bilgisi olan,duyan bilen fikirlerinize ihtiyacım var

buzikiz83

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2008
84
0
41
merhaba arkadaslar
buradaki dertlere oranla belki cok basit kalacak benim derdim ama bilen duyan arkadaslar fikirleriniz önemli benim için
benim bi yatalak hastam var ona bakıyorum ben iş yerim kapanalı 1 sene oldu ve ben tam bir senedir hep evdeyim haftada bir gün 2 saat dışarı cıkabiliyordum hastam yaslı yatalak ve Alzheimer hastası aynı zamanda baya stresli anlayacağınız
bu zaman zarfında asırı yemek yemememe ragmen asırı kilo aldım tam 12-13 kilo
kıyafetlerim olmuyor görünüşüm hantallaştı daha 25 yasındayım ve aynalara bakamaz oldum
psikolojik olarak zaten hasta bakmanın verdiği bi bunalım vardı buda üstüne tuz biber oldu.
gecenlerde bi reklam gördüm hatta aynısı burdada var lahana hapı ....duymus yada görmüşsünüzdür CabbagePow diye bişey burdada reklamı var gördüm.
yorumlar cok iyi.bende almak istiyorum ama daha önceleri bi hap vardı benzer yosun hapı...
kullananlar önce cok memnundu sonradan belli bi zaman sonra kullananlarda bazı ciddi rahatsızlıklar ortaya cıkmaya başladı.ve ben şimdi bu hapda öyle olurmuki diye biraz endişeliyim.
inanaın kolayına kaçmıyorum ama spor yapma imkanım yok hastam Alzheimer hastası oldugu için yanından 1 dk bile ayrılamıyorum yürüyeceğini sanıp kalkmaya calışıyor düşüyor zaten nıormaldede cok asırı yemek yiyen biri değilimdir.ama uykularım yemek saatlerim cok düzensiz.bide asırı stres
neyse bu hapı kullanan bilen duyan varmı alayımmı sizce ne dersiniz bana fikir verebilirmisiniz lütfen şimdiden tesekkürlera.s.

NOT : ya eger konuyu yanlış yere actıysam lütfen tasımadan önce nereye tasınacagını söylermisiniz bana daha öncedende sacla ilgili konu açmıştım tasınmış bulamadım sonra acemi kalıyorum biraz sırnaşık şey

Son düzenleme:
bende kilo almıştım ben aktarlardan 5i biryerde ile 2ayda 6kilo verdim ama yemeyi kısıtladım tavsiye ederim

beşi bir yerde çayı var aktarlar biliyor. öneririm hem ucuz hem sağlıklı hemde hafif bir diyetle işe yaryor cnm.

canım öyle ilaçlar kullanma ve inanma.sağlıklı değil. bol su iç .azar azar ama sık sık yemek ye . ara öğünlerde 1 porsiyon meyve. benim teyzoşumda aynı çok kilo aldı az yemesine rağmen. bol su içmek ve sık sık ve az yemek metobolizmanı hızlandırır.

canim haplardan medet umma
gencsin istedikten sonra kilo verirsin
yagi tuzu ve sekeri kesersen yani cok cok azaltirsan zaten kilo verirsin
sebze mevye yemege bak
hamur isi hazir meyve suyu kola bunlardan uzak durmanda fayda var

Evdeykende ufak çaplı hareketler yapabilirsin...
yemeni düzene sok...
doktora çık hatta bi diyet programı hazırlasın ona uy.
Ama sakın bence hap kullanma.
O haplar daha sonra ciddi rahatsızlıkları getiriyor.
Ve inan sırf zayıf olmak uğruna sağlığını tehlikeye atmaya değmez.
Normal yollarla da kilolarından kurtulabilirsin.a.s.

Arkadaşım öncelikle Allah sabır versin girdiğin sevap çok büyük bence..
Dünyanın en güzel işini yapıyorsun şu an...insanların başına ne gelir bilemeyiz yarın bir gün bizim de yatalak olamayacagımız ne malum...
her şeyden önce boğazından kesmeye bak,bol yeşil çay iç,meyve ye..salatalık peynir çorba tüket..ama asla hap alma bunlar para tuzağı sadece..bir koşu bandı al taksitle hastanın yanında o yatarken yürü çok çok faydası olur koşu bantları 600 milyona kadar düştü...spor bu şekilde yapılabilir...hastaya da baksan kendine bak bakımlı ol ...moralini yüksek tut...daha çok gençsin çok güzel günler görmen dileğiyle...

X