Bilgilendirme: Kızlık zarı normal şartlarda kanamaz

naznihal

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2013
49
14
Arkadaşlar merhaba, kızlık zarı dikimi ile ilgili bir çok konu gördüğüm için bunu yazma ihtiyacı hissettim. Ben vajinismus tedavisi gören bir bireyim. Bilmeyenler için vajinismus ; ilişki anında kasılarak penisin girişine izin vermeme. Bu tedaviyi görene kadar kızlık zarının kanadığını düşünürdüm, diğer yandan saçma gelirdi ilkokulda hep zarın geçirgen bir yapı olduğunu öğrenmişizdir. Zar kanamaz. Ve bu % 95 kesinliği olan birşey. Eğer eşiniz sizi rahatlatmışsa vajina gevşer rahat bir birliktelik olur. Eğer stres gergin Ata erkil toplum etkisi varsa kadın ilişki anında kendini kasar ve vajinayı zorlar, bu zorlamayla vajina tahriş olur vajina duvarı kanar kanayan zar değildir. Doktorumun tabiriyle ilk gece kanaması olan kadınlar eşleri tarafından o gece tecavüze uğramış demektir. Bir çok doktor işin ticaretinde bilinçli olalım ve böyle hekimlere pirim vermeyin. Tedavim gereği parmak ve dilatör sokup çıkarıyorum vajinama İnanın hiç kanamam olmadı.

Daha önce hiç ilişkiye girmemiş bi kadın ilişkide kendini kasmaz rahat bırakırsa kanama olmayacak mı? Mantıksız geldi bu bana. İlk ilişkide kendini kassanda kasmasanda kızlık zarı esnekliği kalınlığı v.s sebepler dışında kanama meydana gelir.

ben kanamayan bi sende duydum.
vajinusmus olmayan bayanlarin bile kaniyor
yani anlatiliyor bndede vajinusmus vardi bunu anlatirken kuzenimde hic acimadigini esinin kendisini rahtlattigini zorla hicbisey olmamis yani ..yinede kan gelmis

Arkadaşlar bunu ben uydurmuyorum. Doktorumdan edindiğim bilgi bu yönde. Çoğu hekim kanama olmama oranlarını %45 olarak bildirir. Ancak gerçek %95 oranındadır. 2-3 damla lekelenme şekli olabilir ancak bu lekelenme sebebi adetin yakın olmasıdır. Yani adetinize 2-3 gün kaldıysa rahimde oluşmaya başlayan bir iki damla kanı birleşme ile birlikte aşağı indirmiş olursunuz hepsi bu. Vajinusmus tedavi esnasında karşılaştığım bütün kadınlardan da kanama olmadığı yönünde bilgi aldım. İçiniz rahat olsun, hürafelere kulağınızı tıkayın

bence siz vajinusmus olduğunuz için doktorunuz sizi rahatlatmak için soylemistir.bunu yaşayan biri olarak asla böyle bişey söz konusu dahil olamaz.cunku vajina içi et parçasıyla kapalı kendinizi rahat biraksaniz birakmasaniz bile orasi yirtilip doğal olarak kanama gerceklesiyor

konu sahibi benden gelmedi demis o nasil oluyir ki :/

Konu sahibininde söylediği gibi Kan gelmesi sizin bakire olduğunuzu göstermeyecegi gibi
Gelmemeside daha önce ilişkiye girdiğinizi göstermez

Şaka gibisiniz. İlk gece o kadar rahatttım ki yorgunluktan dolayı ama yine de geldi hani... Bazı insanların doğuştan kızlık zarı'nın olmadığını da biliyorsunuzdur değil mi ? Belki sizde doğuştan yoktur ....

Gerçekten çok komiksiniz. Demagoji yapacağınıza ortada bir konu varsa kendinizden yola çıkıp biraz araştırın hakikaten gerçeklik payı var mıdır diye. İlk sayfada bir arkadaş referansta paylaşmış üşeniyorsanız o sayfadan bilimsel yorum ve detayları okuyabilirsiniz. Jinekolojik muayene de kızlık zarımı doktor gösterdi ve ilişki ile zarın yana doğru açıldığını görürsünüz. Yırtılma patlama olmaz. Böyle bir zihniyete ben ne anlatmaya çalışıyorsam benim hatam ! Eleştirmeden önce biraz araştırın.

İyi niyet çerçevesinde bilgi amaçlı açmış olduğum bu konu başlığında Araştırmadan ziyade eleştiren bir takım insanların fazlalığından dolayı sinirlerimi yıpratmak istemeyip daha fazla bir yorumda bulunamayacağım. Umarım değişir bu düzen ve güzelleşir bu dünya iyi insanların hatrına..

Sıkma canını bizim toplumdakiler dünyada 3.5 milyar kadın varsa genel bir bilgiyi sadece kendileri ile değerlendirirler. 3-5 kişi ile konuştum diye tüm istatistikleri tuttum sanırlar. Birde baskıdan akraban yakın arkadaşında olsa hangi kadın hangi kadına yoo benimki kanamadı der ee yerin kulağı var. Bu tamamen anatomik herkesin vajinası kendine

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…