Bilgisayar mühendisi baba

xsxulem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
687
23
52
Çocuk bilgisayar mühendisi olan babasına ;
- 'Babacim yaa, ben nasil oldum, cok merak ediyorum' diye ısrarlı bir şekilde sorar...
Adam, 'Nasil olsa bunu bu oglana bi gun anlatmak durumunda kalacam, iyisi mi simdi izah edim, hazi r sormusken, kurtulayım gitsin bu isten' diye dusunur icinden...
- 'Bak evladim, cok iyi dinle, zira bir daha anlatmayacağım.
- 'Ananlan baban, bundan yedi sene evvel, bi 'cyber cafe'de karsilasti. 'Bir iki bakistiktan sonra bu 'cyber cafe'nin musait bi yerine gectiler... Baban 'memory stick' ile , 'USB' den bi baglanti kurdu...'Anaciin bu firsati iyi degerlendirerek 'memory stick' den bir kaç 'download' yaptı.
'Bu dangalak baban da, bir-iki 'upload' yaptı anana.. Ammaaa,'' .... heyecandan 'Firewall' kullanmayi unuttugumuz aklimiza geldiginde is isten gecmisti...
Ondan sonra da , ne 'format atabildik', ne 'delete' edebildik, ne de 'cancel'... 'Backspace' için ise çok geç kalmıştık. Sonuc olarak da, dokuz ay soona ortaya felaket bi 'Virus' cikti....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…