trizomi 21 riskli çıkmıştı. İkili test 1:62, kombine risk 1:430 çıkmıştı. Usg ve detaylı usg’de herhangi bir bulgu yoktu.Doktorum fetal dna önerdi. Gebelik sonlandırmayacağım için hiçbir şey yaptırmadım. Çok şükür bebeğim sağlıklı doğdu. Bunu hiçbir şey yaptırmayın diye söylemiyorum keşke fetal dna yaptırsaydım da gebeliğimin sonuna kadar o stresi yaşamasaydım diyorum. Bence doktorunuzu dinleyin.
Allah sağlıklı ömür versin bebeğinize inşallah benim bebeğimde sağlıkla gelir 🙏🙏

🙏🙏Çok sagol

31 yaşındayım
Canım senle yaşımız aynı benimde kombine risk 1/620 ye ikili test 1/90 çıktı ense kalınlığı 1mm burun kemiği görüldü . dünden beri çok ağladım herşey Allahtan tabiki hamileliğimi sonlandırmayacağım fakat bugün fetal dna verdim içim en azından rahatlasın dünde doçent bir doktorla görüştüm bir şey çıkacağını sanmıyorum bu ikili testler yanıltıyor dedi

Canım senle yaşımız aynı benimde kombine risk 1/620 ye ikili test 1/90 çıktı ense kalınlığı 1mm burun kemiği görüldü . dünden beri çok ağladım herşey Allahtan tabiki hamileliğimi sonlandırmayacağım fakat bugün fetal dna verdim içim en azından rahatlasın dünde doçent bir doktorla görüştüm bir şey çıkacağını sanmıyorum bu ikili testler yanıltıyor dedi
Öyle stresli bir durumki aklıma hep kötü şeyler geliyor inşallah sende bende bebeğimizi sağlıkla kucağımiza alırız rabbim zorlu günlerin yarınlarıni hep güzel günlere çeviriyor

X